5. De Brug

De Brug

Opgericht in 1926 - opgeheven in 1996

De Brug

De Brug werd opgericht naar voorbeeld van de eerder in Duitsland opgerichte vereniging ‘Die Brücke’. Het doel was de introductie van de Nieuwe Zakelijkheid in de schilderkunst, een overtuiging die na de Eerste Wereldoorlog de kunst ging beheersen. Het doel van de Nieuwe Zakelijkheid was om kunst meer in dienst te stellen van het sociale bewustzijn. Vanwege het gebrek aan belangstelling werd De Brug uiteindelijk opgeheven.

Johan Polet - Houtsnede van de Apocalyps kopen? Bied vanaf 50!
Johan Polet (1894-1971) Nederlands Houtsnede van de Apocalyps
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen22 x 23 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 50
Dick van 't Wout - Onbekende titel kopen? Bied vanaf 20!
Dick van 't Wout (1934) Nederlands Onbekende titel
TechniekEts
Afmetingen47 x 47 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 20
Toon van de Muysenberg - St. Antonius naar P. Geraedts kopen? Bied vanaf 50!
Toon van de Muysenberg (1901-1967) Nederlands St. Antonius naar P. Geraedts
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen70 x 54 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 50
Charley Toorop - 2 boeken kopen? Bied vanaf 50!
Charley Toorop (1891-1955) Nederlands 2 boeken
TechniekSoftcover
Afmetingen26 x 20 cm (h x b)
€ 50
Gerrit N. Woudt - Joods meisje kopen? Bied vanaf 75!
Gerrit N. Woudt (1911-1983) Nederlands Joods meisje
TechniekHoutskool
Afmetingen62 x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 75
Ton Albers - Gezicht op Magere Brug Amsterdam kopen? Bied vanaf 50!
Ton Albers (1923) Nederlands Gezicht op Magere Brug Amsterdam
TechniekLitho
Afmetingen64 x 58 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 50
Johan Mekkink - Zandverstuiving kopen? Bied vanaf 150!
Johan Mekkink (1904-1991) Nederlands Zandverstuiving
TechniekLitho
Afmetingen35 x 64 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 150
Ton Albers - Boomhoek kopen? Bied vanaf 45!
Ton Albers (1923) Nederlands Boomhoek
TechniekLitho
Afmetingen72 x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 45
Jan Battermann - 2 boeken en 5x exlibris houtgravure van div. kunstenaars kopen? Bied vanaf 50!
Jan Battermann (1909-1999) Nederlands 2 boeken en 5x exlibris houtgravure van div. kunstenaars
TechniekHardcover
Afmetingen24.5 x 17 cm (h x b)
€ 50
Eelco Glastra van Loon - Zonder titel kopen? Bied vanaf 75!
Eelco Glastra van Loon (1935) Nederlands Zonder titel
Afmetingen36 x 27 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 75
Herman Stammeshaus - Menhirs van Paaseiland I & 2 - Twee Etsen kopen? Bied vanaf 38!
Herman Stammeshaus (1918-1991) Nederlands Menhirs van Paaseiland I & 2 - Twee Etsen
TechniekEts
Afmetingen23 x 16 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 38
Wim Vaarzon Morel (jr.) - 3 boeken, 1x gesigneerd kopen? Bied vanaf 50!
Wim Vaarzon Morel (jr.) (1931) Nederlands 3 boeken, 1x gesigneerd
TechniekSoftcover
Afmetingen25 x 25 cm (h x b)
€ 50
Henk Broer - havengezicht kopen? Bied vanaf 45!
Henk Broer (1904-1986) havengezicht
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen18 x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 45
Ton Albers - Landschap te Luxemburg kopen? Bied vanaf 80!
Ton Albers (1923) Nederlands Landschap te Luxemburg
TechniekAquarel
Afmetingen60 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 80
Theo Swagemakers - Z.t. groot werk 120 cm hoog kopen? Bied vanaf 150!
Theo Swagemakers (1898-1994) Nederlands Z.t. groot werk 120 cm hoog
Afmetingen120 x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstOp Spieraam
€ 150
Cees van IJsseldijk - ets: boomstronk kopen? Bied vanaf 39!
