5. Pictura

Pictura

Opgericht in 1774

Teekengenootschap Pictura

Teekengenootschap Pictura in Dordrecht is het oudste, nog bestaande tekengezelschap van Nederland. De oprichters meenden dat het tekenen de basis vormde van alle beeldende kunst. Daarom moest tekenen als ambacht worden onderhouden. De leden trokken er samen op uit om in de openlucht landschappen te tekenen, organiseerden tentoonstellingen en hadden discussies over kunst. Vandaag de dag is Pictura een eigentijdse instelling met meer dan 100 kunstenaarsleden uit zowel Dordrecht en de regio als van daarbuiten. Tegenwoordig gaat het niet alleen over tekenen en schilderen, maar richt Pictura zich op een breed scala aan disciplines in de beeldende kunst.

Dick van Luijn - Port Vendres (Zuid-Frankrijk) kopen? Bied vanaf 150!
Dick van Luijn (1896-1981) Nederlands Port Vendres (Zuid-Frankrijk)
Techniek Aquarel
Afmetingen 40 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 150
Kees Spermon - Die Winterreise kopen? Bied vanaf 45!
Kees Spermon (1941-1992) Nederlands Die Winterreise
Techniek Ets
Afmetingen 60 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 45
Jan Strube - Oud Breda, Vismarkt kopen? Bied vanaf 75!
Jan Strube (1892-1985) Nederlands Oud Breda, Vismarkt
Techniek Litho
Afmetingen 22 x 28 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 75
Walter Nikkels - Divers kopen? Bied vanaf 39!
Walter Nikkels (1940) Nederlands Divers
Techniek Gemengde Druktechniek
Afmetingen 40 x 26 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 39
Kees Spermon - Het gewapende hoofd kopen? Bied vanaf 40!
Kees Spermon (1941-1992) Nederlands Het gewapende hoofd
Techniek Ets
Afmetingen 78 x 56 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 40
Otto Dicke - Ingelijste inkttekening , Boerderij – Lijst, 38 x 48 cm. kopen? Bied vanaf 20!
Otto Dicke (1918-1984) Nederlands Ingelijste inkttekening , Boerderij – Lijst, 38 x 48 cm.
Techniek Pen (Inkt)
Afmetingen 38 x 48 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 20
Kees Spermon - Ets/Aquatint, titel "Soldaten ". kopen? Bied vanaf 35!
Kees Spermon (1941-1992) Nederlands Ets/Aquatint, titel "Soldaten ".
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 62 x 72 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Alleen in Passe-partout
€ 35
Jan Strube - Seinekade Parijs kopen? Bied vanaf 50!
Jan Strube (1892-1985) Nederlands Seinekade Parijs
Techniek Litho
Afmetingen 48 x 66 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Direct kopen
Joop Kropff - Abstracte Compositie kopen? Bied vanaf 880!
Joop Kropff (1892-1979) Nederlands Abstracte Compositie
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 71 x 58.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 880
Direct kopen
Jos van den Berg - Ets: Naakte dame kopen? Bied vanaf 45!
Jos van den Berg (1905-1978) Nederlands Ets: Naakte dame
Techniek Ets
Afmetingen 32.5 x 25 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 45
Direct kopen
Jan Strube - Houtdruk: "Poppenkast" kopen? Bied vanaf 60!
Jan Strube (1892-1985) Nederlands Houtdruk: "Poppenkast"
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 21 x 16 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
€ 60
Direct kopen
Jan Strube - Handdruk: "Noord - Holland" kopen? Bied vanaf 60!
Jan Strube (1892-1985) Nederlands Handdruk: "Noord - Holland"
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 12 x 21.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
€ 60
Direct kopen
Bouke Ylstra - Ets kopen? Bied vanaf 35!
Bouke Ylstra (1933-2009) Nederlands Ets
Techniek Ets
Afmetingen 30 x 20.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 35
Direct kopen
Jan Strube - Litho: "Brugge" kopen? Bied vanaf 60!
Jan Strube (1892-1985) Nederlands Litho: "Brugge"
Techniek Litho
Afmetingen 45 x 32.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 60
Direct kopen
Joop Kropff - zonder titel kopen? Bied vanaf 200!
Joop Kropff (1892-1979) Nederlands zonder titel
Afmetingen 60 x 74 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 200
Direct kopen
Bouke Ylstra - TWEE ETSEN w.o "TEVREDEN ROKER" en Zonder titel kopen? Bied vanaf 20!
Bouke Ylstra (1933-2009) Nederlands TWEE ETSEN w.o "TEVREDEN ROKER" en Zonder titel
Techniek Ets
Afmetingen 48 x 33 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 20
Direct kopen
Bouke Ylstra - Ets gesigneerd kopen? Bied vanaf 20!
Bouke Ylstra (1933-2009) Nederlands Ets gesigneerd
Techniek Ets
Afmetingen 29.4 x 20.3 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 20
Direct kopen
Willy Sluiter - Man op een paard kopen? Bied vanaf 80!
Willy Sluiter (1873-1949) Nederlands Man op een paard
Techniek Pastel/Krijt
Afmetingen 21.6 x 18 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 80
Direct kopen
Kees Spermon - 3 figuren kopen? Bied vanaf 35!
Kees Spermon (1941-1992) Nederlands 3 figuren
Techniek Litho
Afmetingen 35 x 28 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 35
Direct kopen
Jan Strube - Houtsnede: "Brabantsch vrouwtje" kopen? Bied vanaf 60!
Jan Strube (1892-1985) Nederlands Houtsnede: "Brabantsch vrouwtje"
