Iconische grote vaas van Jaap Ravelli uit de jaren '60. De vaas verkeert in uitstekende staat, is voorzien van de originele sticker en is tweemaal gesigneerd in de bodem.
Het keramiekwerk van Jaap Ravelli behoort ongetwijfeld tot het meest herkenbare in de Nederlandse keramiekgeschiedenis van de twintigste eeuw. Zijn bedrijf in Valkenburg (ZH), dat bestond tussen 1947 en 1977, is verantwoordelijk geweest voor een groot aantal – voornamelijk seriematig – geproduceerde artikelen, die een grote rol speelden in de decoratieve vormgeving in het naoorlogse Nederland.
Jaap Ravelli werd in 1916 geboren in Princenhage. In zijn jeugd bracht hij enkele jaren door in Nederlands-Indië en enkele jaren op Curaçao. Na een studie aan het Rijksopleidingeninstituut voor Tekenleraren in Amsterdam en een jaar aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten in Amsterdam, zette Jaap samen met zijn broer Dick (1919-1980) in de vroege jaren 40 een werkplaats op in de Breestraat in Leiden. Tegels die waren aangekocht bij tegelfabriek Oosthoek werden daar beschilderd en verkocht.
Tijdens de oorlogsjaren werd een pand gehuurd waarin een turfoven werd gebouwd. Tussen 1946 en 1947 werden hier de eerste producten gemaakt, waarna het bedrijf verhuisde naar Valkenburg en ‘Potterie Ravelli’ een feit was. Jaap werd het artistieke brein, Dick hield zich op de achtergrond bezig met de bedrijfsvoering.