Rob Brandes - Rob Brandes (1939) : Ets- Westertoren Amsterdam – ingelijst– 1999- oplage 10 ex. - Verkocht

Rob Brandes (1939) : Ets- Westertoren Amsterdam – ingelijst– 1999- oplage 10 ex. kopen? Bied vanaf 50!
Grafiek (handgesigneerd)

Rob Brandes (1939) : Ets- Westertoren Amsterdam – ingelijst– 1999- oplage 10 ex. kopen? Bied vanaf 50!Rob Brandes (1939) : Ets- Westertoren Amsterdam – ingelijst– 1999- oplage 10 ex. kopen? Bied vanaf 50!Rob Brandes (1939) : Ets- Westertoren Amsterdam – ingelijst– 1999- oplage 10 ex. kopen? Bied vanaf 50!Rob Brandes (1939) : Ets- Westertoren Amsterdam – ingelijst– 1999- oplage 10 ex. kopen? Bied vanaf 50!Rob Brandes (1939) : Ets- Westertoren Amsterdam – ingelijst– 1999- oplage 10 ex. kopen? Bied vanaf 50!Rob Brandes (1939) : Ets- Westertoren Amsterdam – ingelijst– 1999- oplage 10 ex. kopen? Bied vanaf 50!Rob Brandes (1939) : Ets- Westertoren Amsterdam – ingelijst– 1999- oplage 10 ex. kopen? Bied vanaf 50!
  • Rob Brandes (1939)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
GesigneerdHandgesigneerd

Een ets (droge naald) uit 1999 van de Nederlandse kunstenaar Rob Brandes met een voorstelling van de Westertoren in Amsterdam.

De ets is handgesigneerd en gedateerd (r.o.) met potlood.

Een ‘eigen druk’ van de kunstenaar en gemaakt in een oplage van 10 exemplaren. Dit is nr 5.

Ingelijst in een houten lijst met passe-partout en glasplaat.

Afmetingen: Lijst, 56 x 40 cm. Beeld, 31 x 21 cm.

Herkomst: Uit een particuliere kunstverzameling.

Zie ook de foto’s.

KLAAR OM OP TE HANGEN.

Informatie over de kunstenaar:

Robert Maxim Joseph 'Rob' Brandes, geboren 10-10-1939 in Den Haag, schilder, aquarellist, tekenaar, graficus, pentekenaar, pastellist.

Opleiding: Instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs (I.V.K.N.O.) Amsterdam.

Ook kreeg hij les van de graficus Ap Sok, de illustrator en politiek tekenaar Lex Metz, en van de schilder en beeldhouwer Johan van Zweden.

Hij is werkzaam geweest in Den Haag, Parijs en Amsterdam.

Rob Brandes verpandde zijn hart aan de hoofdstad, betrok hier zijn atelier en schilderde vele voorstellingen waarvoor Amsterdam zijn inspiratiebron was.

Zijn vroegere werk bevindt zich op de grens van figuratie en abstractie, met ‘beweging’ als overheersend kenmerk. Snel, licht, intuïtief en suggestief zijn evenzeer typeringen voor werk uit deze periode, dat soms herkenbare elementen heeft, maar dat vooral voortkomt uit de verbeelding.

Op zijn website vermeldt de kunstenaar: “Na langere tijd abstract gewerkt te hebben ,ben ik in de jaren 80 weer naar mijn oorspronkelijke inspiratiebron teruggekeerd : de directe stedelijke omgeving; de sporen van mensen. In grote tekeningen ,aquarel en droge naald; een techniek ,die een grotere directheid in een kleine oplage biedt,en de ambachtelijke kant van het afdrukken laat zien”.

Rob Brandes is lid van het Amersfoortse kunstenaarsgenootschap De Ploegh.

Werk van hem is opgenomen in Rijks- en Stedelijke collecties.

Literatuur: Scheen 1969-1970 , dl. 1, p. 154 (als: Brandes, Robert Maxim Joseph).

Titel: “Westertoren Amsterdam”.

Kunstenaar: Rob Brandes.

Techniek: Ets, ‘droge naald’, afgedrukt op geschept papier.

Jaartal:  1999.

Gesigneerd: Handgesigneerd (r.o.) met potlood.

Oplage: 10 exemplaren. Dit is nr 5. Een ‘eigen druk’ van de kunstenaar.

Zie ook de foto’s.

KLAAR OM OP TE HANGEN.

Afhandeling:

-De ets kan afgehaald worden (in Amsterdam).

-De ets kan aangetekend verzonden worden via Postnl.

Verzendkosten:

Binnen Nederland: 8,00 euro.

Vragen? Stuur gerust even een mailtje.

Rob Brandes (1939)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  kunst_ikhebje
3190 verkochte items
Alle items van deze verkoper (40)

Starttijd28-2-2016 om 15:18
Eindtijd6-3-2016 om 16:18
Biedingen (4)
Log in of registreer om de biedgeschiedenis te bekijken