Hannes van Es - “HEMELHOER” , zeer groot, olieverf op doek (163 x 163 cm) – 1986 - Verkocht

Hannes van Es - “HEMELHOER” , zeer groot, olieverf op doek (163 x 163 cm) – 1986 kopen? Bied vanaf 1!

Hannes van Es - “HEMELHOER” , zeer groot, olieverf op doek (163 x 163 cm) – 1986 kopen? Bied vanaf 1!Hannes van Es - “HEMELHOER” , zeer groot, olieverf op doek (163 x 163 cm) – 1986 kopen? Bied vanaf 1!Hannes van Es - “HEMELHOER” , zeer groot, olieverf op doek (163 x 163 cm) – 1986 kopen? Bied vanaf 1!Hannes van Es - “HEMELHOER” , zeer groot, olieverf op doek (163 x 163 cm) – 1986 kopen? Bied vanaf 1!Hannes van Es - “HEMELHOER” , zeer groot, olieverf op doek (163 x 163 cm) – 1986 kopen? Bied vanaf 1!Hannes van Es - “HEMELHOER” , zeer groot, olieverf op doek (163 x 163 cm) – 1986 kopen? Bied vanaf 1!Hannes van Es - “HEMELHOER” , zeer groot, olieverf op doek (163 x 163 cm) – 1986 kopen? Bied vanaf 1!Hannes van Es - “HEMELHOER” , zeer groot, olieverf op doek (163 x 163 cm) – 1986 kopen? Bied vanaf 1!Hannes van Es - “HEMELHOER” , zeer groot, olieverf op doek (163 x 163 cm) – 1986 kopen? Bied vanaf 1!Hannes van Es - “HEMELHOER” , zeer groot, olieverf op doek (163 x 163 cm) – 1986 kopen? Bied vanaf 1!Hannes van Es - “HEMELHOER” , zeer groot, olieverf op doek (163 x 163 cm) – 1986 kopen? Bied vanaf 1!Hannes van Es - “HEMELHOER” , zeer groot, olieverf op doek (163 x 163 cm) – 1986 kopen? Bied vanaf 1!Hannes van Es - “HEMELHOER” , zeer groot, olieverf op doek (163 x 163 cm) – 1986 kopen? Bied vanaf 1!
  • Hannes van Es (1950-2002)
Jaartal1986
StijlExpressionistisch
IngelijstOp Spieraam
Afmetingen163 x 163 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
  • Een zeer groot (163 x 163 cm.) schilderij uit 1986 van de Nederlandse kunstenaar Hannes van Es (1950-2002).

    -Olieverf op doek, opgespannen op een houten spieraam.

    -Gesigneerd, getiteld en gedateerd op de achterkant van het doek.

    -Afmeting: Spieraam, 163 x 163 cm.

    -Herkomst: Uit de privé-collectie van Jan Willem Tuytel (1947-2001), een Nederlandse kunstverzamelaar die in Italië in een kasteel woonde en overleed in mei 2001. Deze grote, moderne  kunstcollectie met ca. 250 werken, werd in 2010 door de nieuwe eigenaar van het kasteel per toeval ontdekt in een verborgen kelder van het kasteel. De kelder had een geheime toegang.

    De kunstcollectie kwam in 2012 terug naar Nederland.

    -Conditie: Het werk is in zeer goede staat.

    Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.

    Kan zo aan de muur.

    Informatie over de kunstenaar:

    Johannes (‘Hannes’) Gerard van Es, geboren 28-08-1950 in Amsterdam en overleden 31-10-2002 in Amsterdam, beeldhouwer, iconenschilder, schilder en tekenaar.

    -Opleiding: de Gerrit Rietveld Academie (Amsterdam).

    Als bon-vivant en vriend van Anton Heyboer maakte Hannes van Es sinds eind jaren '70 van de vorige eeuw al furore met zijn schilderijen en sculpturen, die zich onderscheiden door een uitbundig, verrassend en persoonlijk karakter. Hij schilderde niet om het publiek te behagen en mooie werken te maken, nee, zijn vele schilderijen en tekeningen vormen samen als het ware een dagboek van uitgesproken en niet uitgesproken gedachten. Zijn schilderijen en tekeningen hebben een verhalend, licht surrealistisch karakter. Droombeelden in sombere kleuren met een onheilspellende, expressieve sfeer.

    ‘De schilderijen van Hannes van Es dragen een bericht uit een andere wereld, zijn wereld, een wereld van verwondering, vaak verwondering om zoveel onbegrip voor zíjn wereld. De doeken spreken een taal die uit het diepst van zijn hart komt. Ze zijn emotioneel. Maar hun artistieke waarde ontlenen ze aan de inkadering van die emotie, aan de discipline waarmee de gevoelens in toom worden gehouden. Het zijn grootse, monumentale doeken waarin de spanning voelbaar is.’

    Van 1978 tot 1990 werkte en woonde Hannes van Es voornamelijk in Spanje, in de schaduw van het Miromuseum in Barcelona.

    Zijn prioriteit was het leven te leven en daar zelf zo veel mogelijk sturing aan te geven. Door ziekte is hij in 2002 veel te vroeg overleden.

    Literatuur: Scheen 1969-1970 , vol. 1, p. 320 ; Jacobs 1993 ; cat.100 Jonge Nederlandse Schilders 1991-1992.

    Afhandeling: Let op A.U.B.

    -Het schilderij kan opgehaald worden in Amsterdam. Vanwege het formaat kan het schilderij niet per post verzonden worden.

    -Het afhalen heeft voor ons geen haast, dus het kan wanneer het u schikt om naar Amsterdam te komen.

    Bij het afhalen houden wij ons aan de door het RIVM voorgeschreven voorschriften van afstand houden en zullen wij zorgen dat het werk klaar staat.

    -U kunt eventueel gebruikmaken van de gespecialiseerde koeriersdienst van Kunstveiling: “Swift koeriers”.

    (zie ook de info onderaan deze pagina onder het kopje “Koeriersdienst”). Binnen Nederland zijn de bezorgkosten van Swift Koeriers voor dit werk: € 80,50.

    Vragen? Stuur even een mailtje.

    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

Hannes van Es (1950-2002)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  kunst_ikhebje
3176 verkochte items
Alle items van deze verkoper (34)
163 cm
163 cm

ObjectlocatieAmsterdam,  Nederland
Starttijd14-12-2021 om 16:42
Eindtijd27-12-2021 om 19:40
Biedingen (5)
Log in of registreer om de biedgeschiedenis te bekijken