Bart Jonkers - Zeegezicht - Verkocht

Bart Jonkers - Zeegezicht kopen? Bied vanaf 100!
Tekening / Aquarel

Bart Jonkers - Zeegezicht kopen? Bied vanaf 100!Bart Jonkers - Zeegezicht kopen? Bied vanaf 100!Bart Jonkers - Zeegezicht kopen? Bied vanaf 100!Bart Jonkers - Zeegezicht kopen? Bied vanaf 100!Bart Jonkers - Zeegezicht kopen? Bied vanaf 100!Bart Jonkers - Zeegezicht kopen? Bied vanaf 100!
  • Bart Jonkers (1920-2001)
Type kunstwerkTekening / Aquarel
TechniekAquarel
OnderwerpZeegezicht
IngelijstIngelijst
Afmetingen20 x 29 cm (h x b)
Incl. lijst31 x 41 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Aquarel uit de jaren 70 van de bekende en veelzijdige Utrechtse kunstenaar Bertus Jonkers.

Jonkers was zonder meer één van de meest intrigerende kunstenaar in zijn thuisstad Utrecht van de voorbije eeuw. Bij hem thuis, tussen 1989 en 1992, bouwde Jonkers een miniatuurmetropolis. Uit zand, gips, lijm en allerhande klein materiaal maakte hij miniatuurgebouwen en andere elementen van een stad, die gezamenlijk vorm gaven aan een metropool. Deze creatieve uitvoering van een metropool werd bekend als de "Ideale Stad", maar is ook gekend als de "Stad van devotie". In 1990 werd deze kunstcreatie getoond in het Centraal Museum van Utrecht en in 1992 kocht het museum een groot gedeelte van deze miniatuurconstructie.

Het werk van Jonkers wordt onder meer verzameld door het Rijksmuseum Amsterdam, Centraal Museum Utrecht en door privé verzamelaars wereldwijd.

 In 2016 werden er meerdere etsen van Jonkers tentoongesteld in Het Rembrandthuis tijdens de tentoonstelling "in de ban van Hercules Segers - Rembrandt en de modernen" een hommage aan Hercules Segers (1589/90-1633/40) i.s.m. het Rijksmuseum Amsterdam en de Hercules Segers Stichting

Provenance: Nederlandse privé collectie

Zie foto’s
Binnen Nederland € 8,70
Naar België € 15,00
Naar Duitsland € 15,00
Europese Unie € 25,00
Wereldwijd € 40,00

Bart Jonkers (1920-2001)

Nederlands Nederlands Alle items van deze kunstenaar (3)

Geplaatst door  ArtandDesignonline
231 verkochte items
Alle items van deze verkoper (21)
41 cm
31 cm
29 cm
20 cm

ObjectlocatieUtrecht,  Nederland
Starttijd24-6-2022 om 15:45
Eindtijd3-7-2022 om 22:24
Log in of registreer om de biedgeschiedenis te bekijken