Corstiaan de Vries - Ingelijste (kleur)potlood-tekening , Portret met veren – 50 x 100 cm

Corstiaan de Vries - Ingelijste (kleur)potlood-tekening , Portret met veren – 50 x 100 cm kopen? Bied vanaf 1!
Corstiaan de Vries - Ingelijste (kleur)potlood-tekening , Portret met veren – 50 x 100 cm kopen? Bied vanaf 1!Corstiaan de Vries - Ingelijste (kleur)potlood-tekening , Portret met veren – 50 x 100 cm kopen? Bied vanaf 1!Corstiaan de Vries - Ingelijste (kleur)potlood-tekening , Portret met veren – 50 x 100 cm kopen? Bied vanaf 1!Corstiaan de Vries - Ingelijste (kleur)potlood-tekening , Portret met veren – 50 x 100 cm kopen? Bied vanaf 1!Corstiaan de Vries - Ingelijste (kleur)potlood-tekening , Portret met veren – 50 x 100 cm kopen? Bied vanaf 1!Corstiaan de Vries - Ingelijste (kleur)potlood-tekening , Portret met veren – 50 x 100 cm kopen? Bied vanaf 1!Corstiaan de Vries - Ingelijste (kleur)potlood-tekening , Portret met veren – 50 x 100 cm kopen? Bied vanaf 1!Corstiaan de Vries - Ingelijste (kleur)potlood-tekening , Portret met veren – 50 x 100 cm kopen? Bied vanaf 1!Corstiaan de Vries - Ingelijste (kleur)potlood-tekening , Portret met veren – 50 x 100 cm kopen? Bied vanaf 1!Corstiaan de Vries - Ingelijste (kleur)potlood-tekening , Portret met veren – 50 x 100 cm kopen? Bied vanaf 1!Corstiaan de Vries - Ingelijste (kleur)potlood-tekening , Portret met veren – 50 x 100 cm kopen? Bied vanaf 1!Corstiaan de Vries - Ingelijste (kleur)potlood-tekening , Portret met veren – 50 x 100 cm kopen? Bied vanaf 1!Corstiaan de Vries - Ingelijste (kleur)potlood-tekening , Portret met veren – 50 x 100 cm kopen? Bied vanaf 1!

Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (83)

2888 verkochte items
Alle items van deze verkoper (18)
  • Corstiaan de Vries (1936-2008)
TypeTekening / Aquarel
TechniekPotlood
DragerKarton
IngelijstIngelijst
Afmetingen50 cm x 100 cm (h x b)
Lijst63 cm x 113 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd
  • Een grote ingelijste (kleur)potloodtekening van de Nederlandse kunstenaar Corstiaan de Vries (1936-2008). Getekend op ivoorkarton.
    -Ingelijst in de originele houten lijst met glasplaat. Ingelijst door lijstenmakerij “De Galerij”, Amsterdam.
    -De tekening is niet gesigneerd, maar is ‘signed all over’.
    -Afmetingen: Lijst, 63 x 113 cm. Blad, 50 x 100 cm.
    -Herkomst: Uit de privé-collectie van een autoriteit op het gebied van strategische marketing, communicatie en fondsenwerving in de culturele sector, met een passie voor beeldende kunst en muziek…….
    -Conditie: De tekening is in goede staat. Het papier is licht vergeeld en heeft een paar slijtplekjes aan de randen. De lijst heeft slijtplekjes.
    Zie ook de foto’s.
    Kan zo aan de muur.

    Informatie over de kunstenaar:
    Corstiaan de Vries (Rotterdam, 2 april 1936 - Amsterdam, 30 mei 2008) was een Nederlandse beeldend kunstenaar. Hij werd vermaard als portrettekenaar.
    Corstiaan de Vries studeerde aan de Rotterdamse Academie voor Beeldende Kunsten decoratiekunst en kunstnijverheid. Hij werd decor- en kostuumontwerper voor ballet, het Rotterdams toneel en de musical Swingpop van Seth Gaaikema. Daarnaast speelde hij jarenlang piano in het Cabaret Lurelei.
    In 1962 vestigde hij zich in het kunstenaarsdorp Laren, waar hij zich ontwikkelde tot tekenaar. Vanaf 1965 werkte hij nog uitsluitend met kleurpotloden (van het merk Caran d'Ache) op ivoorkarton. Hij brak door met zijn portret van koningin Juliana ter gelegenheid van haar zilveren regeringsjubileum in 1973. Hij legde daarin de nadruk op haar huiselijke kant, die haar zo populair had gemaakt. Daarna wilden tal van bekende Nederlanders door hem vereeuwigd worden. Vaak betrok hij hun kinderen, huisdieren en favoriete spullen in zijn tekening. Het werden familietaferelen soms in twee- of drieluik. Gemiddeld werkte hij een maand aan een portret.
    De Vries exposeerde in vele regionale musea, maar zijn tekeningen werden niet door hen aangekocht. Zijn vrije werk wordt geschaard onder het Surrealisme. Kort voor zijn dood werkte hij mee aan het tv-programma Sterren op het Doek, waarin hij Paul de Leeuw tekende. Tussen opname in maart en uitzending in juli 2008 werd hij getroffen door een herseninfarct, en stierf hij in een Amsterdams ziekenhuis.
    Bronnen: De Volkskrant 31 mei 2008 ; Het Parool 31 mei 2008
    Literatuur: Frédéric Bastet en Nico Bredero: Corstiaan de Vries, het portret, Abcoude 1990, Uniepers ; Carla de Vries-van den Heuvel: Portretten van Corstiaan de Vries, Uitgeverij Novella, 1999 ; Scheen 1969-1970 , vol. 2, p. 543 ; Jacobs 1993 ; Jacobs 2000 , vol. 6, p. 265 ; H. Redeker, Hedendaagse portretkunst in Nederland, Haarlem 1986, p. 290-291.

    Afhandeling: Let op A.U.B. :

    Vragen? Stuur even een mailtje.
    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

  • De tekening is in goede staat. Het papier is licht vergeeld en heeft een paar slijtplekjes aan de randen. De lijst heeft slijtplekjes.
    Zie ook de foto’s.
    Kan zo aan de muur.

Corstiaan de Vries (1936-2008)

Alle items van deze kunstenaar(1)
Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (83)

2888 verkochte items
113 cm
63 cm
100 cm
50 cm
Sluit over 4d 20u 53m 07s
Huidig bod€ 1
Volgend minimum bod: € 3
ObjectlocatieAmsterdam, Nederland
VerzendingAlleen per koerier
Starttijd:08-08-2022 om 00:01
Eindtijd:22-08-2022 om 19:22
abdelkarim1361
09 aug. / 00:46
€ 1