5. Hans Dolieslager

Hans Dolieslager (1950)

1 aangeboden items / 17 verkochte items

FA. (21 x Favoriet)

Indrukken van een landschap

Meer dan vijfentwintig jaar schildert Hans Dolieslager het landschap van het Zuid-Hollandse eiland Goeree-Overflakkee. Een onderwerp dat volgens de kunstenaar verstopt zit in hemzelf.

In die vijfentwintig jaar heeft de kunstenaar zijn eigen kijk op dit landschap laten zien. Iedere dag vertoont het landschap een ander gezicht, afhankelijk van het seizoen of het uur van de dag. En vooral de atmosfeer, wisselend met het weer; helder en zonnig of nevelig en omfloerst wordt door Hans Dolieslager op de zijn herkenbare manier weergegeven. Ontdaan van de anekdote, het zijn geen geografisch herkenbare plekken die hij weergeeft, ontstaat er zijn beeld van het hem omringende landschap. Zoals hij het zelf omschrijft: “Het zijn een soort herinneringsbeelden, beelden die ik graag wil vasthouden”.

Aanvankelijk ging het meeste werk van Hans Dolieslager over het natuurgebied “De Kwade Hoek”, een gebied dat de overgang vormt tussen land en water. De laatste jaren zien we veelal het cultuurlandschap met zijn bomenrijen en uitgestrekte velden met de op de kop van het eiland voorkomende gewassen.

Hans Dolieslager - Blauw Landschap kopen? Bied vanaf 275!

Hans Dolieslager - Blauw Landschap

Geplaatst doorBermar

Eindtijd13-07-2021 om 22:05

Afmetingen70 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst