Bert Jonkers - Kat in nestje

Bert Jonkers - Kat in nestje kopen? Bied vanaf 75!
Bert Jonkers - Kat in nestje kopen? Bied vanaf 75!Bert Jonkers - Kat in nestje kopen? Bied vanaf 75!
  • Bert Jonkers (1920-2001)
Type kunstwerk Grafiek (handgesigneerd)
Techniek Ets
Ingelijst Ingelijst
Afmetingen 10 x 13 cm (h x b)
Incl. lijst 21 x 25 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Deze intieme voorstelling toont een kat die waakt bij een mand met jonge kittens. De scène is huiselijk en teder, met een nadruk op het beschermende gebaar van het dier. Jonkers gebruikt een fijn en gelijkmatig lijnenspel, waardoor vacht, mand en achtergrond subtiel in elkaar overlopen. De compositie is compact en evenwichtig, en roept een rustige, bijna verstilde sfeer op. Het werk past goed binnen Jonkers’ figuratieve oeuvre, waarin dieren en alledaagse taferelen met empathie en eenvoud worden weergegeven.
ConditieRedelijk
Redelijke tot matige staat. Het papier en de passe-partout vertonen duidelijke ouderdomsverkleuring en vlekvorming. Geen zichtbare scheuren in het beeldvlak. De etsafdruk zelf is intact en goed leesbaar; herinlijsten zou de uitstraling verbeteren.