Toni Stadler - Twee litho's 'Schwebende' en 'Zonder titel'

Toni Stadler - Twee litho's 'Schwebende' en 'Zonder titel' kopen? Bied vanaf 20!
Toni Stadler - Twee litho's 'Schwebende' en 'Zonder titel' kopen? Bied vanaf 20!Toni Stadler - Twee litho's 'Schwebende' en 'Zonder titel' kopen? Bied vanaf 20!Toni Stadler - Twee litho's 'Schwebende' en 'Zonder titel' kopen? Bied vanaf 20!Toni Stadler - Twee litho's 'Schwebende' en 'Zonder titel' kopen? Bied vanaf 20!Toni Stadler - Twee litho's 'Schwebende' en 'Zonder titel' kopen? Bied vanaf 20!Toni Stadler - Twee litho's 'Schwebende' en 'Zonder titel' kopen? Bied vanaf 20!Toni Stadler - Twee litho's 'Schwebende' en 'Zonder titel' kopen? Bied vanaf 20!Toni Stadler - Twee litho's 'Schwebende' en 'Zonder titel' kopen? Bied vanaf 20!Toni Stadler - Twee litho's 'Schwebende' en 'Zonder titel' kopen? Bied vanaf 20!
  • Toni Stadler (1888-1982)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1975
TechniekLitho
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen38 x 28 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage100

Twee litho's op geschept papier, handgesigneerd met potlood.
'Schwebende': Formaat afbeelding 19,5 x 21 cm. Formaat papier 38 x 28 cm.
Zonder titel: Formaat afbeelding 22,5 x 20,5 cm. Formaat papier 38 x 28 cm. Oplage 11/100.
Toni Stadler (1888 –1982) was een Duitse beeldhouwer en tekenaar. Hij was de zoon van de, oorspronkelijk uit Oostenrijk afkomstige, landschapsschilder Anton von Stadler (de medeoprichter van de Münchener Sezession). Hij studeerde van 1906 tot 1909 aan de Königliche Kunstgewerbeschule München en werkte van 1909 tot 1911 in het atelier van de beeldhouwer August Gaul in Berlijn. Na de Eerste Wereldoorlog zette hij zijn studie voort aan de Akademie der Bildenden Künste München bij Hermann Hahn. In 1925 huwde hij met de kunstenares Hedda von Kaulbach, tweede dochter van schilder Friedrich August Sigmund von Kaulbach en violiste Frida Schytte. Ze trokken samen voor de duur van twee jaar naar Parijs, waar Stadler vooral contact had met Aristide Maillol. In de jaren die volgden stond Stadler sterk onder invloed van het werk van Marino Marini en Henri Laurens. In 1942 werd hij benoemd tot hoogleraar aan de Städelschule in Frankfurt am Main. Van 1946 tot 1958 volgde een hoogleraarschap aan de Akademie der Bildenden Künste in München, waar hij vanaf 1953 tevens het vicepresidentschap bekleedde. Tot zijn studenten behoorden Christa von Schnitzler, Michael Croissant, Hans Steinbrenner en Herbert Peters. Stadler werd als deelnemer uitgenodigd bij Documenta 1 in 1955, II in 1959 en III in 1964 in Kassel. Hij ontving meerdere prijzen: 1947 Aanmoedigingsprijs beeldende kunst van de Beierse hoofdstad München Villa-Romana-Preis (tweemaal) voor een verblijf in Florence 1964 Groot "Verdienstkreuz" van de Bondsrepubliek Duitsland 1974 Culturele prijs van de stad München

Ik verzend over het algemeen met DHL. De vermelde verzendkosten zijn inclusief verpakkingsmateriaal; afhankelijk van het item een stevige kartonnen verzendkoker of plat karton (bij kleinere werken).
Bij uitzondering is ophalen mogelijk voor kopers uit de directe omgeving.

Binnen Nederland € 9,00
Naar België € 14,00
Naar Duitsland € 14,00
Europese Unie € 17,50

Toni Stadler (1888-1982)

Duits Duits Alle items van deze kunstenaar (1)

Geplaatst door  Madison
Lid sinds 2022
177 verkochte items
Alle items van deze verkoper (21)
28 cm
38 cm