5. Huibert van Dorp

Huibert van Dorp (1949)

2 aangeboden items / 25 verkochte items

FA. (12 x Favoriet)

Huibert van DORP

Schilder, Graficus

Geboren te Leuven (België) in 1949.

Opleiding:

Huibert van Dorp volgde zijn opleiding aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten te Den Haag.

Woont en werkt in Den Haag en Amsterdam

Huibert van Dorp koos op de kunstacademie aanvankelijk voor het beroep van grafisch vormgever. Echter, tijdens zijn opleiding ontdekte hij dat zijn voorkeur uitging naar een ‘vrijere’ vorm van expressie. Na de academie verkoos hij dan ook om aan het werk te gaan als vrij beeldend kunstenaar In het werk van Van Dorp hebben grafische vormen altijd een belangrijke rol gespeeld; illustratieve elementen zoals apparaten, tafels en vreemdsoortige wezens hebben het uiterlijk van stripfiguren. Dieren en mensen gaan in zijn werk op ontdekkingsreis, soms ontmoeten zij elkaar en worden met elkaar verbonden, een andere keer wenden zij zich van elkaar af en vertellen ieder hun eigen verhaal. Van Dorps’ werken getuigen van een grote originaliteit. Het handschrift van de kunstenaar is in iedere techniek die hij toepast onmiskenbaar. Niet alleen in zijn olieverfschilderijen, aquarellen en zeefdrukken, maar ook op talloze door hem zelf in elkaar getimmerde en beschilderde objecten heerst een zekere anarchie. Bestaande wetten worden genegeerd en zelfs de wet der zwaartekracht wordt aangetast. De ruimten zijn droomruimten. De schijnbaar traag bewegende figuren zweven in een kosmos waar de stemming wordt bepaald door een schakering van heldere kleuren..

Exposities en prijzen:

Galeria Formi Bologna (Italië) Nederlandse Ambassade te Parijs Nieuwe Kerk, Amsterdam

Door: Arthur Brouwers

2 aangeboden items van deze kunstenaar
Laatste
kans
Huibert van Dorp - Zeefdruk, "Watt". kopen? Bied vanaf 15!

Huibert van Dorp - Zeefdruk, "Watt".

Geplaatst doorduif

Eindtijd04-08-2021 om 19:30

Afmetingen41 cm x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout

Huibert van Dorp - zeefdruk op gerecycleerd papier kopen? Bied vanaf 55!

Huibert van Dorp - zeefdruk op gerecycleerd papier

Geplaatst doorKunstbedrijf

Eindtijd01-06-2021 om 22:33

Jaartal1986
Afmetingen50 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst