5. Nieuwe Haagse School

Nieuwe Haagse School

Opgericht in 1949

Nieuwe Haagse School

De Nieuwe Haagse School kwam op als reactie tegen de Cobra-beweging. De Nieuwe Haagse School werd geïnspireerd door 17e eeuwse kunst, de School van Barbizon en de daaruit voortvloeiende Haagse School. De Nieuwe Haagse School omvatte verschillende kunstenaarsgroepen en collectieven. In 1949 werden er exposities georganiseerd in Bodega de Posthoorn in Den Haag. In 1956 ontstond hieruit de Posthoorngroep, die bleef bestaan tot 1962. In 1951 ontstond de groep Verve die zich bezig hield met een modern-figuratieve kunst. Deze groep werd in 1957 opgeheven. Uit de groep Verve vloeide de groep Fugare voort in 1960. Deze focuste zich op non-figuratieve kunst tot 1967, toen de groep ophield te bestaan. In 1959 richtte werd ook nog de groep Atol opgericht. Er zijn echter ook kunstenaars die tot de Nieuwe Haagse School kunnen worden gerekend maar niet bij een van de bovengenoemde groepen waren aangesloten. Veel van deze kunstenaars die kunnen worden gerekend tot de Nieuwe Haagse School hebben een tijd in Parijs gewoond, en werden beïnvloedt door de École de Parijs. De Nieuwe Haagse School vierde haar hoogtij dagen in de jaren vijftig en zestig, in de jaren zeventig waren het de Nieuwe Realisten die het Haagse kunstklimaat domineerden.

Er worden 145 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Herman Berserik - Ets: dame - 1952 kopen? Bied vanaf 80!
Herman Berserik - Ets: dame - 1952

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

Jaartal1952
TechniekEts
Afmetingen50 cm x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Laatste
kans
Ton Pape - Figuur 128 kopen? Bied vanaf 25!
Ton Pape - Figuur 128

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorPrivateartcollector

TechniekAquarel
Afmetingen31 cm x 20 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
Jan Cremer - De tulpen als product van zijn perceptie: De Tulpenvlieger kopen? Bied vanaf 175!
Jan Cremer - De tulpen als product van zijn perceptie: De Tulpenvlieger

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunsthandelOlafWijman

Jaartal2002
Afmetingen60 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerTextiel
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Cremer - Zeefdruk. Fiume azzurro, zeefdruk (groot!). kopen? Bied vanaf 225!
Jan Cremer - Zeefdruk. Fiume azzurro, zeefdruk (groot!).

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorduif

Jaartal2001
Afmetingen120 cm x 80 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Cremer - Kleurenzeefdruk PROVENCE ZEER LUXE LIJST!!! kopen? Bied vanaf 475!
Jan Cremer - Kleurenzeefdruk PROVENCE ZEER LUXE LIJST!!!

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorkleurrijkekunstfriesland

Jaartal1989
Afmetingen84 cm x 103 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Theo Bitter - De parkieten kopen? Bied vanaf 180!
Theo Bitter - De parkieten

Tekening / Aquarel

Geplaatst dooratelierm

Jaartal1983
TechniekGouache
Afmetingen57 cm x 69 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerKarton
IngelijstIngelijst
Jan Cremer - Zeefdruk, Hollands Glorie - Ingelijst (Zeer groot) kopen? Bied vanaf 300!
Jan Cremer - Zeefdruk, Hollands Glorie - Ingelijst (Zeer groot)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1991
Afmetingen116 cm x 134 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Arnold Smith - Olieverf op doek, Kindertekeningen - Ingelijst kopen? Bied vanaf 150!
Arnold Smith - Olieverf op doek, Kindertekeningen - Ingelijst

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1967
Afmetingen67 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Herman Berserik - grote ets:1981 kopen? Bied vanaf 85!
Herman Berserik - grote ets:1981

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1981
TechniekEts
Afmetingen58 cm x 39.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Cremer - Grote zeefdruk: Strada Rosso(Toscaans landschap) - 2001 kopen? Bied vanaf 295!
Jan Cremer - Grote zeefdruk: Strada Rosso(Toscaans landschap) - 2001

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstverkoperWestland

Jaartal2001
Afmetingen120.5 cm x 80.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Cremer - complete portfolio met o.a. 6 litho's: Hollandse Boerinnen - 1975 kopen? Bied vanaf 2750!
Jan Cremer - complete portfolio met o.a. 6 litho's: Hollandse Boerinnen - 1975

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1975
TechniekLitho
Afmetingen76 cm x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Herman Berserik - Ets: Stilleven met eieren - 1982 kopen? Bied vanaf 85!
Herman Berserik - Ets: Stilleven met eieren - 1982

