5. Rommert Boonstra

Rommert Boonstra (1942)

2 aangeboden items / 17 verkochte items

FA. (9 x Favoriet)

Rommert BOONSTRA

Fotografie, Dichter

Geboren te Groningen in 1942

Rommert Boonstra begon als kunstcriticus, werd theaterdirecteur, dichter, professioneel voetreiziger en tenslotte fotograaf. Dit alles speelt in zijn geënsceneerde beelden mee. Sinds 1980 maakt Boonstra veelvuldig ensceneringen voor de camera. Zijn eerste bühne was een kartonnen doos waarvan één zijde was verwijderd. Het was een theater van de armoede. De acteurs waren stokjes en stenen, papiersnippers, draad en ander goedkoop en gemakkelijk verkrijgbaar materiaal. In de loop der tijd kregen zijn ensceneringen meer glans en allure.

Rommert Boonstra's tableaus suggereren grenzeloze ruimten. Miniatuur-bühnen zijn zeker de meest poëtische en fantasierijke vorm van geënsceneerde fotografie, maar net als in literaire sprookjes houdt Boonstra in zijn decors kleine, venijnige verrassingen voor ons in petto. Ondergang en verval zijn nooit ver weg, hoe fraai ze ook vermomd zijn. Dood en verderf kunnen ieder moment toeslaan.

Tegenover de geestelijke dorheid van deze tijd zet Boonstra zijn bolwerken van theatraliteit. De beeldenstorm wordt bestreden met een bombardement van beelden. Maar, zo lijken de beelden toch ook te zeggen, uiteindelijk wacht ons allen hetzelfde lot. Ze relativeren zichzelf, nadat ze eerst hoog van de toren hebben geblazen. De kathedraal kan elk moment weer in een papiertje veranderen, de steen kan weer een steen worden. Niets is wat het lijkt en soms toch ook weer wel. Boonstra wil dat de ruimtes die hij fotografeert in de eerste plaats overdonderend zijn, maar tegelijk moeten ze iets onwerkelijks hebben. De foto's moeten er als het ware groots en meeslepend uitzien, maar bij nadere beschouwing blijken ze uit alledaagse voorwerpen te zijn opgebouwd; van broccoli tot garnalen, van glasscherven tot vissenkoppen. Boonstra zoekt naar het dubbele: het moet indrukwekkend zijn en tegelijk roepen dat het niets voorstelt. De foto's van Rommert Boonstra houden ons voor dat mensen figureren in hun eigen dromen.

Rommert Boonstra woont en werkt in Rotterdam en is autodidact.

Enkele Exposities:

Centre Européen de la Photographie, Parijs

Musée de la Photographie, Charleroi

The Museum of Fine Arts, Houston

Centre Pompidou, Paris

Neue Gallery, Aken

Galerie Torch, Amsterdam

Groninger Museum

Rheinisches Landesmuseum, Bonn

Kunstverein, Munchen

FotoFest, Houston

Rijksmuseum Twenthe, Enschede

Nederlands Spoorwegmuseum, Utrecht

Door:Arthur Brouwers

2 aangeboden items van deze kunstenaar

Rommert Boonstra - Ilford cibrachrome afdruk 1/10 kopen? Bied vanaf 65!

Rommert Boonstra - Ilford cibrachrome afdruk 1/10

Fotografie

Geplaatst doorKunstbedrijf

Eindtijd22-03-2021 om 20:22

Jaartal1991
TechniekPortfolio
Afmetingen50 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Rommert Boonstra - Ilford afdruk 1/10 kopen? Bied vanaf 75!

Rommert Boonstra - Ilford afdruk 1/10

Fotografie

Geplaatst doorKunstbedrijf

Eindtijd22-03-2021 om 20:36

Jaartal1991
TechniekPortfolio
Afmetingen58 cm x 48 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst