Olieverf op paneel/doek (nader te bepalen), gesigneerd linksonder A. Beekmans.
Voorstelling van een rustig Hollands waterlandschap met rietkragen, een bootje en een boerderijtje met rood pannendak, omgeven door bomen. De schilder hanteert een warme, sfeervolle kleurstelling en een verfijnde penseelvoering, typerend voor het laat-19e-eeuwse romantisch realisme in de traditie van de Haagse School.
Het werk ademt rust en nostalgie en vormt een karakteristiek voorbeeld van de landelijke landschappen waarvoor Ad Beekmans bekendstaat. Geplaatst in een bijpassende, vergulde lijst uit de periode.
Datering: ca. 1890–1920
Conditie: in goede, originele staat, met lichte ouderdomssporen passend bij de leeftijd