Paul Blanca - Klassieke foto : Zelfportret Camino de Santiago, gesigneerd & ingelijst
Klassieke foto uit 2005 van een naakte Paul Blanca in de biechtstoel.
Gesigneerd rechtsonder,
Getiteld en gedateerd linksonder
Camino de Santiago is de beroemde pelgrimsroute van Frankrijk naar Spanje (Santiago de Compostela)
Uit een editie van slechts 10
Genummerd linksonder 9/10
Het werk is professioneel ingelijst, onder passe-partout in een zwart gelakte houten lijst.
Paul Blanca (Paul Vlaswinkel 1958-2021) was een Nederlandse kunstfotograaf. Blanca begon met fotograferen in kleur met een kleine camera, maar al snel schakelde hij over naar zwart-wit en een 6 x 6 cm Hasselblad camera.
In Nederland waren Hans van Manen, Paul Blanca en Erwin Olaf de belangrijkste vertegenwoordigers van deze nieuwe studiofotografie. Blanca brak in de vroege jaren 1980 door met zijn confronterende gewelddadige zelfportretten, geïnspireerd door de grote Amerikaanse fotografen Robert Mapplethorpe (1946-1989) en Andres Serrano (1950). De zelfportretten van Blanca onthullen sterke emoties en geweld, uitgedrukt in angst, agressie, pijn, verdriet en seksualiteit.