Frans Room - handgesigneerde zeefdruk | 'Vuurtoren Westhoofd Goerree' | 1993

Frans Room - handgesigneerde zeefdruk | 'Vuurtoren Westhoofd Goerree' | 1993 kopen? Bied vanaf 50!
Frans Room - handgesigneerde zeefdruk | 'Vuurtoren Westhoofd Goerree' | 1993 kopen? Bied vanaf 50!Frans Room - handgesigneerde zeefdruk | 'Vuurtoren Westhoofd Goerree' | 1993 kopen? Bied vanaf 50!Frans Room - handgesigneerde zeefdruk | 'Vuurtoren Westhoofd Goerree' | 1993 kopen? Bied vanaf 50!Frans Room - handgesigneerde zeefdruk | 'Vuurtoren Westhoofd Goerree' | 1993 kopen? Bied vanaf 50!Frans Room - handgesigneerde zeefdruk | 'Vuurtoren Westhoofd Goerree' | 1993 kopen? Bied vanaf 50!Frans Room - handgesigneerde zeefdruk | 'Vuurtoren Westhoofd Goerree' | 1993 kopen? Bied vanaf 50!
  • Frans Room (1939-2023)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1998
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen72 x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Fraai werk van Frans Room, bekend om zijn prachtige weergaves van de Nederlandse vuurtorens.

Door de kunstenaar met potlood gesigneerd, gedateerd en genummerd.

Al sinds 1552 brandde er een verkenningslicht op de Toren van Goedereede. Omdat dit licht niet meer zichtbaar genoeg was werd tussen 1911 en 1912 op het Westhoofd een vuurtoren gebouwd naar ontwerp van B.A. Verhey. Het was de eerste Nederlandse vuurtoren van gewapend beton. Het optiek van de Toren van Goedereede werd overgeplaatst op deze nieuwe toren.
Op 5 mei 1945, aan het einde van de Tweede Wereldoorlog, werd de vuurtoren door de Duitse bezetters vernietigd met explosieven. Het optiek was op tijd veilig gesteld en werd later gebruikt op de vuurtoren van Ameland.
Tegelijk met de toren werden twee lichtwachterswoningen gebouwd. Deze zijn nog aanwezig.

De huidige 52,3 meter hoge vierkante toren is na de Tweede Wereldoorlog gebouwd op de locatie van de oude vuurtoren naar ontwerp van rijksbouwmeester Gijsbert Friedhoff. Het is een betonskelet met bakstenen bekleding. Hierin werden ijzeren staven gebruikt die afkomstig waren uit de oude vuurtoren. In 1950 werd het licht voor het eerst ontstoken.
In 1989 is een radarantenne aangebracht op de toren. Hiervoor moest de walmbol wijken. Deze werd geplaatst op een zuil in een plantsoen in het dorp Ouddorp.
In 2018-2019 is de toren gerestaureerd en opnieuw geverfd. De schacht van het rijksmonument is sindsdien purperrood. Met deze opvallende kleur heeft het college van B&W ingestemd omdat dit het meest lijkt op het oorspronkelijke 'vuurtorenrood', dat niet meer verkrijgbaar was. De schilderbeurt was onderdeel van restauratie van de toren.
In 2007 werd de vuurtoren een rijksmonument. Hij wordt onregelmatig bemand, staat in beschermd gebied en is niet toegankelijk voor publiek.
Het werk is eerder ingelijst geweest. Waar de oude passe-partout zat, is het papier wat beschadigd. Bij een nieuwe passe-partout valt dat weg. De afbeelding zelf is helemaal prima.
Prijs> 10KG of groter dan 1,00 x 0,50 meter
Binnen Nederland € 17,50
Naar België € 27,00
Naar Duitsland € 27,00
Europese Unie € 35,00
Wereldwijd € 45,00

Starttijd14-3-2024 om 11:13
Eindtijd24-3-2024 om 21:21
Openingsbod € 50
ObjectlocatieWoudrichem,  Nederland