5. Informele Groep

Informele Groep

Opgericht in 1958 - opgeheven in 1961

Nederlandse Informele Groep

Informele Kunst is een vormloze kunstvorm en de tegenhanger van de geometrische abstractie. In Nederland wordt de Nederlandse Informele Groep opgericht in 1958, waarbij de gemeenschappelijke aspecten in de werken van de leden energie, dynamiek en directheid zijn. Een van de belangrijkste motto’s van de groep is het oplossen van de vorm vanwege ‘de grotere mogelijkheid om tot een objectief neutrale uiting van algemene geldigheid te komen’. Binnen de informele kunst zijn er geen vooropgezette plannen, wordt er geen schoonheidsideaal nagestreefd en is er geen rationale benadering. Juist ruimtelijkheid en vormloosheid spelen een grote rol binnen de kunst van de Nederlandse Informele Groep. Uiteindelijk ging de Nederlandse Informele Groep op in de Nul groep.

Armando - Kleurengiclee ROTES BILD II Handgesigneerd kopen? Bied vanaf 189!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Kleurengiclee ROTES BILD II Handgesigneerd
Techniek Giclée
Afmetingen 50 x 61 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 189
Armando - Kleurengiclee DER DURCHGANG Handgesigneerd kopen? Bied vanaf 229!
Techniek Giclée
Afmetingen 54 x 61 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 229
Armando - Kleurengiclee WOLKEN II Handgesigneerd kopen? Bied vanaf 189!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Kleurengiclee WOLKEN II Handgesigneerd
Techniek Giclée
Afmetingen 58 x 61 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 189
Armando - Kreuz kopen? Bied vanaf 250!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Kruis
Techniek Giclée
Afmetingen 106.5 x 106.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Textiel
€ 250
Armando - Kleurengiclee COMPOSITIE IN OKER EN ROZE Handges. kopen? Bied vanaf 229!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Kleurengiclee COMPOSITIE IN OKER EN ROZE Handges.
Techniek Giclée
Afmetingen 54 x 61 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 229
Armando - 2 litho's in een gesigneerd boek - 2014 kopen? Bied vanaf 275!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits 2 litho's in een gesigneerd boek - 2014
Techniek Softcover
Afmetingen 20 x 30 cm (h x b)
€ 275
Armando (1929-2018) Nederlands Duits handgesigneerde kleurenlitho | 'Der Leiter' | 1993
Techniek Litho
Afmetingen 100 x 80 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
Huidig bod
€ 650
2 biedingen
Techniek Giclée
Afmetingen 64 x 61 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 219
Techniek Litho
Afmetingen 50 x 65 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 150
Armando - Litho: Das rad - 1992 kopen? Bied vanaf 250!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Litho: Das rad - 1992
Techniek Litho
Afmetingen 40 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 250
Direct kopen
Armando - Litho: das blatt kopen? Bied vanaf 250!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Litho: das blatt
Techniek Litho
Afmetingen 32 x 42.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 250
Direct kopen
Armando - Kunstboek: The Berlin Years - 1989 kopen? Bied vanaf 49!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Kunstboek: The Berlin Years - 1989
Techniek Hardcover
Afmetingen 28 x 24 cm (h x b)
€ 49
Direct kopen
Armando - Kleurengiclee GESTALT Handgesigneerd kopen? Bied vanaf 189!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Kleurengiclee GESTALT Handgesigneerd
Techniek Giclée
Afmetingen 63 x 61 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 189
Direct kopen
Techniek Giclée
Afmetingen 61 x 47 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 169
Direct kopen
Armando - Kleurengiclee DIE BIRGE Handgesign, kopen? Bied vanaf 148!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Kleurengiclee DIE BIRGE Handgesign,
Techniek Giclée
Afmetingen 61 x 64 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 148
Direct kopen
Armando - Giclee DAS FENSTER Handgesignee kopen? Bied vanaf 189!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Giclee DAS FENSTER Handgesignee
Techniek Giclée
Afmetingen 52 x 61 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 189
Direct kopen
Armando - gesigneerde litho kopen? Bied vanaf 149!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits gesigneerde litho
Techniek Litho
Afmetingen 50 x 32 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 149
Direct kopen
Techniek Litho
Afmetingen 50 x 32 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 149
Direct kopen
Techniek Giclée
Afmetingen 64 x 61 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 189
Direct kopen
Techniek Giclée
Afmetingen 61 x 50.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 125
Direct kopen
Techniek Giclée
Afmetingen 61 x 53 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 125
Direct kopen
Armando - 'Figure' kopen? Bied vanaf 175!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits 'Figure'
Techniek Giclée
Afmetingen 60 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 175
Direct kopen
Armando - De Kop kopen? Bied vanaf 350!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits De Kop
Techniek Litho
Afmetingen 65.5 x 86.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 350
Direct kopen
Techniek Litho
Afmetingen 50 x 32.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 175
Direct kopen
Armando - Der Baum kopen? Bied vanaf 30000!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Der Baum
Afmetingen 200 x 200 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 30.000
Direct kopen
Armando - Giclee: der Baum - 2013 kopen? Bied vanaf 159!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Giclee: der Baum - 2013
Techniek Giclée
Afmetingen 54 x 61 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 159
Direct kopen
Armando - Armando - Giclee: der Baum - 2013 kopen? Bied vanaf 169!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Armando - Giclee: der Baum - 2013
Techniek Giclée
Afmetingen 48 x 61 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 169
Direct kopen
Techniek Carborundum
Afmetingen 50 x 100 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 865
Direct kopen
Armando - gemonografeerde litho kopen? Bied vanaf 169!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits gemonografeerde litho
Techniek Litho
Afmetingen 33 x 23.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 169
Direct kopen
Armando - Giclee: Blatter kopen? Bied vanaf 175!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Giclee: Blatter
Techniek Giclée
Afmetingen 63 x 61 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 175
Direct kopen
Techniek Litho
Afmetingen 36.5 x 25 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 1.000
Direct kopen
Armando - Giclee: Damals - 2015 (laatste exemplaar!) kopen? Bied vanaf 169!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Giclee: Damals - 2015 (laatste exemplaar!)
Techniek Giclée
Afmetingen 55 x 61 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 169
Direct kopen
Armando - Giclee: Blatter kopen? Bied vanaf 170!
Techniek Giclée
Afmetingen 63 x 61 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 170
Direct kopen
Armando - Armando - Giclee: Körperlich kopen? Bied vanaf 169!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Armando - Giclee: Körperlich
Techniek Giclée
Afmetingen 62.5 x 61 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 169
Direct kopen