Beschrijving
Te koop wordt aangeboden een fraaie collectie originele pentekeningen van de Nederlandse kunstenaar Anton Geerlings (1923), bekend om zijn heldere lijnvoering en gevoel voor compositie in met name stads‑ en landschapsgezichten. De werken kenmerken zich door een precieze, bijna architectonische weergave van vormen, gecombineerd met een fijne, levendige toets.
De aangeboden pentekeningen stammen uit de tweede helft van de twintigste eeuw en tonen onder meer stadsgezichten, dorpsaanzichten en landschappen, typisch voor het naoorlogse Nederlandse realisme. Elk werk is op papier uitgevoerd, veelal gesigneerd, en verkeert – gezien de leeftijd – in een goede staat met lichte sporen van gebruik en ouderdom, passend bij de tijd.
Anton Geerlings is een erkende kunstenaar van wie regelmatig werken via online kunstveilingen worden verhandeld, wat de verzamelbaarheid en marktwaardering van zijn oeuvre onderstreept. Deze reeks pentekeningen biedt een mooie kans voor zowel de beginnende verzamelaar als de meer ervaren liefhebber van naoorlogse Nederlandse kunst om meerdere werken van dezelfde hand in één keer te verwerven.
6 werken van 23,5x33,5
1 werk van 18x26
1 werk van 17x16,5