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 19 x 19 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
€ 60
Direct kopen
Willy Sluiter - Spelende kinderen kopen? Bied vanaf 750!
Willy Sluiter (1873-1949) Nederlands Spelende kinderen
Techniek Aquarel
Afmetingen 23 x 28 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 750
Direct kopen
Jos van den Berg - Grote Ets/Aquatint vrouwelijk naakt zeer kleine oplage (20) - gesigneerd kopen? Bied vanaf 26!
Jos van den Berg (1905-1978) Nederlands Grote Ets/Aquatint vrouwelijk naakt zeer kleine oplage (20) - gesigneerd
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 60 x 40 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 26
Direct kopen
Bouke Ylstra - Totem kopen? Bied vanaf 35!
Bouke Ylstra (1933-2009) Nederlands Totem
Techniek Droge Naald
Afmetingen 29 x 20 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 35
Direct kopen
Kees Spermon - Litho - 1980 kopen? Bied vanaf 40!
Kees Spermon (1941-1992) Nederlands Litho - 1980
Techniek Litho
Afmetingen 60 x 71 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 40
Direct kopen
Kees Spermon - Potloodtekening - 1969 kopen? Bied vanaf 75!
Kees Spermon (1941-1992) Nederlands Potloodtekening - 1969
Techniek Potlood
Afmetingen 51.5 x 51.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Karton
€ 75
Direct kopen
Jos van den Berg - Grote rood-krijt tekening -1967 - zittend vrouwelijk naakt - gesigneerd kopen? Bied vanaf 21!
Jos van den Berg (1905-1978) Nederlands Grote rood-krijt tekening -1967 - zittend vrouwelijk naakt - gesigneerd
Techniek Pastel/Krijt
Afmetingen 57.5 x 46.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 21
Direct kopen
Kees Spermon - Droge naald ets: Portet - 1973 kopen? Bied vanaf 49!
Kees Spermon (1941-1992) Nederlands Droge naald ets: Portet - 1973
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 62.5 x 75.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 49
Direct kopen
Joop Kropff - Stads gezicht Den Haag kopen? Bied vanaf 30!
Joop Kropff (1892-1979) Nederlands Stads gezicht Den Haag
Techniek Ets
Afmetingen 40 x 49 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 30
Direct kopen
Bouke Ylstra - J. en M. kopen? Bied vanaf 35!
Bouke Ylstra (1933-2009) Nederlands J. en M.
Techniek Droge Naald
Afmetingen 48 x 33 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 35
Direct kopen
Bouke Ylstra - Hout II kopen? Bied vanaf 35!
Bouke Ylstra (1933-2009) Nederlands Hout II
Techniek Droge Naald
Afmetingen 29 x 20 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 35
Direct kopen
Joop Kropff - Vrouwelijk naakt kopen? Bied vanaf 350!
Joop Kropff (1892-1979) Nederlands Vrouwelijk naakt
Afmetingen 69 x 59 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 350
Direct kopen
Wim Zwiers - Monochrome lithografie liggend vrouwelijk naakt - zeer kleine oplage - 1957 kopen? Bied vanaf 31!
Wim Zwiers (1922) Nederlands Monochrome lithografie liggend vrouwelijk naakt - zeer kleine oplage - 1957
Techniek Litho
Afmetingen 28 x 40 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 31
Direct kopen
Jos van den Berg - Ets: Haven Nice - 1962 kopen? Bied vanaf 39!
Jos van den Berg (1905-1978) Nederlands Ets: Haven Nice - 1962
Techniek Ets
Afmetingen 28 x 35 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 39
Direct kopen
Jos van den Berg - Ilpendam, ets kopen? Bied vanaf 40!
Jos van den Berg (1905-1978) Nederlands Ilpendam, ets
Techniek Ets
Afmetingen 20 x 35 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 40
Direct kopen
Jan Strube - Oud Breda kopen? Bied vanaf 50!
Jan Strube (1892-1985) Nederlands Oud Breda
Techniek Litho
Afmetingen 45 x 34 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Direct kopen
Jos van den Berg - Wind Veerse Meer, ets kopen? Bied vanaf 40!
Jos van den Berg (1905-1978) Nederlands Wind Veerse Meer, ets
Techniek Ets
Afmetingen 26 x 35 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 40
Direct kopen
Kees Spermon - Ets/aquatint: Family scene - 1970 kopen? Bied vanaf 49!
Kees Spermon (1941-1992) Nederlands Ets/aquatint: Family scene - 1970
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 63.5 x 58.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 49
Direct kopen
Jos van den Berg - Westerschelde, ets kopen? Bied vanaf 40!
Jos van den Berg (1905-1978) Nederlands Westerschelde, ets
Techniek Ets
Afmetingen 25 x 33 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 40
Direct kopen
Arnold Bernard Neujean - ca. 1930 - gesigneerde Aquarel op papier "Middelburg molenwater" kopen? Bied vanaf 39!
Arnold Bernard Neujean (1887-1959) Nederlands ca. 1930 - gesigneerde Aquarel op papier "Middelburg molenwater"
Techniek Aquarel
Afmetingen 32 x 22 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Karton
€ 39
Direct kopen
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 72.5 x 61.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 45
Direct kopen
Bouke Ylstra - Man en vrouw III kopen? Bied vanaf 35!
Bouke Ylstra (1933-2009) Nederlands Man en vrouw III
Techniek Droge Naald
Afmetingen 29 x 20 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 35
Direct kopen