Cees van IJsseldijk (1901-1977) Nederlands ets: boomstronk
TechniekEts
Afmetingen33 x 26 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 39
Leo Poelmeijer - Parkgezicht kopen? Bied vanaf 60!
Leo Poelmeijer (1934) Nederlands Parkgezicht
TechniekGouache
Afmetingen51 x 71 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerKarton
IngelijstIngelijst
€ 60
Herman Stammeshaus - Houtdruk. Figuren. Geometrisch. kopen? Bied vanaf 39!
Herman Stammeshaus (1918-1991) Nederlands Houtdruk. Figuren. Geometrisch.
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen30 x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 39
Chris Beekman - Landschap met houten schuur kopen? Bied vanaf 680!
Chris Beekman (1887-1964) Nederlands Landschap met houten schuur
TechniekPotlood
Afmetingen36 x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 680
Dick van 't Wout - handgesigneerde ets | 'Zonder titel' | 1978 kopen? Bied vanaf 50!
Dick van 't Wout (1934) Nederlands handgesigneerde ets | 'Zonder titel' | 1978
TechniekEts
Afmetingen62 x 43 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50
Hubert van Lith - In afwachting kopen? Bied vanaf 450!
Hubert van Lith (1908-1977) Nederlands In afwachting
TechniekBrons
Afmetingen34 x 14.8 x 16 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 450
Jan Strube - boeren interieur kopen? Bied vanaf 48!
Jan Strube (1892-1985) Nederlands boeren interieur
Afmetingen75 x 85 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 48
Wim Vaarzon Morel (jr.) - Het paard heet Mike H kopen? Bied vanaf 250!
Wim Vaarzon Morel (jr.) (1931) Nederlands Het paard heet Mike H
TechniekAquarel
Afmetingen32 x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Gerrit N. Woudt - Cotswold farm kopen? Bied vanaf 75!
Gerrit N. Woudt (1911-1983) Nederlands Cotswold farm
TechniekPotlood
Afmetingen38 x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 75
Ferdinand Erfmann - Het Boekenbal kopen? Bied vanaf 7900!
Ferdinand Erfmann (1901-1968) Nederlands Het Boekenbal
Afmetingen69 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 7.900
Willem Klijn - Het Koopje - Ets Vernis Mou - kopen? Bied vanaf 50!
Willem Klijn (1892-1961) Nederlands Het Koopje - Ets Vernis Mou -
TechniekEts
Afmetingen18 x 25 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50
Otto Hanrath - Otto Hanrath, Baanwielrenners kopen? Bied vanaf 50!
Otto Hanrath (1882-1944) Nederlands Otto Hanrath, Baanwielrenners
TechniekEts
Afmetingen30 x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50
Paul van der Ven - Olieverf op doek , Landschap met boerderij kopen? Bied vanaf 80!
Paul van der Ven (1892-1972) Nederlands Olieverf op doek , Landschap met boerderij
Afmetingen68 x 80 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstOp Spieraam
€ 80
Rudolf Bremmer - Litho - 1966 kopen? Bied vanaf 45!
Rudolf Bremmer (1900-1993) Nederlands Litho - 1966
TechniekLitho
Afmetingen28 x 25 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 45
Hendrikus IJkelenstam - Portret van een non kopen? Bied vanaf 45!
Hendrikus IJkelenstam (1897-1993) Nederlands Portret van een non
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen27.6 x 22.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstIngelijst
€ 45
Gerrit N. Woudt - olieverf schilderij - 'Boerdery te Schweiberg Zuid Limburg' - ingelijst - 23452 kopen? Bied vanaf 75!
Gerrit N. Woudt (1911-1983) Nederlands olieverf schilderij - 'Boerdery te Schweiberg Zuid Limburg' - ingelijst - 23452
Afmetingen76 x 96 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 75
Sal Meijer - Reguliersgracht Amsterdam kopen? Bied vanaf 75!
Sal Meijer (1877-1965) Nederlands Reguliersgracht Amsterdam
TechniekEts
Afmetingen23 x 18 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 75