5. Nieuwe Haagse School

Nieuwe Haagse School

Opgericht in 1949

Nieuwe Haagse School

De Nieuwe Haagse School kwam op als reactie tegen de Cobra-beweging. De Nieuwe Haagse School werd geïnspireerd door 17e eeuwse kunst, de School van Barbizon en de daaruit voortvloeiende Haagse School. De Nieuwe Haagse School omvatte verschillende kunstenaarsgroepen en collectieven. In 1949 werden er exposities georganiseerd in Bodega de Posthoorn in Den Haag. In 1956 ontstond hieruit de Posthoorngroep, die bleef bestaan tot 1962. In 1951 ontstond de groep Verve die zich bezig hield met een modern-figuratieve kunst. Deze groep werd in 1957 opgeheven. Uit de groep Verve vloeide de groep Fugare voort in 1960. Deze focuste zich op non-figuratieve kunst tot 1967, toen de groep ophield te bestaan. In 1959 richtte werd ook nog de groep Atol opgericht. Er zijn echter ook kunstenaars die tot de Nieuwe Haagse School kunnen worden gerekend maar niet bij een van de bovengenoemde groepen waren aangesloten. Veel van deze kunstenaars die kunnen worden gerekend tot de Nieuwe Haagse School hebben een tijd in Parijs gewoond, en werden beïnvloedt door de École de Parijs. De Nieuwe Haagse School vierde haar hoogtij dagen in de jaren vijftig en zestig, in de jaren zeventig waren het de Nieuwe Realisten die het Haagse kunstklimaat domineerden.

Jaap Eggens - 'Abstracte compositie' kopen? Bied vanaf 475!
Jaap Eggens (1919-1997) Nederlands 'Abstracte compositie'
Afmetingen58 x 78 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 475
Willem Minderman - MANDJE II kopen? Bied vanaf 50!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands MANDJE II
TechniekEts
Afmetingen20 x 32 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50
Willem Minderman - DUINPAN kopen? Bied vanaf 30!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands DUINPAN
TechniekEts
Afmetingen14 x 32 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 30
Co Westerik - Volkszeebad 1956 kopen? Bied vanaf 265!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands Volkszeebad 1956
TechniekLitho
Afmetingen72.5 x 57.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Huidig bod
€ 265
1 bieding
Kees Andrea - Haan en geit, litho - Gratis verzending binnen Nederland! kopen? Bied vanaf 50!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Haan en geit, litho - Gratis verzending binnen Nederland!
TechniekLitho
Afmetingen63 x 48 cm (h x b)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
€ 50
Jan Cremer - Hollandse boerinnen kopen? Bied vanaf 315!
Jan Cremer (1940) Nederlands Hollandse boerinnen
Afmetingen90 x 75 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 315
Ton Pape - Duinlandschap kopen? Bied vanaf 100!
Ton Pape (1916-2003) Nederlands Duinlandschap
Afmetingen35 x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 100
Willem Minderman - Delft Vrouwenrecht eigen druk kopen? Bied vanaf 40!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands Delft Vrouwenrecht eigen druk
TechniekEts
Afmetingen15 x 22 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 40
Willem Minderman - Delft Hofje van Pauw eigen druk kopen? Bied vanaf 40!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands Delft Hofje van Pauw eigen druk
TechniekEts
Afmetingen15 x 22 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 40
Herman Berserik - Popje kopen? Bied vanaf 40!
Herman Berserik (1921-2002) Nederlands Popje
TechniekEts
Afmetingen52 x 62 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 40
Jan Cremer - Gobi II kopen? Bied vanaf 150!
Jan Cremer (1940) Nederlands Gobi II
Afmetingen92 x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 150
Ton Pape - Gouache 202 kopen? Bied vanaf 80!
Ton Pape (1916-2003) Gouache 202
TechniekGouache
Afmetingen65 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 80
Kees van Bohemen - Litho - 1976 kopen? Bied vanaf 250!
Kees van Bohemen (1928-1985) Nederlands Litho - 1976
TechniekLitho
Afmetingen74 x 64 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
Jan Cremer - Zeefdruk: Inverno II- 2002 kopen? Bied vanaf 75!
Jan Cremer (1940) Nederlands Zeefdruk: Inverno II- 2002
Afmetingen30 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 75
Kees van Bohemen - Litho: nachtfeest - 1978 kopen? Bied vanaf 250!
Kees van Bohemen (1928-1985) Nederlands Litho: nachtfeest - 1978
TechniekLitho
Afmetingen74 x 64 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
Kees van Bohemen - Ingelijste litho: Compositie - 1981 kopen? Bied vanaf 250!
Kees van Bohemen (1928-1985) Nederlands Ingelijste litho: Compositie - 1981
TechniekLitho
Afmetingen100 x 79.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Jan Cremer - Grote Offset litho: Tulpenveld - 1987 kopen? Bied vanaf 299!
Jan Cremer (1940) Nederlands Grote Offset litho: Tulpenveld - 1987
TechniekOffset
Afmetingen100 x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 299
Aat Verhoog - Gesigneerde kleurenlitho - 42/150 kopen? Bied vanaf 75!
TechniekLitho
Afmetingen76 x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 75
Jan Cremer - Tulipe Fanny Ardant kopen? Bied vanaf 350!
Jan Cremer (1940) Nederlands Tulipe Fanny Ardant
TechniekLitho
Afmetingen71 x 91.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 350
Paul Citroen - Landschappen kopen? Bied vanaf 50!
Paul Citroen (1896-1983) Duits Nederlands Landschappen
TechniekHardcover
Afmetingen29 x 34.5 cm (h x b)
€ 50
Jan Cremer - Tulipe Fanny Ardant kopen? Bied vanaf 140!
Afmetingen60 x 90 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 140
Ton Pape - Ton Pape 95 kopen? Bied vanaf 100!
Ton Pape (1916-2003) Nederlands Ton Pape 95
Afmetingen64 x 54 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 100
Ton Pape - Zonder titel kopen? Bied vanaf 25!
Ton Pape (1916-2003) Nederlands Zonder titel
TechniekGouache
Afmetingen46 x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 25
Joop Kropff - Moutstraat (Utrecht) kopen? Bied vanaf 80!
Joop Kropff (1892-1979) Nederlands Moutstraat (Utrecht)
TechniekLitho
Afmetingen41 x 49 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 80
Jan Cremer - Prachtig verzamelboek grafiek Prints van 250 kunstwerken kopen? Bied vanaf 1!
Jan Cremer (1940) Nederlands Prachtig verzamelboek grafiek Prints van 250 kunstwerken
TechniekOverig
Afmetingen24 x 24 cm (h x b)
Huidig bod
€ 12
5 biedingen
Jan Cremer - 'Kaukasus' (met lijst) kopen? Bied vanaf 250!
Jan Cremer (1940) Nederlands 'Kaukasus' (met lijst)
Afmetingen81 x 66 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Jan Kuiper - "Is dit Uw Vis?" kopen? Bied vanaf 20!
Jan Kuiper (1928-2017) Nederlands "Is dit Uw Vis?"
Afmetingen23 x 31 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 20
Jan Goeting - z.t. | muziekles kopen? Bied vanaf 50!
Jan Goeting (1918-1984) Nederlands z.t. | muziekles
Afmetingen26 x 26 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50
Jan van Heel - Rots formatie- spaans landschap kopen? Bied vanaf 295!
Jan van Heel (1898-1990) Nederlands Rots formatie- spaans landschap
TechniekAquarel
Afmetingen50 x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 295
Co Westerik - Litho, Zonder titel kopen? Bied vanaf 150!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands Litho, Zonder titel
TechniekLitho
Afmetingen16 x 19 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 150
Jan Cremer - Altai - Zeefdruk kopen? Bied vanaf 225!
Jan Cremer (1940) Nederlands Altai - Zeefdruk
Afmetingen140 x 105 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 225
Kees van Bohemen - Groene Aap kopen? Bied vanaf 175!
Kees van Bohemen (1928-1985) Nederlands Groene Aap
Afmetingen88 x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 175
Kees van Bohemen - Modern landschap kopen? Bied vanaf 140!
Kees van Bohemen (1928-1985) Nederlands Modern landschap
Afmetingen90 x 72 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 140
Jan Cremer - Victory USA 1963, zeefdruk kopen? Bied vanaf 250!
Jan Cremer (1940) Nederlands Victory USA 1963, zeefdruk
Afmetingen75 x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
Jan Cremer - 20 April 1990, zeefdruk kopen? Bied vanaf 250!
Jan Cremer (1940) Nederlands 20 April 1990, zeefdruk
Afmetingen76 x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
Kees van Bohemen - Litho: Els - 1978 kopen? Bied vanaf 250!
Kees van Bohemen (1928-1985) Nederlands Litho: Els - 1978
TechniekLitho
Afmetingen74 x 59 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
TechniekLitho
Afmetingen74 x 64 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250