Menashe Kadishman (1932-2015)
  5. Menashe Kadishman
Menashe Kadishman (1932-2015)

Menashe Kadishman (1932-2015)

Kunstenaar

Menashe Kadishman werkte tussen 1950 en 1953 als herder in een kibboets. De ervaring die hij opdeed in de natuur, als schaapsherder, had een blijvende invloed op zijn latere carrière als kunstenaar. (De eerste keer dat schapen in zijn werk verschenen was in 1978 tijdens de Biënnale van Venetië. Hij presenteerde een kudde levende, geverfde schapen als 'living art'. In 1995 ging hij portretten schilderen van schapen (zie de fotogalerij), honderden, duizenden zelfs, alle van elkaar verschillend. Deze direct herkenbare schapenporttretten werden al snel zijn handelsmerk.) Van 1947 tot 1950 studeerde Kadishman bij de beeldhouwer Moshe Sternschuss aan het Avni Instituut in Tel Aviv. Vanaf 1954 zette hij deze studie voort bij de Israëlische beeldhouwer Rudi Lehmann in Jeruzalem. In 1959 verhuisde hij naar Londen. Zijn eerste solo-expositie had hij in 1965 in de Grosvenor Gallery. Zijn beelden werden in de zestiger jaren minimalistischer van aard en waren zo ontworpen als om de zwaartekracht uit te dagen, zoals in het werk Suspense (1966) of door zowel glas als metaal toe te passen, waardoor het leek alsof het metaal zweefde, zoals het werk Segments (1968). In 1968 werd Kadishman uitgenodigd voor documenta 4 in Kassel. Kadishman bleef tot 1972 in Engeland. Werken (selectie)[bewerken]

Werken van Kadishman bevinden zich in toonaangevende musea, beeldenparken en in de openbare ruimte van steden in: Verenigde Staten[bewerken] 'Suspended', (1977) en 'Eight positive trees' (1977), Storm King Art Center 'Segments', (1968) en The Forest', (1970) Nasher Sculpture Center, Dallas, Texas 'Om', '(1969), University of Houston, Houston, Texas Museum of Modern Art, New York Canada[bewerken] 'Three Discs', 1967, High Park, Toronto Japan[bewerken] 'Prometheus', (1986-87), Hara Museum of Contemporary Art, Tokio Verenigd Koninkrijk[bewerken] Tate Modern, Londen, Engeland Duitsland[bewerken] Untitled (1961), Bildhauersymposion Kaisersteinbruch bij Kirchheim (Neder-Franken) 'Fallen Leaves', Jüdisches Museum Berlin, Berlijn 'Piëta', Dominikanerklooster, Braunschweig 'Negative Trees', (1974), Wedau Sportpark, Duisburg 'Der Kuss', (1999), Skulpturenweg Salzgitter-Bad in Salzgitter Nederland[bewerken] 'Het offer van Isaac' (1986/87), Vlaszak in Breda 'De droom' (1993) - metaalreliëf, Buddinghplein in Dordrecht 'Kissing birds' (1998) - kunstroute LUMC in Leiden Israël[bewerken] 'Suspense', (1966), Billy Rose Art Garden (zie foto aldaar), Jeruzalem 'The Family Plaza', The International School for Holocaust Studies, Jeruzalem 'Akedat Issac', The Lola Beer Ebner Sculpture Garden, Tel Aviv 'Birth', (1989), Tefen Sculpture Garden, West-Galilea

Aangeboden items
2
Verkochte items
7
Nationaliteit
Israëlisch Israëlisch
Links
Favoriet
Menashe Kadishman - Erde, kopen? Bied vanaf 260!
Menashe Kadishman (1932-2015) Israëlisch Aarde,
Afmetingen44 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 260
Menashe Kadishman - Zeefdruk: Moderne compositie - 1973 kopen? Bied vanaf 159!
Menashe Kadishman (1932-2015) Israëlisch Zeefdruk: Moderne compositie - 1973
Afmetingen56 x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 159

Kunst kopen van Menashe Kadishman

Wilt u graag een kunstwerk kopen van Menashe Kadishman? Bekijk dan het actuele veilingaanbod en bied mee op mooie en unieke kunstwerken van Menashe Kadishman. Betaalbare en exclusieve kunst kopen van Menashe Kadishman en andere erkende kunstenaars is leuk, toegankelijk én binnen handbereik via Kunstveiling. Ontdek nu alle kunstwerken van Menashe Kadishman te koop bij Kunstveiling en bemachtig uw eigen Menashe Kadishman!

Volg het aanbod kunst van Menashe Kadishman te koop

Wilt u op de hoogte gehouden worden van nieuw aanbod van Menashe Kadishman te koop? Via uw persoonlijke Kunstveiling account kunt u Menashe Kadishman instellen als uw favoriete kunstenaar. Wanneer er nieuwe Menashe Kadishman kunstwerken in de veiling worden geplaatst, ontvangt u hierover per e-mail bericht. Daarnaast kunt u alle kunstwerken van uw favoriete kunstenaars eenvoudig bekijken via uw persoonlijke account. Op die manier loopt u nooit meer een nieuw item in de veiling mis en koopt u gemakkelijk kunst van Menashe Kadishman!

Waarom via Kunstveiling kunst van Menashe Kadishman kopen?

Via Kunstveiling koopt u unieke kunstwerken van Menashe Kadishman en andere erkende kunstenaars tegen veilingprijzen. Kunst kopen van Menashe Kadishman via Kunstveiling is toegankelijk, transparant en laagdrempelig. Dagelijks worden vele nieuwe kunstwerken in de veiling geplaatst, van moderne schilderijen tot oude prenten en van sculpturen tot design en sieraden. U stemt het aanbod gemakkelijk op uw eigen wensen af en wordt automatisch in contact gebracht met de verkoper als u na afloop van de veiling de hoogste bieder bent. U betaalt bij Kunstveiling slechts 15% veilingkosten over de hamerprijs. Dit wordt bij het uitbrengen van een bod al aangegeven, zodat u achteraf nooit voor verrassingen komt te staan.

Bovendien kunt u via Kunstveiling ook zelf kunst van Menashe Kadishman of andere erkende kunstenaars verkopen. Meer over het verkopen van kunst leest u op de pagina Kunst Verkopen.

Hoe breng ik een bod uit op een kunstwerk van Menashe Kadishman?

Kunst kopen van Menashe Kadishman begint bij het plaatsen van een bod. Om een bod uit te brengen op een kunstwerk van Menashe Kadishman, heeft u account bij Kunstveiling nodig. Hier maakt u gemakkelijk een account aan. Bij alle items in de veiling treft u detailgegevens van het kunstwerk, een openingsbod en een aflooptijd. Tot deze tijd kunt u een bod uitbrengen op het kunstwerk van Menashe Kadishman. Om meer kans te maken om de Menashe Kadishman te bemachtigen, kunt u een autobod instellen. Bent u de winnende bieder? Dan neemt de verkoper contact met u op. Is het kunstwerk helaas aan u voorbijgegaan? Bekijk dan het actuele aanbod met alle andere kunst van Menashe Kadishman! Let op: lees voordat u kunst gaat kopen of verkopen via Kunstveiling de veilingregels goed door.