5. De Luis

De Luis

Opgericht in 1960 - opgeheven in 1980

Grafisch Gezelschap de Luis

In 1960 werd door drie grafische kunstenaars het Grafisch Gezelschap De Luis opgericht. Deze drie grafisch kunstenaars waren allen verschillend van aard. Volgens de kunstenaars zelf vulden ze elkaar aan. Wat de kunstenaars bij elkaar bracht, was de liefde voor het grafisch ambacht, dat zij dat als ondergewaardeerd zagen. De naam De Luis komt van het idee dat een luis, een onuitroeibaar insect, vergelijkbaar is met de grafiek, die duidelijk onnuttig lijkt maar toch merkwaardig hardnekkig is, die met een scheef oog wordt bekeken. Ze wilden opereren als luizen in de pels van de moderne kunst. Het bevorderen van de vrije grafische kunsten was hun doelstelling, en dat wilden ze bereiken door de productie en de verspreiding van grafiek te bevorderen. Zo richtten ze een atelier in, en werden er tentoonstellingen georganiseerd.

Er worden 96 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Dirkje Kuik - Litho: het stenen huis in brand - 1983 kopen? Bied vanaf 69!

Dirkje Kuik - Litho: het stenen huis in brand - 1983

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

Jaartal1983
TechniekLitho
Afmetingen46 cm x 63 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Peter Vos - Duivels in de boom gevangen kopen? Bied vanaf 120!

Peter Vos - Duivels in de boom gevangen

Geplaatst doormonschau

Jaartal1972
Afmetingen35 cm x 25 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jacques Boersma - Lithografie 1971 kopen? Bied vanaf 25!

Jacques Boersma - Lithografie 1971

Geplaatst doorcollectioneur

Jaartal1971
TechniekLitho
Afmetingen40 cm x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Dirkje Kuik - Litho met tekst: "Moll Magee - 1968 kopen? Bied vanaf 65!

Dirkje Kuik - Litho met tekst: "Moll Magee - 1968

TechniekLitho
Afmetingen70 cm x 49 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Dirkje Kuik - Litho: "Amazone" kopen? Bied vanaf 65!

Dirkje Kuik - Litho: "Amazone"

TechniekLitho
Afmetingen60 cm x 41 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Dirkje Kuik - Litho: "Sneeuwvrouw" kopen? Bied vanaf 65!

Dirkje Kuik - Litho: "Sneeuwvrouw"

TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Dirkje Kuik - Litho, Winkelmansplantage kopen? Bied vanaf 100!

Dirkje Kuik - Litho, Winkelmansplantage

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1970
TechniekLitho
Afmetingen24.5 cm x 33.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Willem van Leusden - Weg met huizen - Ets kopen? Bied vanaf 1!

Willem van Leusden - Weg met huizen - Ets

Geplaatst doorlenteman

TechniekEts
Afmetingen18 cm x 14.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Laatste
kans
Dirkje Kuik - Pen/inkttekening: "Aram en de bende ..." + boek waarin tekening staat kopen? Bied vanaf 225!

Dirkje Kuik - Pen/inkttekening: "Aram en de bende ..." + boek waarin tekening staat

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKiewitKunst

TechniekPen (Inkt)
Afmetingen18 cm x 21.5 cm (h x b)
IngelijstAlleen in Passe-partout
Peter Vos - 2 tekeningen: Illustraties voor een boek - 1972 kopen? Bied vanaf 475!

Peter Vos - 2 tekeningen: Illustraties voor een boek - 1972

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1972
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen34.3 cm x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Laatste
kans
Roger Chailloux - aquatint - Vrij Val (van Icarus?) - Prent 190 - 21917 kopen? Bied vanaf 1!

Roger Chailloux - aquatint - Vrij Val (van Icarus?) - Prent 190 - 21917

Geplaatst doorZaansgroen

Jaartal1965
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen87.5 cm x 64 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Herman Berserik - Gesigneerd boekje + 2 gesigneerde werken kopen? Bied vanaf 175!

Herman Berserik - Gesigneerd boekje + 2 gesigneerde werken

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1981
TechniekEts
Afmetingen19.5 cm x 23 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Laatste
kans
Dirkje Kuik - Pen/inkttekening: "Aram en de bende.... + boek waarin tekening staat kopen? Bied vanaf 225!

Dirkje Kuik - Pen/inkttekening: "Aram en de bende.... + boek waarin tekening staat

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKiewitKunst

TechniekPen (Inkt)
Afmetingen20 cm x 22 cm (h x b)
Dirkje Kuik - Litho kopen? Bied vanaf 65!

Dirkje Kuik - Litho

TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Laatste
kans
Herman Berserik - Ingelijste aquarel: De goochelaar - 1974 kopen? Bied vanaf 550!

Herman Berserik - Ingelijste aquarel: De goochelaar - 1974

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1974
TechniekAquarel
Afmetingen46 cm x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Peter Vos - Ascalaphus kopen? Bied vanaf 100!

Peter Vos - Ascalaphus

Geplaatst doorZomertje50

Jaartal1986
TechniekLitho
Afmetingen36 cm x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Peter Vos - Oude Man met Uil - Litho kopen? Bied vanaf 100!

Peter Vos - Oude Man met Uil - Litho

Geplaatst doorlenteman

Jaartal1986
TechniekLitho
Afmetingen36 cm x 47.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Bart Jonkers - a la campagne kopen? Bied vanaf 450!

Bart Jonkers - a la campagne

Geplaatst doorArtandDesignonline

Afmetingen42 cm x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Peter Vos - Litho, Le tres gentil... kopen? Bied vanaf 100!

Geplaatst doorVeilingmeesterCollecties

TechniekLitho
Afmetingen39 cm x 26 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd

Hans van Dokkum - Stilleven met apothekersspullen kopen? Bied vanaf 40!

Hans van Dokkum - Stilleven met apothekersspullen

Geplaatst doorKeesvanDongenArt

TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Henc van Maarseveen - 7 bloemen linosnede uitgave "de Luis" kopen? Bied vanaf 75!

Henc van Maarseveen - 7 bloemen linosnede uitgave "de Luis"

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst dooriledere

Jaartal1966
TechniekBoek met Originele Grafiek
Afmetingen20 cm x 15 cm (h x b)
Jaap Hillenius - grote ets - zonder titel - 1988 (Kleine oplage) kopen? Bied vanaf 50!

Jaap Hillenius - grote ets - zonder titel - 1988 (Kleine oplage)

Geplaatst doorJJvanWijk

Jaartal1988
TechniekEts
Afmetingen76 cm x 57 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Hans van Dokkum - C5013, Winterlandschap kopen? Bied vanaf 50!

Hans van Dokkum - C5013, Winterlandschap

Geplaatst doorMarsmeijer

TechniekEts
Afmetingen37 cm x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Henk van der Haar - twee etsen op een blad kopen? Bied vanaf 50!

Henk van der Haar - twee etsen op een blad

Geplaatst dooriledere

Jaartal1975
TechniekLitho
Afmetingen27 cm x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Dick van Luijn - Ets - Molen bij Wijk bij Duurstede 1946 kopen? Bied vanaf 25!

Dick van Luijn - Ets - Molen bij Wijk bij Duurstede 1946

Geplaatst doorEVart

Jaartal1946
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen17 cm x 12.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Koos van der Sluys - kleurenets - 'Teken II' - Proefdruk kopen? Bied vanaf 50!

Koos van der Sluys - kleurenets - 'Teken II' - Proefdruk

Geplaatst doorJJvanWijk

TechniekEts
Afmetingen67 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Dirkje Kuik - Egeltje 1966 kopen? Bied vanaf 35!

Dirkje Kuik - Egeltje 1966

Geplaatst doorMiles

Jaartal1966
TechniekGravure
Afmetingen50 cm x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Cisca Simons - Bos op het landgoed Oostbroek - De Bilt - Litho op steen - beperkte oplage kopen? Bied vanaf 45!

Cisca Simons - Bos op het landgoed Oostbroek - De Bilt - Litho op steen - beperkte oplage

Geplaatst doorBazel20

Jaartal1985
TechniekLitho
Afmetingen20 cm x 25 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Dick van Luijn - Liggend naakt. kopen? Bied vanaf 179!

Dick van Luijn - Liggend naakt.

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorAkke

TechniekPotlood
Afmetingen47 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Peter Vos - Inrim gesigneerde litho kopen? Bied vanaf 250!

Peter Vos - Inrim gesigneerde litho

Geplaatst doorFojo

TechniekLitho
Afmetingen50.5 cm x 38.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Koos van der Sluys - ets, met zeer kleine oplage 2/8 kopen? Bied vanaf 85!

Koos van der Sluys - ets, met zeer kleine oplage 2/8

Geplaatst dooriledere

TechniekEts
Afmetingen27 cm x 21 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Dirkje Kuik - Pentekening uit 1988 niet ingelijst kopen? Bied vanaf 225!

Dirkje Kuik - Pentekening uit 1988 niet ingelijst

Tekening / Aquarel

Geplaatst dooriledere

Jaartal1988
TechniekPenseel (Inkt)
Afmetingen25 cm x 36 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Tekening / Aquarel

Geplaatst dooriledere

Jaartal1988
TechniekPenseel (Inkt)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Hans van Dokkum - Stilleven van Zeeitems kopen? Bied vanaf 60!

Hans van Dokkum - Stilleven van Zeeitems

TechniekLitho
Afmetingen43.6 cm x 32.4 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Roger Chailloux - Brief aan Gerrit Achterberg, aquatint ets kopen? Bied vanaf 50!

Roger Chailloux - Brief aan Gerrit Achterberg, aquatint ets

Geplaatst doorRosser

Jaartal1965
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen56 cm x 77 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Hans van Dokkum - Frog-eye bloempot kopen? Bied vanaf 50!

Hans van Dokkum - Frog-eye bloempot

TechniekLitho
Afmetingen40 cm x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Hans van Dokkum - Stadsgezicht kopen? Bied vanaf 45!

Hans van Dokkum - Stadsgezicht

Geplaatst doorKunstbedrijf

TechniekHout/Linosnede
Afmetingen55 cm x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Hans van Dokkum - lot van twee kopen? Bied vanaf 45!

Hans van Dokkum - lot van twee

Geplaatst doorKunstbedrijf

TechniekHout/Linosnede
Afmetingen29 cm x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Peter Vos - Gevoelens - gesigneerde litho kopen? Bied vanaf 250!

Peter Vos - Gevoelens - gesigneerde litho

Geplaatst doorFojo

Jaartal1975
TechniekLitho
Afmetingen65 cm x 50.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Hans van Dokkum - stilleven kopen? Bied vanaf 45!

Hans van Dokkum - stilleven

Geplaatst doorKunstbedrijf

TechniekLitho
Afmetingen39 cm x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Toon Jansen - speciale uitgaven van de LUIS kopen? Bied vanaf 100!

Toon Jansen - speciale uitgaven van de LUIS

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst dooriledere

Jaartal1964
Afmetingen36 cm x 50 cm (h x b)
Dirkje Kuik - tekening uit 1983 kopen? Bied vanaf 250!

Dirkje Kuik - tekening uit 1983

Tekening / Aquarel

Geplaatst dooriledere

Jaartal1983
TechniekAquarel
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Dirkje Kuik - tekening uit 1988 kopen? Bied vanaf 250!

Dirkje Kuik - tekening uit 1988

Tekening / Aquarel

Geplaatst dooriledere

Jaartal1988
TechniekAquarel
Afmetingen33 cm x 21 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Peter Vos - Dwerg, litho kopen? Bied vanaf 150!

Peter Vos - Dwerg, litho

Geplaatst doorRosser

Jaartal1970
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Dirkje Kuik - ets, Oude Dandy, proefdruk kopen? Bied vanaf 95!

Dirkje Kuik - ets, Oude Dandy, proefdruk

Geplaatst dooriledere

TechniekEts
Afmetingen28 cm x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Dirkje Kuik - ets, Dandy, proefdruk kopen? Bied vanaf 95!

Dirkje Kuik - ets, Dandy, proefdruk

Geplaatst dooriledere

TechniekEts
Afmetingen27 cm x 25 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Hans van Dokkum - Rozen kopen? Bied vanaf 45!

Hans van Dokkum - Rozen

Geplaatst doorKunstbedrijf

TechniekHout/Linosnede
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jaap Hillenius - litho | 'Zonder titel' | 1995 kopen? Bied vanaf 80!

Jaap Hillenius - litho | 'Zonder titel' | 1995

Geplaatst doorJJvanWijk

Jaartal1995
TechniekLitho
Afmetingen65 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Dirkje Kuik - Complete portfolio 8x litho | 'Alkmaar I' | Alles handgesigneerd kopen? Bied vanaf 375!

Dirkje Kuik - Complete portfolio 8x litho | 'Alkmaar I' | Alles handgesigneerd

Geplaatst doorJJvanWijk

TechniekLitho
Afmetingen40 cm x 58 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Hans van Dokkum - stilleven met schelp kopen? Bied vanaf 45!

Hans van Dokkum - stilleven met schelp

Geplaatst doorKunstbedrijf

TechniekEts
Afmetingen44 cm x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst