Tony van de Vorst - Bronzen penning: 60ste Verjaardag Beatrix, 1998 - Verkocht

Tony van de Vorst - Bronzen penning: 60ste Verjaardag Beatrix, 1998 kopen? Bied vanaf 65!

Verkoopprijs: € 74,75 (Incl. 15% veilingkosten)

Tony van de Vorst - Bronzen penning: 60ste Verjaardag Beatrix, 1998 kopen? Bied vanaf 65!Tony van de Vorst - Bronzen penning: 60ste Verjaardag Beatrix, 1998 kopen? Bied vanaf 65!

Geplaatst door  VVPK
FA. (6)

Lid sinds 2019
135 verkochte items
Alle items van deze verkoper (38)
  • Tony van de Vorst (1946)
TypeBeeld / Object
Jaartal1998
TechniekPenning
Afmetingen8 cm x 8 cm x 1 cm (h x b x d)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
Titel: 60ste Verjaardag Beatrix
Object: Bronzen penning
Afmetingen: 77 mm
Kwaliteit: Prachtig

Iets nieuws toevoegen aan de beeltenissen Van Bekende Nederlanders is een lastige opgave. Koningin Beatrix verscheen bij de Vereniging als jonge prinses in 1952, een welwillend meisjesportret, en sinds zij koningin is koos zijzelf voor het ontwerp op haar munten van Bruno Ninaber van Eijben, waarop zij zeer vlak, in een half doorsneden profiel uitgebeeld is. Het hoofdprobleem is echter dat zij zo vaak in de media verschijnt. Wat daar nu nog van te maken? Liever geen staatsieportret Van iemand die zelf zo in beeldhouwkunst geïnteresseerd is. Van de Vorst koos voor een klassieke benadering: een profielportret. Sterk geboetseerd - men herkent de erfenis van Esser - verschijnt de vorstin zonder attributen zodat alle aandacht naar het portretmatige kan uitgaan. Een beweeglijk fond en een even beweeglijk modelé. Een forse hoed sluit de penningrand boven af en plaatst de geportretteerde solide in het vlak en het hoofddeksel werkt als drager van het haar. Het gezicht is hoog geplaatst met een prachtige uitdrukking Van mond en oog. Een humaan portret. De keerzijde toont in een verdiepte cirkel een solide, gekroonde voorletter en het getal van het kroonjaar van de koningin voor welke gelegenheid deze penning is ontworpen. #Louk Tilanus, Handzame Sculptuur

Tony van de Vorst (1946)

Alle items van deze kunstenaar(2)
Geplaatst door  VVPK
FA. (6)

Lid sinds 2019
135 verkochte items
8
8
1
Dit item is verkocht voor 74,75(Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:21-11-2020 om 16:04
Eindtijd:03-12-2020 om 19:30
JRkunst
01 dec. / 11:52
€ 65