5. Cees Landsaat

Cees Landsaat (1948-2007)

1 aangeboden items / 54 verkochte items

FA. (14 x Favoriet)

Cees LANDSAAT

Beeldhouwer, schilder

Geboren te Amsterdam 1948, overleden 2007

Opleiding: Opleiding aan de Rietveld Akademie te Amsterdam, daarna opleidingen gevolgd in Londen bij het Morsley College en het Camden Art Centre Woonde en werkte in Amsterdam.

In de eerste jaren van zijn kunstenaarsbestaan vooral bekend geworden met kleuretsen, hoewel hij ook litho's en schilderijen maakt. Cees Landsaat debuteerde bij Galerie Liernur in Den Haag waarna vele exposities volgden. De reeks kleuretsen vallen op door speelsheid en het opmerkelijke kleurgebruik, soms overdadig, dan weer beperkt en ondersteunend. De fantasie van deze kunstenaar is ongeremd en soms lijkt het technisch vermogen in het grafisch werk onbegrenst. In een latere periode is er meer afstand van het grafisch werk gekomen en heeft Cees Landsaat zich beperkt tot de schilderkunst. Voor de theaterwerkzaamheden van zijn partner Ad de Bont heeft Cees Landsaat veel decor- en kostuumontwerpen verzorgd.

Door: Arthur Brouwers

Laatste
kans
Cees Landsaat - Kleurets en aquatint, "De Brug" . kopen? Bied vanaf 30!

Cees Landsaat - Kleurets en aquatint, "De Brug" .

Geplaatst doorduif

Eindtijd06-08-2021 om 21:48

Jaartal1975
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen66 cm x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst