5. Anita Duijf

Anita Duijf (1951)

1 aangeboden items / 59 verkochte items

FA. (10 x Favoriet)

Anita DUIJF

Schilder

Geboren te Amsterdam in 1951.

Opleiding:

Anita Duijf volgde haar opleiding aan de Arnhemse kunstacademie.

Woont en werkt in Amersfoort.

Anita Duijf schildert op levendige wijze tulpen en andere bloemen in verrassende kleuren en vormen. De levenscyclus van de tulp staat in het werk van Duijf symbool voor de ontplooiing van de menselijke persoonlijkheid. In eerste instantie staan de tulpen gesloten netjes in een rij, allen gelijk met de wind meebewegend. Bij het ontluiken ontwikkelt elke bloem zich op zijn eigen manier, waardoor ze steeds meer van elkaar verschillen en hun eigen ‘identiteiten’ ontwikkelen. Uniformiteit maakt plaats voor differente karakters. Zo combineert Duijf in haar werk natuur met cultuur en collectiviteit met individualiteit.

Exposities en prijzen:

Het werk van Anita Duijf is geëxposeerd in Nederland, Luxemburg, België, Duitsland en de Verenigde Staten.

Door: Arthur Brouwers

Laatste
kans
Anita Duijf - Zwarte Tulp - zeefdruk kopen? Bied vanaf 1!

Anita Duijf - Zwarte Tulp - zeefdruk

Geplaatst doornoemezedakunst

Eindtijd09-08-2021 om 19:15

Jaartal1999
Afmetingen100 cm x 80 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst