5. Henk Lassche

Henk Lassche (1948)

1 aangeboden items / 4 verkochte items

FA. (15 x Favoriet)

Deze schilder van het Hollandse landschap heeft, staand in de romantische traditie van de Noord-Europese schilderkunst, in de loop der jaren een geheel eigen beeldtaal ontwikkeld. Het gaat bij hem niet om een “letterlijke” weergave van dat landschap met zijn weidse vergezichten en hoge luchten, maar om een persoonlijke verwerking hiervan.

De synthese van een expressionistische en informele benadering van zijn onderwerpen leidt bij hem tot abstracties, die mede ontstaan als gevolg van een uiterst intensieve werkwijze. Door laag op laag te zetten, door wegschrapen en bijwerken, ontstaan er schilderijen in olieverf, die telkens weer bij de aandachtige beschouwer nieuwe en verrassende beelden oproepen.

Het zijn werken die – hoe klein van formaat soms ook – de monumentaliteit van de door hem op zo eigen wijze verwerkte onderwerpen overtuigend en indrukwekkend laten zien”.

Henk Lassche - zeefdruk épreuve d’artiste kopen? Bied vanaf 140!

Henk Lassche - zeefdruk épreuve d’artiste

Geplaatst doorBerting22

Eindtijd08-08-2021 om 20:56

Afmetingen55 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst