5. Nieuwe Haagse School

Nieuwe Haagse School

Opgericht in 1949

Nieuwe Haagse School

De Nieuwe Haagse School kwam op als reactie tegen de Cobra-beweging. De Nieuwe Haagse School werd geïnspireerd door 17e eeuwse kunst, de School van Barbizon en de daaruit voortvloeiende Haagse School. De Nieuwe Haagse School omvatte verschillende kunstenaarsgroepen en collectieven. In 1949 werden er exposities georganiseerd in Bodega de Posthoorn in Den Haag. In 1956 ontstond hieruit de Posthoorngroep, die bleef bestaan tot 1962. In 1951 ontstond de groep Verve die zich bezig hield met een modern-figuratieve kunst. Deze groep werd in 1957 opgeheven. Uit de groep Verve vloeide de groep Fugare voort in 1960. Deze focuste zich op non-figuratieve kunst tot 1967, toen de groep ophield te bestaan. In 1959 richtte werd ook nog de groep Atol opgericht. Er zijn echter ook kunstenaars die tot de Nieuwe Haagse School kunnen worden gerekend maar niet bij een van de bovengenoemde groepen waren aangesloten. Veel van deze kunstenaars die kunnen worden gerekend tot de Nieuwe Haagse School hebben een tijd in Parijs gewoond, en werden beïnvloedt door de École de Parijs. De Nieuwe Haagse School vierde haar hoogtij dagen in de jaren vijftig en zestig, in de jaren zeventig waren het de Nieuwe Realisten die het Haagse kunstklimaat domineerden.

Jurjen de Haan - Astic kopen? Bied vanaf 200!
Jurjen de Haan (1936-2018) Nederlands Astic
Techniek Acryl
Afmetingen 41.5 x 51.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 200
Paul Citroen - grafiekmap A´dam´s en Eva´s kopen? Bied vanaf 90!
Paul Citroen (1896-1983) Duits Nederlands grafiekmap A´dam´s en Eva´s
Techniek Litho
Afmetingen 80 x 60 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 90
Herman Berserik - Wielrenners kopen? Bied vanaf 200!
Herman Berserik (1921-2002) Nederlands Wielrenners
Techniek Ets
Afmetingen 45 x 44 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 200
Afmetingen 99 x 72 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 125
Jurjen de Haan - Verfgespuis - Olieverf op doek -2002 - zeer groot - 50 x 200 cm kopen? Bied vanaf 695!
Jurjen de Haan (1936-2018) Nederlands Verfgespuis - Olieverf op doek -2002 - zeer groot - 50 x 200 cm
Afmetingen 54 x 204 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 695
Jurjen de Haan - Litho, Abstract werk kopen? Bied vanaf 40!
Jurjen de Haan (1936-2018) Nederlands Litho, Abstract werk
Techniek Litho
Afmetingen 76 x 56 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Huidig bod
€ 40
1 bieding
Jan Cremer - Jan Cremer – 2x ‘Sneeuw’ (ingelijste zeefdruk + gesigneerd boek) kopen? Bied vanaf 480!
Jan Cremer (1940-2024) Nederlands Jan Cremer – 2x ‘Sneeuw’ (ingelijste zeefdruk + gesigneerd boek)
Afmetingen 74 x 84 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 480
Jan Cremer (1940-2024) Nederlands ‘Umbrië’ (grote ingelijste zeefdruk)
Afmetingen 94 x 136 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 850
Co Westerik - Kleine jongen met 2 dames buiten kopen? Bied vanaf 225!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands Kleine jongen met 2 dames buiten
Techniek Litho
Afmetingen 50 x 64 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 225
Afmetingen 69 x 93 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 259
Afmetingen 92.5 x 68.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 259
Herman Berserik - gesigneerde ets kopen? Bied vanaf 79!
Herman Berserik (1921-2002) Nederlands gesigneerde ets
Techniek Ets
Afmetingen 54.5 x 39 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 79
Kees van Bohemen - Proefdruk: 3 figuren kopen? Bied vanaf 70!
Kees van Bohemen (1928-1985) Nederlands Proefdruk: 3 figuren
Techniek Litho
Afmetingen 86 x 61 cm (h x b)
€ 70
Thijs Overmans - Zeefdruk: ''Uitweg'' - 1976 kopen? Bied vanaf 45!
Thijs Overmans (1928) Nederlands Zeefdruk: ''Uitweg'' - 1976
Afmetingen 30 x 24 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 45
Techniek Litho
Afmetingen 51 x 32.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 69
Jan Cremer - Serviesgoed, 9 x Kop en Schotel kopen? Bied vanaf 50!
Jan Cremer (1940-2024) Nederlands Serviesgoed, 9 x Kop en Schotel
Afmetingen 6.5 x 15 x 15 cm (h x b x d)
Gewicht 370 g
Gesigneerd Gemerkt/Merksticker
€ 50
Techniek Ets
Afmetingen 50 x 65 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 79
Arnold Smith - Gracht te Den Haag kopen? Bied vanaf 599!
Arnold Smith (1905-1995) Nederlands Gracht te Den Haag
Afmetingen 60 x 67 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 599
Afmetingen 51 x 61 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 225
Herman Berserik - Zelfportret voor de ezel kopen? Bied vanaf 200!
Herman Berserik (1921-2002) Nederlands Zelfportret voor de ezel
Techniek Ets
Afmetingen 49.3 x 65 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 200
Ria Exel - Litho kopen? Bied vanaf 39!
Ria Exel (1915-1985) Nederlands Litho
Techniek Litho
Afmetingen 39 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 39
Techniek Softcover
Afmetingen 30 x 24 cm (h x b)
€ 150
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 51 x 61 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 99
Paul Citroen - Portret van mijn vrouw kopen? Bied vanaf 25!
Paul Citroen (1896-1983) Duits Nederlands Portret van mijn vrouw
Techniek Litho
Afmetingen 68 x 53 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 25
Afmetingen 83 x 78 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 189
Co Westerik - 'Lipstick' zeefdruk + boek_elk gesigneerd en parallel genummerd kopen? Bied vanaf 225!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands 'Lipstick' zeefdruk + boek_elk gesigneerd en parallel genummerd
Afmetingen 47 x 56 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Alleen in Passe-partout
€ 225
Kees Andrea - Litho: de baadsters I kopen? Bied vanaf 49!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Litho: de baadsters I
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 48 cm (h x b)
Gesigneerd Signatuur meegedrukt
€ 49
Jan Cremer - l'Histoire des Coeurs kopen? Bied vanaf 295!
Jan Cremer (1940-2024) Nederlands l'Histoire des Coeurs
Afmetingen 75 x 95 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 295
Ton Pape - Zonder titel kopen? Bied vanaf 25!
Ton Pape (1916-2003) Nederlands Zonder titel
Techniek Gouache
Afmetingen 65 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 25
Walter Nobbe - steendruk - De Werktafel - ingelijst - 25611 kopen? Bied vanaf 55!
Walter Nobbe (1941-2005) Nederlands steendruk - De Werktafel - ingelijst - 25611
Techniek Litho
Afmetingen 66 x 51 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 55
Max Velthuijs - Kolenwasserij kopen? Bied vanaf 20!
Max Velthuijs (1923-2005) Nederlands Kolenwasserij
Techniek Gemengde Druktechniek
Afmetingen 32 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
€ 20
Max Velthuijs - gemechaniseerde koolwinning kopen? Bied vanaf 20!
Max Velthuijs (1923-2005) Nederlands gemechaniseerde koolwinning
Afmetingen 32 x 50 cm (h x b)
€ 20
Pat Andrea - UNICA - aquarel - Julie - ingelijst - ophalen - 25815 kopen? Bied vanaf 650!
Pat Andrea (1942) Nederlands UNICA - aquarel - Julie - ingelijst - ophalen - 25815
Techniek Aquarel
Afmetingen 51 x 71 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 650
Jan Cremer - Kleurenzeefdruk WINTER TULIPS uit 1998 kopen? Bied vanaf 225!
Jan Cremer (1940-2024) Nederlands Kleurenzeefdruk WINTER TULIPS uit 1998
Afmetingen 80 x 58 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 225
Techniek Gouache
Afmetingen 65 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 25
Max Velthuijs - STAMYLAN productie (polyetheen) kopen? Bied vanaf 20!
Max Velthuijs (1923-2005) Nederlands STAMYLAN productie (polyetheen)
Afmetingen 32 x 50 cm (h x b)
€ 20
Max Velthuijs - pilot plant polyolefinenproeffabriek kopen? Bied vanaf 20!
Max Velthuijs (1923-2005) Nederlands pilot plant polyolefinenproeffabriek
Afmetingen 32 x 50 cm (h x b)
€ 20
Max Velthuijs - caprolactam intallatie kopen? Bied vanaf 20!
Max Velthuijs (1923-2005) Nederlands caprolactam intallatie
Afmetingen 32 x 50 cm (h x b)
€ 20
Jan Cremer - I Paint I Write I Paint kopen? Bied vanaf 175!
Jan Cremer (1940-2024) Nederlands I Paint I Write I Paint
Techniek Hardcover
Afmetingen 25 x 27 cm (h x b)
€ 175
Wil Bouthoorn - PORTRET kopen? Bied vanaf 79!
Wil Bouthoorn (1916-2004) Nederlands PORTRET
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 65 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 79
Jurjen de Haan - Schilderij Zomergroet kopen? Bied vanaf 100!
Jurjen de Haan (1936-2018) Nederlands Schilderij Zomergroet
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 29 x 21 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 100
Jan Cremer - Hollandse Boerinnen kopen? Bied vanaf 395!
Jan Cremer (1940-2024) Nederlands Hollandse Boerinnen
Afmetingen 79 x 56 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 395
Joop Kropff - Abstracte Compositie kopen? Bied vanaf 880!
Joop Kropff (1892-1979) Nederlands Abstracte Compositie
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 71 x 58.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 880
Direct kopen
Jan Cremer - 'Kaukasus' (mooi gelijst) kopen? Bied vanaf 250!
Jan Cremer (1940-2024) Nederlands 'Kaukasus' (mooi gelijst)
Afmetingen 81 x 66 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Direct kopen