Evert Moll (1878-1955) is vooral bekend geworden met zijn voorstellingen van de Rotterdamse haven en de scheepvaart op de Nieuwe Maas die hij in de jaren 20 en 30 van de vorige eeuw schilderde. Begonnen rond 1900 als navolger van de Haagse School, verlegde Evert Moll zijn werkterrein al spoedig naar de kades en bruggen van de Rotterdam. Ook de dynamiek van het havenbedrijf vormde voor de schilder een bron van inspiratie. Daarnaast blonk hij uit in tal van andere genres. Zo schilderde hij ook stadsgezichten, landschappen en kleurige, gedurfde bloemstillevens. Evert Moll was autodidact, maar kreeg raadgevingen van Willem Maris en Willem Roelofs.
Evert Moll (1878-1955) is geboren in Voorburg. Hij woonde en werkte daar tot 1930 maar ook in Londen (1899-1905), Parijs, Rotterdam en Den Haag waar hij stierf. Hij was lid van de Pulchri Studio. Naast schilder was hij ook werkzaam als kunsthandelaar. Zijn werken worden bewaard in het Zuiderzeemuseum en het Museum Boijmans-van Beuningen.
Het aangeboden schilderij laat een havengezicht (Rotterdam) zien met een zeer fraaie compositie en kleurgebruik. Het is absoluut een van zijn betere werken uit zijn oeuvre.
Maat werk: 56 x 97 cm.
Gesigneerd: rechtsonder, gedeeltelijk onder de lijst gevallen maar uit de lijst gefotografeerd.
Het werk is fraai ingelijst in een handgemaakte lijst.
Het schilderij is professioneel bedoekt zodat het in goede staat is en langdurig blijft.
Provenance: Afkomstig van een particuliere verzamelaar.
U kunt het werk bij ons op afspraak komen bezichtigen.
Zeer Goed
koeriersdienst