Kleurrijke abstracte compositie van de hand van Bep Toscani (1940)
Techniek: kleuren zeefdruk
Jaar: 2006
Door de kunstenaar met potlood gesigneerd en gedateerd, rechtsonder
Kleine oplage: slechts 25 exemplaren, dit betreft nummer 21
Prachtig professioneel ingelijst, in hele mooie staat, kan zo aan de muur!
Foto's maken deel uit van de beschrijving
Over de kunstenaar:
Kunstenares Bep Toscani is autodidact en maakt schilderijen, grafiek, objecten en collages.
Zij is beïnvloed door de Cobra-beweging en schildert in abstract-expressionistische stijl.
Het werk van Toscani is dynamisch met gebruikmaking van voornamelijk primaire kleuren.
Met haar werk probeert ze uiting te geven aan conflictgevoelens, zowel innerlijke als in menselijke verhoudingen.
Zij trekt je als het ware in haar kunstwerken om je te confronteren met emoties.
bron: www.thyade.nl
Een kunstwerk van Toscani is niet in éénmaal te bevatten, daar moet je de tijd voor nemen.
Bep Toscani bedient zich van uiteenlopende technieken om haar ideeënwereld tot verbeelding te brengen. In haar werk, met name haar schilderijen, probeert zijlos te komen van haar emotionele geladenheid. In uitbundige penseelstreken en heftige kleuren op grote vellen papier zet ze haar gevoel om in kleur en vorm. De kleuren zijn briljant en fel, in toom gehouden door grijze en zwarte tonen. "Zonder de zwarttonen is het werk wel mooi", legt Toscani uit, "maar met de zwarten worden de kleuren ook glansrijker. Dat karakteriseert ook ons bestaan." Het werk van Toscani is te zien als een bespiegelend dagboek van haar leven. Ze kan zich in haar werk niet losmaken van haar eigen ervaringen, met mensen uit haar omgeving. "Als ik schilder weet ik meestal niet waar ik aan begin. Er ontstaat iets. Uiteindelijk blijkt het altijd over mensen te gaan. Onderdrukte, autoritaire of gelukkige mensen; op zichzelf en in relatie tot elkaar". Het werk van Toscani zal niet gauw aan het oog ontsnappen. De kunstenares nodigt elke beschouwer uit het aandachtig te bekijken en het op een eigen manier te beleven.
bron: www.Artzaanstad.nl