Martin van Waning - Olieverf op paneel , “Schiermonnikoog” – in originele lijst – ca 1950 - Verkocht

Martin van Waning - Olieverf op paneel , “Schiermonnikoog” – in originele lijst – ca 1950 kopen? Bied vanaf 250!
Martin van Waning - Olieverf op paneel , “Schiermonnikoog” – in originele lijst – ca 1950 kopen? Bied vanaf 250!Martin van Waning - Olieverf op paneel , “Schiermonnikoog” – in originele lijst – ca 1950 kopen? Bied vanaf 250!Martin van Waning - Olieverf op paneel , “Schiermonnikoog” – in originele lijst – ca 1950 kopen? Bied vanaf 250!Martin van Waning - Olieverf op paneel , “Schiermonnikoog” – in originele lijst – ca 1950 kopen? Bied vanaf 250!Martin van Waning - Olieverf op paneel , “Schiermonnikoog” – in originele lijst – ca 1950 kopen? Bied vanaf 250!Martin van Waning - Olieverf op paneel , “Schiermonnikoog” – in originele lijst – ca 1950 kopen? Bied vanaf 250!Martin van Waning - Olieverf op paneel , “Schiermonnikoog” – in originele lijst – ca 1950 kopen? Bied vanaf 250!Martin van Waning - Olieverf op paneel , “Schiermonnikoog” – in originele lijst – ca 1950 kopen? Bied vanaf 250!Martin van Waning - Olieverf op paneel , “Schiermonnikoog” – in originele lijst – ca 1950 kopen? Bied vanaf 250!Martin van Waning - Olieverf op paneel , “Schiermonnikoog” – in originele lijst – ca 1950 kopen? Bied vanaf 250!Martin van Waning - Olieverf op paneel , “Schiermonnikoog” – in originele lijst – ca 1950 kopen? Bied vanaf 250!Martin van Waning - Olieverf op paneel , “Schiermonnikoog” – in originele lijst – ca 1950 kopen? Bied vanaf 250!Martin van Waning - Olieverf op paneel , “Schiermonnikoog” – in originele lijst – ca 1950 kopen? Bied vanaf 250!Martin van Waning - Olieverf op paneel , “Schiermonnikoog” – in originele lijst – ca 1950 kopen? Bied vanaf 250!Martin van Waning - Olieverf op paneel , “Schiermonnikoog” – in originele lijst – ca 1950 kopen? Bied vanaf 250!Martin van Waning - Olieverf op paneel , “Schiermonnikoog” – in originele lijst – ca 1950 kopen? Bied vanaf 250!
  • Martin van Waning (1889-1972)
DragerPaneel
IngelijstIngelijst
Afmetingen26 cm x 34 cm (h x b)
Lijst36.5 cm x 44.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
  • Een ingelijst olieverfschilderij uit ca 1950 van de Nederlandse kunstenaar Martin van Waning (1889-1972), met een voorstelling van duin en strand van het waddeneiland Schiermonnikoog.

    -Geschilderd op paneel en ingelijst in de originele houten lijst.

    -Gesigneerd rechtsonder. Op de achterkant van de lijst staat o.a. geschreven: “Pension de Vries, Schiermonnikoog”.
    -Afmetingen: Lijst, 36,5 x 44,5 cm. Paneel, 27,5 x 35,5 cm. Beeld, 26 x 34 cm.
    -Herkomst: Uit een inboedel.
    -Conditie: Het werk is in zeer goede staat. De lijst heeft een kleine beschadiging aan de onderrand (stukje hout is eraf).
    Zie ook de foto’s.

    Klaar om aan de muur te hangen.

    Informatie over de kunstenaar:

    Gijsbertus Martinus Wilhelmus Franciscus "Martin" van Waning, geboren 04-09-1889 in Den Haag en overleden 07-07-1972 in Dokkum, beeldhouwer, graficus, medailleur, schilder, tekenaar, aquarellist en etser.

    Opleiding: Hij studeerde werktuigbouwkunde in Delft, maar wijdde zich na afronding van zijn studie volledig aan het schilderen. Hij was autodidact, maar volgde lessen bij kunstenaars als Charles Dankmeijer, Jan van Rhijnnen en Willem de Zwart en vertrok later naar het kunstcentrum in Wiesbaden in Duitsland. Daar ontmoette hij de Russische grootvorst Orloff, die zijn werk bewonderde en die hem bovendien aanstelde tot zijn particuliere secretaris. Met de grootvorst ging hij op reis door Europa. Hij schilderde in Frankrijk, Duitsland, Italië, Spanje en Noord Afrika.

    In 1917 keerde hij terug in Nederland en vestigde zich Oostvoorne, nog later in Engeland en in 1926 verhuisde hij naar Lunteren op de Veluwe.

    In 1937 verhuisde hij naar het waddeneiland Schiermonnikoog, waar hij zijn atelier vestigde in de voormalige zeevaartschool. Tijdens de Tweede Wereldoorlog werd het atelier gebombardeerd en een groot deel van zijn werk vernietigd.

    Op Schiermonnikoog aan de Middenstreek vond hij wat hij jarenlang in vele landen zocht: vrede, rust en schoonheid. De schoonheid van het eiland heeft hij op tal van doeken tot onderwerp gekozen.

    In het werk van Martin van Waning is de invloed van de Haagse School merkbaar. Zijn werk valt in verschillende perioden in te delen: in de tijd dat hij in Den Haag, op de Veluwe en op Schiermonnikoog woonde. Zijn oeuvre, dat aanvankelijk gekenmerkt werd door zware en sombere kleuren, heeft zich ontwikkeld tot een levendig en heldere kleurenharmonie, waarbij de nadruk valt op ruimte, licht en rust. Vooral in het schilderen van grillige wolkenpartijen met het daarachter en daar doorheen schijnend zonlicht, was hij een meester.

    Literatuur: Scheen 1969-1970 , vol. 2, p. 563; Jacobs 1993 , vol. 2, p. 591; Scharten 1996 , p. 155; Jacobs 2000 , vol. 6, p. 316.

    (Bron: Graafschapbode 3-4-1981, ter gelegenheid van de opening van een expositie van schilderijen en etsen van Martin van Waning. Lexicon Pieter A. Scheen, Wikipedia, RKD)

    Afhandeling:

    -Het werk kan afgehaald worden (in Amsterdam).

    -Het werk kan aangetekend verzonden worden via PostNL.

    Verzendkosten:

    Binnen Nederland: 8,00 euro.

    Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.

    Vragen? Stuur even een mailtje.

    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

Het werk is in zeer goede staat. De houten lijst heeft een kleine beschadiging aan de onderrand (stukje hout is eraf). Zie ook de foto’s.

Martin van Waning (1889-1972)

Nederlands Nederlands Alle items van deze kunstenaar (8)

Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (84)

2975 verkochte items
Alle items van deze verkoper (35)
44.5 cm
36.5 cm
34 cm
26 cm
Dit item is verkocht voor 250,00
Starttijd:12-07-2019 om 10:32
Eindtijd:20-07-2019 om 22:05
hansties
15 jul. / 20:43
€ 250