5. JAS

JAS (1945-2002)

1 aangeboden items / 181 verkochte items

FA. (43 x Favoriet)

JAS (Hillegom 1945 - Antwerpen 2002)

JAS is pseudoniem voor Johannes Adrianus Smit

Schilder, graficus, beeldhouwer, installatiekunstenaar.

Opleiding: JAS was autodidact.

Het abstract expressionistische werk van JAS is onder meer geïnspireerd door het landschap van het zuidelijke deel van Zweden, dat in het voorjaar geel kleurt, en door het Duits expressionisme. In 1983 is JAS in Belgi_ gaan wonen en in 1986 richtte hij samen met Henk Klinkhamer en Robert van Vliet de kunstenaarsgroep Sybarit op. Door zijn hekel aan tubeverf, heeft JAS een eigen zachte verf ontwikkeld, die goed te zien is in zijn werk. Ook maakte hij een 'JAS-krijt' - ook wel bekend als Clowny - dat ook werd gebruikt door Willem de Kooning (bij wie JAS enige tijd in het atelier werkte) en Karel Appel.

Exposities en prijzen:

Het werk van JAS is geëxposeerd in onder meer de Verenigde Staten, Frankrijk, België, Italië en Nederland.

JAS - De Aandeelhouder kopen? Bied vanaf 215!

JAS - De Aandeelhouder

Geplaatst doorKunstbedrijf

Eindtijd21-02-2021 om 22:49

Jaartal2000
Afmetingen78 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst