Caveto - Jan Dohmen (Bladel 1923-) GROOT olieverf op doek - Cello of Viool - gesigneerd - Verkocht

Caveto - Jan Dohmen (Bladel 1923-) GROOT olieverf op doek - Cello of Viool - gesigneerd kopen? Bied vanaf 1!

Caveto - Jan Dohmen (Bladel 1923-) GROOT olieverf op doek - Cello of Viool - gesigneerd kopen? Bied vanaf 1!Caveto - Jan Dohmen (Bladel 1923-) GROOT olieverf op doek - Cello of Viool - gesigneerd kopen? Bied vanaf 1!Caveto - Jan Dohmen (Bladel 1923-) GROOT olieverf op doek - Cello of Viool - gesigneerd kopen? Bied vanaf 1!Caveto - Jan Dohmen (Bladel 1923-) GROOT olieverf op doek - Cello of Viool - gesigneerd kopen? Bied vanaf 1!Caveto - Jan Dohmen (Bladel 1923-) GROOT olieverf op doek - Cello of Viool - gesigneerd kopen? Bied vanaf 1!Caveto - Jan Dohmen (Bladel 1923-) GROOT olieverf op doek - Cello of Viool - gesigneerd kopen? Bied vanaf 1!Caveto - Jan Dohmen (Bladel 1923-) GROOT olieverf op doek - Cello of Viool - gesigneerd kopen? Bied vanaf 1!Caveto - Jan Dohmen (Bladel 1923-) GROOT olieverf op doek - Cello of Viool - gesigneerd kopen? Bied vanaf 1!
  • Caveto (1923)
Type kunstwerkSchilderij
Jaartal1990
OnderwerpStilleven
IngelijstIngelijst
Afmetingen70 x 90 cm (h x b)
Incl. lijst90 x 110 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
  • De kunstenaar Johannes Jacobus Maria Dohmen, pseudoniem Caveto (past op uw tellen), werd geboren te Bladel (N.B.) in 1923. In 1950 vertrok hij naar de Jan van Eyck Academie te Maastricht, om vervolgens 4 jaar later naar de Rijksacademie te Amsterdam over te stappen, alwaar hij de laatste leerling van Heinrich Campendonck zou zijn geweest. Belangrijker echter, was zijn ontmoeting met de van oorsprong duitse kunstenaar Friedrich Vordemberge-Gildewart. Laatstgenoemde propageerde al vanaf de vroege jaren ‘20 een schilderstijl gebaseerd op de principes van het constructivisme en De Stijl. Nadat de nazi’s zijn werk als ‘entartet’ beschouwden vertrok hij uit Duitsland, eerst naar Zwitserland in 1937 om vervolgens in 1938 neer te strijken in Amsterdam. Hij zou er tot 1954 blijven en een aanstelling krijgen aan de Academie. Hoewel Caveto maar kort les zal hebben gehad van Vordemberge-Gildewart, hij kwam immers in ’54 naar Amsterdam om te studeren, was diens invloed blijvend. Deze komt vooral naar voren in zijn monumentale opdachten zoals wand- en plafondschilderingen ten behoeve van overheidsgebouwen en scholen (voornamelijk te Maastricht), alle in het kader van de één-procentsregeling.
weinig zichtbare onregelmatigheden.

Caveto (1923)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  Artpointamsterdam
3908 verkochte items
Alle items van deze verkoper (112)
110 cm
90 cm
90 cm
70 cm