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1982
TechniekEts
Afmetingen50 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Herman Berserik - Ets: meisje met pop - 1977 kopen? Bied vanaf 85!
Herman Berserik - Ets: meisje met pop - 1977

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1977
TechniekEts
Afmetingen25 cm x 22 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Herman Berserik - Ets:Leerlingen in de klas - 1981 kopen? Bied vanaf 85!
Herman Berserik - Ets:Leerlingen in de klas - 1981

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1981
TechniekEts
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Cremer - Kleurrijke zeefdruk - 1996 kopen? Bied vanaf 199!
Jan Cremer - Kleurrijke zeefdruk - 1996

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1996
Afmetingen79 cm x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Cremer - Tulipe du Nord kopen? Bied vanaf 125!
Jan Cremer - Tulipe du Nord

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorrhijnmh

Jaartal1996
Afmetingen39 cm x 27 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Cremer - Tulipe Babette kopen? Bied vanaf 125!
Jan Cremer - Tulipe Babette

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorrhijnmh

Jaartal1996
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Kees van Bohemen - Zeefdruk, vrouwfiguur - Ingelijst kopen? Bied vanaf 150!
Kees van Bohemen - Zeefdruk, vrouwfiguur - Ingelijst

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1978
Afmetingen79 cm x 62 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Piet Franz - Olieverf op doek, Ecluse - Ingelijst (Groot) kopen? Bied vanaf 150!
Piet Franz - Olieverf op doek, Ecluse - Ingelijst (Groot)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1984
Afmetingen101 cm x 101 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Piet Franz - Olieverf op doek, Verticale structuur - Ingelijst (Groot) kopen? Bied vanaf 150!
Piet Franz - Olieverf op doek, Verticale structuur - Ingelijst (Groot)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1984
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Hens de Jong - Olieverf op doek, Kaai - Ingelijst (Groot) kopen? Bied vanaf 1!
Hens de Jong - Olieverf op doek, Kaai - Ingelijst (Groot)

Geplaatst doorVeilingmeester

Afmetingen101 cm x 126 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Co Westerik - PLANTVROUW IN GLAS OP TAFEL BUITEN / KLEURZEEFDRUK / 66x71cm / KADER / SIG 1970 kopen? Bied vanaf 165!
Co Westerik - PLANTVROUW IN GLAS OP TAFEL BUITEN / KLEURZEEFDRUK / 66x71cm / KADER / SIG 1970

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKUNSTHUIS_BE

Jaartal1970
Afmetingen66 cm x 71 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Co Westerik - Zeefdruk - 'Paar' oplage 300 kopen? Bied vanaf 275!
Co Westerik - Zeefdruk - 'Paar' oplage 300

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorduif

Jaartal1972
Afmetingen74 cm x 86 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Rinus van der Neut - Geen titel kopen? Bied vanaf 125!
Rinus van der Neut - Geen titel

Geplaatst doormachteld45

Jaartal1961
Afmetingen39 cm x 49 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Cremer - zeefdruk ‘Landschap’ - 1989 - ingelijst kopen? Bied vanaf 225!
Jan Cremer - zeefdruk ‘Landschap’ - 1989 - ingelijst

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorGalerie Zien

Jaartal1989
Afmetingen74.5 cm x 96.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Laatste
kans
Ton Pape - Figuur 2319 kopen? Bied vanaf 30!
Ton Pape - Figuur 2319

Tekening / Aquarel

TechniekAquarel
Afmetingen40 cm x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Kees Andrea - Baadsters, litho - Gratis verzending! kopen? Bied vanaf 50!
Kees Andrea - Baadsters, litho - Gratis verzending!

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorRosser

Jaartal1947
TechniekVaria
Afmetingen63 cm x 48 cm (h x b)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
Jan Roede - tekening ‘zonder titel’ - 1985 kopen? Bied vanaf 150!
Jan Roede - tekening ‘zonder titel’ - 1985

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorGalerie Zien

Jaartal1985
TechniekPotlood
Afmetingen53 cm x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Cremer - ‘Hartentulp’ - grote zeefdruk uit 1992 kopen? Bied vanaf 175!
Jan Cremer - ‘Hartentulp’ - grote zeefdruk uit 1992

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorduif

Jaartal1992
Afmetingen90 cm x 63 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aat Verhoog - De ruiters van de tijd kopen? Bied vanaf 50!
Aat Verhoog - De ruiters van de tijd

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorErwinKoster

Jaartal1965
TechniekLitho
Afmetingen53 cm x 72 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Cremer - Jan Cremer - L'Histoire des coeurs 04, kopen? Bied vanaf 325!
Jan Cremer - Jan Cremer - L'Histoire des coeurs 04,

