5. Pictura

Pictura

Opgericht in 1774

Teekengenootschap Pictura

Teekengenootschap Pictura in Dordrecht is het oudste, nog bestaande tekengezelschap van Nederland. De oprichters meenden dat het tekenen de basis vormde van alle beeldende kunst. Daarom moest tekenen als ambacht worden onderhouden. De leden trokken er samen op uit om in de openlucht landschappen te tekenen, organiseerden tentoonstellingen en hadden discussies over kunst. Vandaag de dag is Pictura een eigentijdse instelling met meer dan 100 kunstenaarsleden uit zowel Dordrecht en de regio als van daarbuiten. Tegenwoordig gaat het niet alleen over tekenen en schilderen, maar richt Pictura zich op een breed scala aan disciplines in de beeldende kunst.

Er worden 38 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Theo Dijkwel - Drie Knobbelganzen kopen? Bied vanaf 37!
Theo Dijkwel - Drie Knobbelganzen

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorks53

TechniekLitho
Afmetingen44 cm x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Bouke Ylstra - Zeefdruk, Over morgen kopen? Bied vanaf 40!
Bouke Ylstra - Zeefdruk, Over morgen

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1988
Afmetingen40 cm x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
René de Jong - Olieverf op doek, Tunesisch oord nr. 1 - Ingelijst (Groot) kopen? Bied vanaf 200!
René de Jong - Olieverf op doek, Tunesisch oord nr. 1 - Ingelijst (Groot)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1986
Afmetingen98.5 cm x 119 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Strube - Litho kopen? Bied vanaf 59!
Jan Strube - Litho

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

TechniekLitho
Afmetingen10 cm x 14 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Bouke Ylstra - Gesigneerde ets - 1992 - "Tevreden roker" - XX/3 kopen? Bied vanaf 45!
Bouke Ylstra - Gesigneerde ets - 1992 - "Tevreden roker" - XX/3

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorin2art

Jaartal1992
TechniekEts
Afmetingen48 cm x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jos van den Berg - Kanaal en havenbolwerk bij Veere - Gemengde technieken kopen? Bied vanaf 50!
Jos van den Berg - Kanaal en havenbolwerk bij Veere - Gemengde technieken

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorlenteman

TechniekAquarel
Afmetingen18 cm x 25 cm (h x b)
IngelijstNiet Ingelijst
Laatste
kans
Jos van den Berg - Paris - Potloodtekening kopen? Bied vanaf 25!
Jos van den Berg - Paris - Potloodtekening

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorlenteman

TechniekPotlood
Afmetingen14 cm x 20 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Laatste
kans
Jos van den Berg - De haven van Altea - Gemengde techniek kopen? Bied vanaf 30!
Jos van den Berg - De haven van Altea - Gemengde techniek

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorlenteman

Jaartal1970
TechniekAquarel
Afmetingen20 cm x 29 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Laatste
kans
Jos van den Berg - Cagnes sur mer & La Proue (de boeg) - Tekeningen kopen? Bied vanaf 25!
Jos van den Berg - Cagnes sur mer & La Proue (de boeg) - Tekeningen

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorlenteman

TechniekPen (Inkt)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jos van den Berg - 2x Veerse haven/stadsgezichten - Aquarel kopen? Bied vanaf 45!
Jos van den Berg - 2x Veerse haven/stadsgezichten - Aquarel

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorlenteman

Jaartal1973
TechniekAquarel
Afmetingen24 cm x 34 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Kees Spermon - CONVERSATION PIECE GREEN / KLEURZEEFDRUK / 56x78cm / SIG / 1973 / PRENT190 kopen? Bied vanaf 25!
Kees Spermon - CONVERSATION PIECE GREEN / KLEURZEEFDRUK / 56x78cm / SIG / 1973 / PRENT190

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKUNSTHUIS_BE

Jaartal1973
Afmetingen56 cm x 78 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Laatste
kans
Willy Sluiter - Portret - olieverf - 1924 kopen? Bied vanaf 450!
Willy Sluiter - Portret - olieverf - 1924

Geplaatst doorARTillery

Jaartal1924
Afmetingen100 cm x 85 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Clement Bezemer - figuren in park en auto's bij kathedraal kopen? Bied vanaf 35!
Clement Bezemer - figuren in park en auto's bij kathedraal

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKunstkamerZuidoost

Jaartal1993
TechniekAquarel
Afmetingen31 cm x 41 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Kees Spermon - A voice… imagine, lithografie - Ingelijst kopen? Bied vanaf 50!
Kees Spermon - A voice… imagine, lithografie - Ingelijst

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doornoemezedakunst

Jaartal1988
TechniekLitho
Afmetingen65 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Kees Spermon - Portrait, droge naald ets kopen? Bied vanaf 30!
Kees Spermon - Portrait, droge naald ets

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorRosser

Jaartal1979
TechniekDroge Naald
Afmetingen76 cm x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Cor Noltee - Boerderij in het veld kopen? Bied vanaf 309!
Cor Noltee - Boerderij in het veld

