Paul Blanca - Portret van Dorien uit 2003, gesigneerd & ingelijst
Surrealistische foto van Dorien, meermaals, tussen bladeren en bloemen.
Gelatine zilverprint
Gesigneerd rechtsonder,
Getiteld en gedateerd linksonder
Uit een editie van slechts 6
Genummerd linksonder 2/6
Het werk is professioneel ingelijst, onder passe-partout in een zwart houten lijst.
Paul Blanca (Paul Vlaswinkel 1958-2021) was een Nederlandse kunstfotograaf. Blanca begon met fotograferen in kleur met een kleine camera, maar al snel schakelde hij over naar zwart-wit en een 6 x 6 cm Hasselblad camera.
In Nederland waren Hans van Manen, Paul Blanca en Erwin Olaf de belangrijkste vertegenwoordigers van deze nieuwe studiofotografie. Blanca brak in de vroege jaren 1980 door met zijn confronterende gewelddadige zelfportretten, geïnspireerd door de grote Amerikaanse fotografen Robert Mapplethorpe (1946-1989) en Andres Serrano (1950). De zelfportretten van Blanca onthullen sterke emoties en geweld, uitgedrukt in angst, agressie, pijn, verdriet en seksualiteit.