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorduif

Jaartal1998
Afmetingen75 cm x 95 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Laatste
kans
Jan Cremer - zeefdruk: L'histoire des Coeurs III - 1998 Groot kopen? Bied vanaf 325!
Jan Cremer - zeefdruk: L'histoire des Coeurs III - 1998 Groot

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorduif

Jaartal1998
Afmetingen85 cm x 95 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Kees Andrea - Twee vrouwen en een geit - Litho kopen? Bied vanaf 45!
Kees Andrea - Twee vrouwen en een geit - Litho

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorlenteman

TechniekLitho
Afmetingen21 cm x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Herman Berserik - Gouache, Interieur met tuinzicht - Ingelijst kopen? Bied vanaf 1000!
Herman Berserik - Gouache, Interieur met tuinzicht - Ingelijst

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1945
TechniekGouache
Afmetingen38 cm x 50.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Kees van Bohemen - VROUWENFIGUUR / KLEURZEEFDRUK / 90x70cm / SIG / PASSE-PARTOUT kopen? Bied vanaf 195!
Kees van Bohemen - VROUWENFIGUUR / KLEURZEEFDRUK / 90x70cm / SIG / PASSE-PARTOUT

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKUNSTHUIS_BE

Afmetingen68 cm x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Jan Cremer - Litho, Tulpen kopen? Bied vanaf 1!
Jan Cremer - Litho, Tulpen

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1991
TechniekLitho
Afmetingen65.5 cm x 50.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Cremer - Zeefdruk, Drie tulpen op een gekleurd veld - Ingelijst (Groot) kopen? Bied vanaf 1!
Jan Cremer - Zeefdruk, Drie tulpen op een gekleurd veld - Ingelijst (Groot)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1999
Afmetingen90 cm x 105.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Co Westerik - zonder titel kopen? Bied vanaf 225!
Co Westerik - zonder titel

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal2007
TechniekComputerprint
Afmetingen46 cm x 36 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Kees Andrea - Harlekijn en jongens met vlieger, litho - Gratis verzending! kopen? Bied vanaf 50!
Kees Andrea - Harlekijn en jongens met vlieger, litho - Gratis verzending!

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorRosser

Jaartal1947
TechniekVaria
Ton Pape - figuur 243 kopen? Bied vanaf 55!
Ton Pape - figuur 243

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1978
TechniekGouache
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aart van den IJssel - Vogel kopen? Bied vanaf 250!
Aart van den IJssel - Vogel

Beeld / Object

Geplaatst doorliesko

TechniekBrons
Afmetingen13 cm x 10.5 cm x 38 cm (h x b x d)
Paul Citroen - Litho: "Piet" - 1976 kopen? Bied vanaf 50!
Paul Citroen - Litho: "Piet" - 1976

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1976
TechniekLitho
Afmetingen65 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan van Heel - Gouache 1985 kopen? Bied vanaf 450!
Jan van Heel - Gouache 1985

Geplaatst doorardworks

Jaartal1985
TechniekGouache
Afmetingen87 cm x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Paul Citroen - potloodgesigneerde Litho portret jonge vrouw - oplage 100 ex - GROOT! kopen? Bied vanaf 28!
Paul Citroen - potloodgesigneerde Litho portret jonge vrouw - oplage 100 ex - GROOT!

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorartpointamsterdam

TechniekLitho
Afmetingen80 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Pat Andrea - Schetsboek Pat Andrea kopen? Bied vanaf 110!
Pat Andrea - Schetsboek Pat Andrea

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1982
TechniekLitho
Afmetingen54 cm x 74 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Walter Nobbe - Stilleven met jongensportret kopen? Bied vanaf 85!
Walter Nobbe - Stilleven met jongensportret

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1982
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Paul Citroen - litho - Piet Clement kopen? Bied vanaf 25!
Paul Citroen - litho - Piet Clement

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorduif

Jaartal1976
TechniekLitho
Afmetingen66 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Cremer - Old Dutch Masters 1965 kopen? Bied vanaf 285!
Jan Cremer - Old Dutch Masters 1965

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorPointever

Jaartal1977
Afmetingen112 cm x 151 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Paul Citroen - Litho - 1977 kopen? Bied vanaf 50!
Paul Citroen - Litho - 1977

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1977
TechniekLitho
Afmetingen64.5 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
George Lampe - Onderwater 1961 kopen? Bied vanaf 750!
George Lampe - Onderwater 1961

Geplaatst doorVollekunst

Jaartal1961
Afmetingen103 cm x 133 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst