5. Sjoerd Bakker

Sjoerd Bakker (1943)

5 aangeboden items / 126 verkochte items

FA. (43 x Favoriet)

Sjoerd BAKKER (Amsterdam, 1943)

Schilder, graficus.

Geboren te Amsterdam in 1943.

Opleiding:

Bakker heeft zowel een opleiding genoten aan de Gerrit Rietveld Academie als aan de Rijksakademie van beeldende kunsten.

Hij woont en werkt in Amsterdam.

Het werk van Sjoerd Bakker komt voort uit zijn fascinatie voor Zuidoost Azië en Japan. Als dit niet aan het onderwerp van zijn kunst te zien is, dan wel aan de eenvoud in vorm en kleur: zijn werk doet vaak denken aan oude Japanse prenten. Vooral van inspiratie is de natuur in Japan, waar Bakker jaren terug voor het eerst kwam doordat hij er een reisbeurs voor had ontvangen. De natuur komt in zijn kunst vaak samen met cultuur, door middel van een spoor van menselijke aanwezigheid. Zo is ook een groot thema in Bakkers werk de tegenstelling, of samenkomst, van tijdelijkheid en eeuwigheid.

Exposities en prijzen:

Het werk van Bakker is tentoongesteld in onder meer Amerika, Nederland, Spanje, Japan en Thailand.

Door: Arthur Brouwers

5 aangeboden items van deze kunstenaar
Sjoerd Bakker - Kleurenets, Twee boeren keren huiswaarts - Ingelijst kopen? Bied vanaf 70!

Sjoerd Bakker - Kleurenets, Twee boeren keren huiswaarts - Ingelijst

Geplaatst doorVeilingmeesterCollecties

Jaartal1998
TechniekEts
Afmetingen78 cm x 48 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Sjoerd Bakker - De Meerpaal kopen? Bied vanaf 75!

Sjoerd Bakker - De Meerpaal

Geplaatst door2313

Jaartal1984
TechniekEts
Afmetingen65.2 cm x 50.6 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Sjoerd Bakker - Wachten kopen? Bied vanaf 75!

Sjoerd Bakker - Wachten

Geplaatst door2313

Jaartal1986
TechniekEts
Afmetingen45.5 cm x 29.3 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
Sjoerd Bakker - 3 - Luik met Rots kopen? Bied vanaf 50!

Sjoerd Bakker - 3 - Luik met Rots

Geplaatst doorKeesvanDongenArt

Jaartal1973
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen49 cm x 64 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Sjoerd Bakker - Langs de duinen kopen? Bied vanaf 85!

Sjoerd Bakker - Langs de duinen

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1995
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen50 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst