Marianne Letterie - Bronzen penning: Alice in Wonderland, 1976 - Verkocht

Marianne Letterie - Bronzen penning: Alice in Wonderland, 1976 kopen? Bied vanaf 150!
Marianne Letterie - Bronzen penning: Alice in Wonderland, 1976 kopen? Bied vanaf 150!Marianne Letterie - Bronzen penning: Alice in Wonderland, 1976 kopen? Bied vanaf 150!
  • Marianne Letterie (1945)
TypeBeeld / Object
Jaartal1976
TechniekBrons
Afmetingen11 cm x 11 cm x 1 cm (h x b x d)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
Titel: Alice in Wonderland
Object: Bronzen penning
Afmetingen: 105 mm
Kwaliteit: Prachtig

Het onderwerp van Letterie is het witte konijn met de lange oren uit het verhaal van Lewis Caroll. Het meisje Alice vraagt aan het konijn de weg. Zijn antwoord is een wedervraag: waar wil zij eigenlijk naar toe? Alles is ondersteboven. Het verhaal speelt onder de grond, terug in de tijd, en iedere verwachting komt tegengesteld uit. Daarom zijn de cijfers op de wijzerplaat van het horloge van het konijn tegen de klok in geplaatst. Het konijn draagt op de keerzijde een keurig vest en op de voorzijde draagt hij een lorgnet: hij is heel geleerd. De voorzijde met het konijn - die later terugkomt als de maartse haas - is verdiept uitgevoerd als uitbeelding van de kuil waar Alice in valt en dan haar beroemde en veelgelezen avonturen beleeft. Letterie's vormgeving maakt een nuchtere indruk: een naturalistich dier maar met een brilletje. De zachte haren van de vacht komen prachtig uit. De keerzijde geeft het vest met knopen en al, zelfs een aanzet van een buikje is waar te nemen. Het horloge aan de ketting - waar de naam Alice op te lezen is - zit niet in het vestzakje maar zweeft: wij zijn in een andere wereld die Letterie overtuigend opgeroepen heeft. #Louk Tilanus, Handzame Sculptuur

Marianne Letterie (1945)

NederlandsNederlandsAlle items van deze kunstenaar (1)
Geplaatst door  VVPK
FA. (6)

Lid sinds 2019
135 verkochte items
Alle items van deze verkoper (1)
11
11
1
Dit item is verkocht voor 172,50 (Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:04-08-2020 om 22:50
Eindtijd:11-08-2020 om 21:20
karelvandijk
05 aug. / 21:39
€ 150