Geplaatst doorGertStuve

Afmetingen37 cm x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerHardboard
IngelijstIngelijst
Jan Strube - ik ruik mensen vlees kopen? Bied vanaf 300!
Jan Strube - ik ruik mensen vlees

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorsnoetje1970

Jaartal1943
TechniekLitho
Afmetingen80 cm x 75 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Kees Spermon - litho - 'No.... words I' - 1981 kopen? Bied vanaf 50!
Kees Spermon - litho - 'No.... words I' - 1981

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorJJvanWijk

Jaartal1981
TechniekLitho
Afmetingen48 cm x 57 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Kees Spermon - Grote kleurenets - 'Het gewapende hoofd' - 1988 (Kleine oplage) kopen? Bied vanaf 80!
Kees Spermon - Grote kleurenets - 'Het gewapende hoofd' - 1988 (Kleine oplage)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorJJvanWijk

Jaartal1988
TechniekEts
Afmetingen76 cm x 57 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Bouke Ylstra - Kwartet kopen? Bied vanaf 35!
Bouke Ylstra - Kwartet

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1997
TechniekDroge Naald
Afmetingen63 cm x 49 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Wim Zwiers - Litho: Amsterdamse Grafische School - 1963 kopen? Bied vanaf 49!
Wim Zwiers - Litho: Amsterdamse Grafische School - 1963

Grafiek (handgesigneerd)

TechniekLitho
Afmetingen37 cm x 47 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Kees Spermon - conversation piece green kopen? Bied vanaf 45!
Kees Spermon - conversation piece green

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1973
Afmetingen55 cm x 78 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Dick van Luijn - Het Grafisch Werk, genumm, met prent & 1x met 4 x houtgrav. & 'Trappen'ingelijst

Kunstboeken

Geplaatst doorMiles

Jaartal1939
TechniekBoek met Originele Grafiek
Afmetingen21.5 cm x 15.5 cm (h x b)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
Kees Franse - zonder titel kopen? Bied vanaf 75!
Kees Franse - zonder titel

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1980
TechniekLitho
Afmetingen55 cm x 75 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Kees Spermon - Litho "No....words I" kopen? Bied vanaf 34!
Kees Spermon - Litho "No....words I"

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorCello1

Jaartal1981
TechniekLitho
Afmetingen62 cm x 47 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Kees Spermon - zeefdruk - 'Conversation piece grey' - 21926 kopen? Bied vanaf 35!
Kees Spermon - zeefdruk - 'Conversation piece grey' - 21926

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorZaansgroen

Jaartal1973
Afmetingen56 cm x 79 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jos van den Berg - Ets: Aquaduct bij Rome - 1962 kopen? Bied vanaf 45!
Jos van den Berg - Ets: Aquaduct bij Rome - 1962

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1962
TechniekEts
Afmetingen23 cm x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Wim Helder - Boerderij met boer aan het hooien kopen? Bied vanaf 120!
Wim Helder - Boerderij met boer aan het hooien

Geplaatst doorMabossie

Afmetingen59 cm x 66.3 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Wim Helder - weg in de duinen naar zee kopen? Bied vanaf 40!
Wim Helder - weg in de duinen naar zee

Geplaatst doorMabossie

Afmetingen35 cm x 25 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Dick van Luijn - Rivierbedding 1977 kopen? Bied vanaf 55!
Dick van Luijn - Rivierbedding 1977

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1977
TechniekPotlood
Afmetingen40 cm x 44 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Bouke Ylstra - The Dansant kopen? Bied vanaf 45!
Bouke Ylstra - The Dansant

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1997
TechniekDroge Naald
Afmetingen60 cm x 49 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Willy Sluiter - Olieverf op doek: Heren portret - 1944 kopen? Bied vanaf 750!
Willy Sluiter - Olieverf op doek: Heren portret - 1944

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1944
Afmetingen78 cm x 67 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Kees Spermon - Ets/aquatint: Family scene - 1970 kopen? Bied vanaf 49!
Kees Spermon - Ets/aquatint: Family scene - 1970

Grafiek (handgesigneerd)

TechniekEts/Aquatint
Afmetingen63.5 cm x 58.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Kees Spermon - The black sun, litho kopen? Bied vanaf 40!
Kees Spermon - The black sun, litho

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorRosser

Jaartal1984
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jos van den Berg - Grafiek - Ilpendam ' 63 kopen? Bied vanaf 25!
Jos van den Berg - Grafiek - Ilpendam ' 63

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doordot64

Jaartal1963
TechniekGravure
Afmetingen25 cm x 32 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Frits Anton van der Horst - Fantasie kopen? Bied vanaf 50!
Frits Anton van der Horst - Fantasie

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorJohn54

Jaartal1976
TechniekEts
Afmetingen56 cm x 48 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Strube - Litho: "Brugge" kopen? Bied vanaf 59!
Jan Strube - Litho: "Brugge"

Grafiek (handgesigneerd)

TechniekLitho
Afmetingen18 cm x 8 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Joop Kropff - Onbekend kopen? Bied vanaf 200!
Joop Kropff - Onbekend

Geplaatst doorRudolphus

Afmetingen92 cm x 92 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst