5. De Luis

De Luis

Opgericht in 1960 - opgeheven in 1980

Grafisch Gezelschap de Luis

In 1960 werd door drie grafische kunstenaars het Grafisch Gezelschap De Luis opgericht. Deze drie grafisch kunstenaars waren allen verschillend van aard. Volgens de kunstenaars zelf vulden ze elkaar aan. Wat de kunstenaars bij elkaar bracht, was de liefde voor het grafisch ambacht, dat zij dat als ondergewaardeerd zagen. De naam De Luis komt van het idee dat een luis, een onuitroeibaar insect, vergelijkbaar is met de grafiek, die duidelijk onnuttig lijkt maar toch merkwaardig hardnekkig is, die met een scheef oog wordt bekeken. Ze wilden opereren als luizen in de pels van de moderne kunst. Het bevorderen van de vrije grafische kunsten was hun doelstelling, en dat wilden ze bereiken door de productie en de verspreiding van grafiek te bevorderen. Zo richtten ze een atelier in, en werden er tentoonstellingen georganiseerd.

Er worden 76 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Dirkje Kuik - Litho: Voorstraat - 1989 kopen? Bied vanaf 40!
Dirkje Kuik - Litho: Voorstraat - 1989

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

Jaartal1989
TechniekLitho
Afmetingen42 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Toon Jansen - Houtsnede: Voetbalspelers in rood/blauw/wit - 1975 kopen? Bied vanaf 50!
Toon Jansen - Houtsnede: Voetbalspelers in rood/blauw/wit - 1975

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1975
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen50 cm x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Herman Berserik - Ets: dame - 1952 kopen? Bied vanaf 80!
Herman Berserik - Ets: dame - 1952

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1952
TechniekEts
Afmetingen50 cm x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Henc van Maarseveen - Abstractie - Kleurenlino kopen? Bied vanaf 40!
Henc van Maarseveen - Abstractie - Kleurenlino

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorlenteman

TechniekHout/Linosnede
Afmetingen21 cm x 27 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Toon Jansen - Houtsnede: Een schoon 1971 kopen? Bied vanaf 25!
Toon Jansen - Houtsnede: Een schoon 1971

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1970
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen33 cm x 26 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Dirkje Kuik - Litho kopen? Bied vanaf 60!
Dirkje Kuik - Litho

Grafiek (handgesigneerd)

TechniekLitho
Afmetingen60 cm x 41 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Herman Berserik - grote ets:1981 kopen? Bied vanaf 85!
Herman Berserik - grote ets:1981

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1981
TechniekEts
Afmetingen58 cm x 39.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Theo Mooyman - Olieverf op doek, Hoek atelier 1 kopen? Bied vanaf 1!
Theo Mooyman - Olieverf op doek, Hoek atelier 1

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1981
Afmetingen62 cm x 62 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Dirkje Kuik - 2 Inkttekening (op 1 vel) uit het boek: "de nachtcactus bloeit" kopen? Bied vanaf 100!
Dirkje Kuik - 2 Inkttekening (op 1 vel) uit het boek: "de nachtcactus bloeit"

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKunstverkoperWestland

Jaartal1982
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen16.5 cm x 24 cm (h x b)
IngelijstNiet Ingelijst
Dirkje Kuik - Inkttekening uit het boek: "de nachtcactus bloeit" kopen? Bied vanaf 55!
Dirkje Kuik - Inkttekening uit het boek: "de nachtcactus bloeit"

Tekening / Aquarel

Jaartal1982
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen12.5 cm x 9.5 cm (h x b)
IngelijstNiet Ingelijst
Dirkje Kuik - Inkttekening : figuur kopen? Bied vanaf 149!
Dirkje Kuik - Inkttekening : figuur

Tekening / Aquarel

Jaartal1982
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen30.5 cm x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Dirkje Kuik - tekening: Viking (+ boekje: de nachtcactus... waarin tekening staat afgebeeld) kopen? Bied vanaf 199!
Dirkje Kuik - tekening: Viking (+ boekje: de nachtcactus... waarin tekening staat afgebeeld)

Tekening / Aquarel

TechniekPen (Inkt)
Afmetingen38.5 cm x 28.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Herman Berserik - Ets: Stilleven met eieren - 1982 kopen? Bied vanaf 85!
Herman Berserik - Ets: Stilleven met eieren - 1982

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1982
TechniekEts
Afmetingen50 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Herman Berserik - Ets: meisje met pop - 1977 kopen? Bied vanaf 85!
Herman Berserik - Ets: meisje met pop - 1977

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1977
TechniekEts
Afmetingen25 cm x 22 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
Herman Berserik - Ets:Leerlingen in de klas - 1981 kopen? Bied vanaf 85!
Herman Berserik - Ets:Leerlingen in de klas - 1981

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1981
TechniekEts
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Charles Donker - Litho: Jonge vrouw in een landschap kopen? Bied vanaf 55!
Charles Donker - Litho: Jonge vrouw in een landschap

Grafiek (handgesigneerd)

TechniekLitho
Afmetingen40 cm x 45.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Dirkje Kuik - LItho: muis kopen? Bied vanaf 59!
Dirkje Kuik - LItho: muis

Grafiek (handgesigneerd)

TechniekLitho
Afmetingen63.5 cm x 44 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Toon Jansen - Houtsnede: Voetbalspelers in geel/zwart - 1975 kopen? Bied vanaf 50!
Toon Jansen - Houtsnede: Voetbalspelers in geel/zwart - 1975

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1975
TechniekHout/Linosnede
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jaap Hillenius - paarden in landschap kopen? Bied vanaf 50!
Jaap Hillenius - paarden in landschap

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorLtb

Jaartal1975
TechniekEts
Afmetingen40 cm x 57 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Dirkje Kuik - Stadsgezicht - Ets kopen? Bied vanaf 50!
Dirkje Kuik - Stadsgezicht - Ets

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorlenteman

Jaartal1964
TechniekEts
Afmetingen14 cm x 18 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Willem van Leusden - KATHEDRAAL VAN REIMS / ZW-W ETS / 58x76cm / SIG / 1913 kopen? Bied vanaf 20!
Willem van Leusden - KATHEDRAAL VAN REIMS / ZW-W ETS / 58x76cm / SIG / 1913

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKUNSTHUIS_BE

Jaartal1913
TechniekEts
Afmetingen58 cm x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Joop Moesman - gesigneerde litho uit Petit 4 kopen? Bied vanaf 125!
Joop Moesman - gesigneerde litho uit Petit 4

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorFojo

TechniekLitho
Afmetingen23.5 cm x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Joop Moesman - gesigneerde litho uit Petit 1 kopen? Bied vanaf 195!
Joop Moesman - gesigneerde litho uit Petit 1

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorFojo

Jaartal1979
TechniekLitho
Afmetingen32 cm x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Dirkje Kuik - Lonneke – gesigneerde ets kopen? Bied vanaf 55!
Dirkje Kuik - Lonneke – gesigneerde ets

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorFojo

TechniekEts
Afmetingen50 cm x 34.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jaap Hillenius - gesigneerde litho – optimistische reeks 2 kopen? Bied vanaf 65!
Jaap Hillenius - gesigneerde litho – optimistische reeks 2

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorFojo

Jaartal1975
TechniekLitho
Afmetingen56.5 cm x 39 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Hans van Dokkum - Litho: landschap bij dorp kopen? Bied vanaf 40!
Hans van Dokkum - Litho: landschap bij dorp

Grafiek (handgesigneerd)

TechniekLitho
Afmetingen40 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Peter Vos - Pentekening: Bij ons in Holland - 1960 kopen? Bied vanaf 255!
Peter Vos - Pentekening: Bij ons in Holland - 1960

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1960
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen23 cm x 16 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
Hans van Dokkum - Frans straatje - ets - unica kopen? Bied vanaf 30!
Hans van Dokkum - Frans straatje - ets - unica

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMiles

TechniekEts
Afmetingen39 cm x 34.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Dirkje Kuik - Petit 3 met 2 gesigneerde litho’s kopen? Bied vanaf 125!
Dirkje Kuik - Petit 3 met 2 gesigneerde litho’s

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorFojo

TechniekLitho
Afmetingen32 cm x 23 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Peter Vos - Gevoelens - gesigneerde litho kopen? Bied vanaf 250!
Peter Vos - Gevoelens - gesigneerde litho

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorFojo

Jaartal1975
TechniekLitho
Afmetingen66.5 cm x 51.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Hans van Dokkum - Zeemansgraf kopen? Bied vanaf 35!
Hans van Dokkum - Zeemansgraf

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doordedelft

TechniekEts
Afmetingen32 cm x 34.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Dirkje Kuik - Pentekening: "Aram en de bende van de boomstam" kopen? Bied vanaf 225!
Dirkje Kuik - Pentekening: "Aram en de bende van de boomstam"

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKiewitKunst

TechniekPen (Inkt)
Afmetingen23 cm x 31 cm (h x b)
IngelijstNiet Ingelijst
Toon Jansen - houtsnede | 'Zonder titel' | 1970 kopen? Bied vanaf 50!
Toon Jansen - houtsnede | 'Zonder titel' | 1970

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorJJvanWijk

Jaartal1970
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen50 cm x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jaap Hillenius - grote ets - zonder titel - 1988 (Kleine oplage) kopen? Bied vanaf 50!
Jaap Hillenius - grote ets - zonder titel - 1988 (Kleine oplage)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorJJvanWijk

Jaartal1988
TechniekEts
Afmetingen76 cm x 57 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jaap Hillenius - litho | 'Zonder titel' | 1995 kopen? Bied vanaf 75!
Jaap Hillenius - litho | 'Zonder titel' | 1995

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorJJvanWijk

Jaartal1995
TechniekLitho
Afmetingen65 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Koos van der Sluys - kleurenets - 'Teken II' - Proefdruk kopen? Bied vanaf 50!
Koos van der Sluys - kleurenets - 'Teken II' - Proefdruk

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorJJvanWijk

TechniekEts
Afmetingen67 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Hans van Dokkum - linosnede | 'Huis in Toscane' kopen? Bied vanaf 40!
Hans van Dokkum - linosnede | 'Huis in Toscane'

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorJJvanWijk

TechniekHout/Linosnede
Afmetingen38 cm x 44 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Dirkje Kuik - Complete portfolio 8x litho | 'Alkmaar I' | Alles handgesigneerd kopen? Bied vanaf 350!
Dirkje Kuik - Complete portfolio 8x litho | 'Alkmaar I' | Alles handgesigneerd

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorJJvanWijk

TechniekLitho
Afmetingen40 cm x 58 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Hans van Dokkum - Litho kopen? Bied vanaf 49!
Hans van Dokkum - Litho

Grafiek (handgesigneerd)

TechniekLitho
Afmetingen25 cm x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Hans van Dokkum - lot van twee kopen? Bied vanaf 35!
Hans van Dokkum - lot van twee

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

TechniekHout/Linosnede
Afmetingen29 cm x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Hans van Dokkum - stilleven met schelp kopen? Bied vanaf 45!
Hans van Dokkum - stilleven met schelp

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

TechniekEts
Afmetingen44 cm x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Dick van Luijn - Het Grafisch Werk, genumm, met prent & 1x met 4 x houtgrav. & 'Trappen'ingelijst

Kunstboeken

Geplaatst doorMiles

Jaartal1939
TechniekBoek met Originele Grafiek
Afmetingen21.5 cm x 15.5 cm (h x b)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
Dirkje Kuik - Twee dames kopen? Bied vanaf 55!
Dirkje Kuik - Twee dames

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorAffordableArtAuctions

TechniekEts
Afmetingen30 cm x 21 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jaap Hillenius - gemengde techniek, 'Oranje (regen), 1985 kopen? Bied vanaf 400!
Jaap Hillenius - gemengde techniek, 'Oranje (regen), 1985

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorJJvanWijk

Jaartal1985
TechniekAquarel
Afmetingen82 cm x 62 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Hans van Dokkum - zonder titel kopen? Bied vanaf 45!
Hans van Dokkum - zonder titel

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

TechniekLitho
Afmetingen46 cm x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Bart Jonkers - Bergen Saanen (+ boek "in de ban van Hercules Segers, Rembrandt en de modernen") kopen? Bied vanaf 450!
Bart Jonkers - Bergen Saanen (+ boek "in de ban van Hercules Segers, Rembrandt en de modernen")

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorArtandDesignonline

TechniekDroge Naald
Afmetingen18 cm x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Toon Jansen - Mensen kopen? Bied vanaf 50!
Toon Jansen - Mensen

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1970
TechniekHout/Linosnede
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Dick van Luijn - Rivierbedding 1977 kopen? Bied vanaf 55!
Dick van Luijn - Rivierbedding 1977

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1977
TechniekPotlood
Afmetingen40 cm x 44 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Koos van der Sluys - ets, met zeer kleine oplage 2/4 kopen? Bied vanaf 90!
Koos van der Sluys - ets, met zeer kleine oplage 2/4

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst dooriledere

TechniekEts
Afmetingen54 cm x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Koos van der Sluys - ets, met zeer kleine oplage 2/3 kopen? Bied vanaf 90!
Koos van der Sluys - ets, met zeer kleine oplage 2/3

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst dooriledere

TechniekEts
Afmetingen55 cm x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst