5. Piet de Ridder

Piet de Ridder (1951)

1 aangeboden items / 1 verkochte items

Piet de Ridder, geboren in Velp (1951) en volgde van 1974 t/m 1981 verschillende opleidingen aan de Tekenacademie in Tilburg. Naast lesgeven, beoefent hij ook de schilderkunst. Momenteel schildert hij veel met olie- en acrylverf. Twee verschillende materialen met hun eigen karakteristieke kenmerken. Schilderen beschouwt hij niet als werk, ook niet als beroep. Het is veel meer voor hem, het is zo vanzelfsprekend als ademen. Als hij schildert, schept hij zijn eigen wereld, het is een kwestie van verlangens, passie en van overtuiging, van geduld, hard werken en zelfkritiek. Schilderen is voor hem eigenlijk muziek maken met licht en kleur. Er zijn veel parallellen tussen muziek en schilderen, zoals ritme, contrasten, harmonie en disharmonie. Belangrijk voor hem is de eenheid, zeggingskracht, tonaliteit, formaat en de ‘huid’ van het doek. Zijn werkwijze is direct, hij schildert vormen en structuren. Door onbevangen bewegingen van het penseel en het paletmes te volgen, ontstaat een abstract spel van lijnen en vlekken. Elk eerder eindpunt kan een startpunt zijn voor een nieuw begin.

http://explore.rkd.nl/explore/artists/66746

Piet de Ridder - zonder titel kopen? Bied vanaf 65!

Piet de Ridder - zonder titel

Geplaatst doorKunstbedrijf

Eindtijd25-04-2021 om 21:49

Jaartal1992
Afmetingen50 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst