Berry Brugman - Laatste keer: Berry Brugman - Twents landschap, olieverf op doek (groot) - Verkocht

Laatste keer: Berry Brugman - Twents landschap, olieverf op doek (groot) kopen? Bied vanaf 250!

Laatste keer: Berry Brugman - Twents landschap, olieverf op doek (groot) kopen? Bied vanaf 250!Laatste keer: Berry Brugman - Twents landschap, olieverf op doek (groot) kopen? Bied vanaf 250!Laatste keer: Berry Brugman - Twents landschap, olieverf op doek (groot) kopen? Bied vanaf 250!Laatste keer: Berry Brugman - Twents landschap, olieverf op doek (groot) kopen? Bied vanaf 250!Laatste keer: Berry Brugman - Twents landschap, olieverf op doek (groot) kopen? Bied vanaf 250!Laatste keer: Berry Brugman - Twents landschap, olieverf op doek (groot) kopen? Bied vanaf 250!Laatste keer: Berry Brugman - Twents landschap, olieverf op doek (groot) kopen? Bied vanaf 250!
  • Berry Brugman (1915-1996)
Type kunstwerkSchilderij

LET OP!  Laatste keer dat dit werk hier wordt aangeboden.

Karakteristiek, expressionistisch werk van de Twentse schilder Berry Brugman.  Olieverf op doek, gesigneerd en gedateerd (74) rechtsonder.  In zeer goede conditie.

Afmetingen: 120cm x 90cm

Bezorgen rondom Amsterdam is eventueel mogelijk in overleg.

Bernardus Jacobus (Berry) Brugman (Almelo 1915 - 1996)

Brugman is geboren en getogen in Almelo. Na de middelbare school ging hij naar de kunstacademie van Arnhem, waar hij in 1940 eindexamen deed. Daarna vertrok hij naar Amsterdam, om zich verder te bekwamen in portret- en model schilderen o.l.v. Jos Rovers.

Door oorlogsomstandigheden gedwongen keerde hij terug naar Almelo waar hij zich vestigde als kunstschilder en zich aansloot bij de Twentse Kunstkring. Na de bevrijding maakte hij studiereizen naar Frankrijk, Engeland, Italië, Canada en Duitsland, en werd lid van de Amsterdamse kunstenaarsvereniging “de Stuwing”.

Brugman streefde naar figuratieve vormen in nieuwe banen, naar kunst als dienend en protesterend element.  Hij is een expressionist, hoorde bij expressionisten als Permeke uit de school van Sint-Martens-Latem, Charley Toorop uit de Bergense School, Werkman van de Groningse Ploeg, Chabot uit Rotterdam en Eijk uit Maastricht.