Frans Hens - Antwerpen aan de Schelde -ets- - Verkocht

Frans Hens - Antwerpen aan de Schelde -ets- kopen? Bied vanaf 1!
Grafiek (handgesigneerd)

Frans Hens - Antwerpen aan de Schelde -ets- kopen? Bied vanaf 1!Frans Hens - Antwerpen aan de Schelde -ets- kopen? Bied vanaf 1!Frans Hens - Antwerpen aan de Schelde -ets- kopen? Bied vanaf 1!Frans Hens - Antwerpen aan de Schelde -ets- kopen? Bied vanaf 1!Frans Hens - Antwerpen aan de Schelde -ets- kopen? Bied vanaf 1!Frans Hens - Antwerpen aan de Schelde -ets- kopen? Bied vanaf 1!
  • Frans Hens (1856-1928)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
TechniekEts
StijlImpressionistisch
OnderwerpStadsgezicht
IngelijstIngelijst
Afmetingen17 x 26 cm (h x b)
Incl. lijst34 x 49 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Prachtig werk van de Belgische etser Frans Hens in zeer goede staat. Voorstelling van de Antwerpse haven aan het begin van de 30e eeuw.

Frans Hens was een Belgische kunstenaar die in 1856 te Antwerpen geboren is en die in 1928 overleden is. Hij was een schilder, tekenaar, aquarellist en graficus. In 1872 opleiding aan de Academie te Antwerpen o.l.v. J. Jacobs. Reisde in 1873 naar Amerkika en ging zich nadien verder vervolmaken aan de Academie te Antwerpen. Werd bevriend met T. Verstraete. Reisde in 1886 en 1887 naar Congo. Schilderde in samenwerking met Eug. Broerman het Panorama van Congo voor de Tentoonstelling van 1897. Bracht van zijn reizen schetsen, aquarellen, schilderijen en een verzameling planten mee. Schilderde landschappen, maar verwierf vooral faam als marineschilder en zocht zijn inspiratie bij voorkeur in de omgeving van de Schelde. Aanvankelijk was de invloed van T. Verstraete merkbaar. Realiseerde eerder melancholische werken, vooral zichten bij mist, regen of tegen de avond. Op gevoelige wijze gaf hij de verschillende nuances weer in breed aangebrachte, dikke verfmassa’s. In 1894 publiceerde hij een album met tien etsen geïnspireerd door de Schelde. In 1891 medestichter van de Groep De XIII, in 1905 van Kunst van Heden. Was van 1919 tot 1923 leraar aan het Hoger Instituut te Antwerpen. Werk o.m. in de Musea te Antwerpen, Brussel, Gent. Vermeld in BAS I en Twee eeuwen signaturen van Belgische kunstenaars. (Piron)
Binnen Nederland € 13,50
Naar België € 17,50
Naar Duitsland € 17,50

Frans Hens (1856-1928)

Belgisch Belgisch

Geplaatst door  kunstmest
575 verkochte items
Alle items van deze verkoper (12)
49 cm
34 cm
26 cm
17 cm

ObjectlocatieUtrecht,  Nederland
Starttijd27-3-2024 om 20:54
Eindtijd5-4-2024 om 22:36
Biedingen (7)
Log in of registreer om de biedgeschiedenis te bekijken