| Type kunstwerk | Grafiek (handgesigneerd) |
| Periode | 1900 t/m 1944 |
| Gesigneerd | Handgesigneerd |
Twee leuke lithografieën van de bekende kunstenaar Nissan Engel.
Afmetingen beeld: binnen passe-partout - 11,5x16,5 cm
Afmetingen lijst: 26,5x31,5 cm
Gesigneerd: Ja, r.o.: Nissan Engel
Genummer: 90/120 en 100/120
Conditie: Passe-partouts hebben de nodige vlekjes, maar kwaliteit van de litho's is goed.
Nissan Engel werd geboren in Haifa, Israël in 1931. Hij bekwaamde zich voornamelijk in de figuratieve schilderkunst in steden als Jeruzalem, Parijs en New York. Elke plaats had invloed op zijn stijl.
De collages van Nissan Engel weerspiegelen zijn complexe achtergrond en tonen de tradities van de diverse steden waar hij heeft gewoond. Ze verwijzen naar zowel muziek als naar de joodse mystiek. De levendige en subtiele kleuren en rijke schilderkunstige effecten die te vinden zijn in zijn kunst weerspiegelen een sterke Franse invloed, maar de verweving Islamitische kalligrafie en metallic stoffen geven de kunstwerken van Nissan Engel een exotische uitstraling en verraden daarmee ook zijn achtergrond in het Midden-Oosten.
| Transport | |
| Garantie | |