5. Paul Blanca

Paul Blanca (1958)

2 aangeboden items / 108 verkochte items

FA. (81 x Favoriet)

Paul BLANCA

Fotograaf

Geboren op 11 november 1958 in Amsterdam

Opleiding:

Paul Blanca is een autodidact fotograaf

Woont en werkt in Amsterdam en Spanje

De Nederlandse kunstfotograaf Paul Blanca, met de echte naam Paul Vlaswinkel, brak in de jaren 80 door met zijn zelfportretten, die als gewelddadig en confronterend gezien worden. Invloed op het werk van Paul Blanca hebben de Amerikaanse Robert Mapplethorpe en Andres Serrano. Paul Blanca is het fotograferen begonnen nadat hij de dochter van kunstschilder Aat Veldhoen ontmoette, Eva Veldhoen. In het begin waren dit kleurfoto’s, maar later Paul Blanca ging over op zwart-wit.

In 1986 was Paul Blanca bezig met een boek, genaamd ‘Timing’, waarin zijn foto’s werden gepubliceerd die werden vergezeld door Koos Dalstra’s gedichten. Het hoogtepunt van het werk van Paul Blanca was een serie waarbij hij het bloed van stieren gebruikte voor zijn werk.

Exposities en prijzen:

n.v.t.

Door: Arthur Brouwers

2 aangeboden items van deze kunstenaar

Paul Blanca - Moord in Spanje kopen? Bied vanaf 425!

Paul Blanca - Moord in Spanje

Fotografie

Geplaatst doorvanPaassen

Eindtijd16-07-2021 om 21:53

TechniekSilverprint (Klassieke Foto)
Afmetingen30.5 cm x 40.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Paul Blanca - Foto: Rob van Woerkom & Rachel Beaujan - '85 kopen? Bied vanaf 250!

Paul Blanca - Foto: Rob van Woerkom & Rachel Beaujan - '85

Fotografie

Geplaatst doorKiewitKunst

Eindtijd24-07-2021 om 19:03

Afmetingen30 cm x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst