Fraaie voorstelling in houtskool en aquarel op papier
met een Café scene van 2 mannen staand aan de bar.
Door Cornelis Jan 'Bob' ten Hoope / Bussum 1920 - 2014
Het werk is in een goede staat en is fraai ingelijst
Gesigneerd linksonder
Wordt zorgvuldig verpakt en verzekerd verzonden.
De Gooise schilder Bob ten Hoope is een ‘allesschilder’:
zijn oeuvre vertoont een scala aan uiteenlopende onderwerpen
en verschillende stijlen.
Levendige caféscènes, naakten (zijn favoriete thema), portretten,
Franse landschappen, stadsgezichten en stillevens:
wat hem raakt zet hij op het doek, in een dynamische stijl die varieert
van wat hij noemt ‘sur-sensualistisch’ (realistisch) tot impressionistisch,
fauvistisch of expressionistisch.
Ten Hoope schilderde in Nederland en in Frankrijk, waar hij al meer dan
40 jaar een atelier heeft.
Hij volgde in Amsterdam een opleiding aan het Instituut voor
Kunstnijverheidsonderwijs, de Rijksacademie en het Instituut voor
Tekenleraren en is verbonden aan meerdere kunstenaarsverenigingen.