Mathieu Berden - 1977 - Krachtig Abstract Olieverf "Vierkant in Rood,Blauw en Goud" gesigneerd - Verkocht

Mathieu Berden - 1977 - Krachtig Abstract Olieverf "Vierkant in Rood,Blauw en Goud" gesigneerd kopen? Bied vanaf 175!

Mathieu Berden - 1977 - Krachtig Abstract Olieverf "Vierkant in Rood,Blauw en Goud" gesigneerd kopen? Bied vanaf 175!Mathieu Berden - 1977 - Krachtig Abstract Olieverf "Vierkant in Rood,Blauw en Goud" gesigneerd kopen? Bied vanaf 175!Mathieu Berden - 1977 - Krachtig Abstract Olieverf "Vierkant in Rood,Blauw en Goud" gesigneerd kopen? Bied vanaf 175!Mathieu Berden - 1977 - Krachtig Abstract Olieverf "Vierkant in Rood,Blauw en Goud" gesigneerd kopen? Bied vanaf 175!Mathieu Berden - 1977 - Krachtig Abstract Olieverf "Vierkant in Rood,Blauw en Goud" gesigneerd kopen? Bied vanaf 175!Mathieu Berden - 1977 - Krachtig Abstract Olieverf "Vierkant in Rood,Blauw en Goud" gesigneerd kopen? Bied vanaf 175!Mathieu Berden - 1977 - Krachtig Abstract Olieverf "Vierkant in Rood,Blauw en Goud" gesigneerd kopen? Bied vanaf 175!Mathieu Berden - 1977 - Krachtig Abstract Olieverf "Vierkant in Rood,Blauw en Goud" gesigneerd kopen? Bied vanaf 175!Mathieu Berden - 1977 - Krachtig Abstract Olieverf "Vierkant in Rood,Blauw en Goud" gesigneerd kopen? Bied vanaf 175!Mathieu Berden - 1977 - Krachtig Abstract Olieverf "Vierkant in Rood,Blauw en Goud" gesigneerd kopen? Bied vanaf 175!Mathieu Berden - 1977 - Krachtig Abstract Olieverf "Vierkant in Rood,Blauw en Goud" gesigneerd kopen? Bied vanaf 175!
  • Mathieu Berden (1949)
Type kunstwerk Schilderij
Jaartal 1977
Stijl Expressionistisch
Onderwerp Abstract
Ingelijst Ingelijst
Afmetingen 70 x 70 cm (h x b)
Incl. lijst 75 x 75 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
  • "NEE, IK WIL" - MATHIEU BERDEN EN DE PARADOX VAN HET SCHILDEREN

  • Schilderen is beweging; dat is althans de opvatting van Mathieu Berden. In eerste instantie bedoelt hij daarmee: het proces van het schilderen, zoals dat bepaald wordt door wat er op het doek gebeurt. De twee polen van die beweging zijn enerzijds de intentie waarmee de schilder aan de slag gaat (Mathieu spreekt hier van een "gewilde uiting") en anderzijds het resultaat van die uiting op het doek. De schilder bevindt zich hierbij voortdurend in een tweegesprek met zijn alter ego, het doek. Het is een doorlopend proces van onderzoek, zelfreflectie en zelfkritiek, waarin de schilder zijn uitgangspunten toetst, zijn probleemstelling aanscherpt, nieuwe perspectieven ontdekt. Bovendien wil de schilder zichzelf elke keer weer overtreffen. Nooit wil hij twee keer hetzelfde doen. Zeker zal hij hierbij zijn eigen grenzen en beperkingen onder ogen komen, wanneer hij zijn doek -als ware het een personage- benadert en bevraagt, koestert en vervloekt. In alle zelftwijfel most hij de openheid bewaren om een oplossing to zien die het doek hem onverwachts zal schenken. Schilderen is stilstand. Mathieu Berden lijkt gevangen in het motief van het vierkant: het toonbeeld van rust, evenwicht en zwaarte. Het vierkant vertegenwoordigt -net zoals voor Mondriaan- in de meest abstracts zin de essentie van het doek in zijn gegevenheid: een kader met horizontale en verticale rand, rechte hoeken; daarbinnen een open, nog onbeschreven ruimte. Mathieu vult die ruimte met een karakteristieke, korte kwaststreek. Weliswaar een beweging, maar onmiskenbaar onderbroken. Deze beweging speelt zich of in het platte vlak en bovendien eronder: in meerdere, transparant geschilderde lagen over elkaar heen. Aldus ontstaat een raadselachtige diepte waarin men langdurig kan verkeren: schilderen is beweging. Mathieu vult het vierkant, Mathieu nadert de rand. Hij schildert in dunne lagen over elkaar, met pigment dat al zijn kleurkracht behoudt. Het licht straalt uit het doek. De rand van het doek laat hij intact, maar het vierkant zelf wordt aangevallen. Het is met name in het grensgebied -de randen en de hoeken- waar de strijd wordt gestreden: die zijn nu eens scherp, dan weer gerafeld, hier summier aangeduid, daar weer nadrukkelijk afgebakend. Mathieu is een klassiek schilder (net zoals Vermeer).
  • (Tekst van de gelijknamige publicatie en expositie in Galerie ART 88, 2002)
Weinig zichtbare onregelmatigheden. In fraaie baklijst geplaatst. Kan zo aan de muur !
Binnen Nederland € 10,00

Mathieu Berden (1949)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  Artpointamsterdam
4825 verkochte items
Alle items (165)
75 cm
75 cm
70 cm
70 cm