Gravure van Adrianus Johannes (A.J.) van 't Hoff (1893-1939), hetteld Kuiperspoort Middelburg.
Van 't Hoff werd op 7 december 1893 te `s-Gravenhage geboren en overleed op 15 november 1939 in Wassenaar. Hij volgde een opleiding aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag en kreeg daarnaast les van David Bautz, Willem Adrianus Grondhout en Frits Jansen. Als kunstenaar was hij jarenlang zowel werkzaam in Den Haag als in Duitsland en Italië. Hij was naast verdienstelijk schilder ook tekenaar, aquarellist, pastellist, illustrator, graficus, etser, lithograaf en docent handtekenen aan de koninklijke Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag. Rudi Arens, Piet Bekker, George Jan Dispo, Carel van Ettinger en Johannes Gerardus Adrianus Guns waren onder andere leerlingen van hem.
Van 't Hoff schilderde het liefst vissen, paddenstoelen en vogels. Hij ging vaak naar het aquarium in Amsterdam, om inspiratie op te doen. Ook zijn er stadsgezichten van zijn hand te vinden. Hij was lid van de ’Pulchri Studio’ in Den Haag.
Het werk van Adrianus Johannes van ’t Hoff wordt alom gewaardeerd en is te vinden in het Haags Gemeentemuseum en het Singer Museum te Laren.