- Uniek en zeldzame Linosnede "Fabrieken Enschede" van de graficus en tekenaar Johan "Hans" Bernard. Gesigneerd rechtsonder en gedateerd 1964.
Hans Bernard raakte na de middelbare school, op de academie, een vriend en studiegenoot Jaap Drupsteen, één van de bekendste grafisch ontwerpers van Nederland. Jaap Drupsteen maakte ook de hierbij afgebeelde foto van Hans Bernard, hangend tegen een deur in een oud gebouw, op de laatste dag van diens leven. Jaap zegt op zijn website het volgende over Hans:
"Hans Bernard was mijn vriend. We ontmoetten elkaar op de AKI (Akademie voor Kunst en Industrie) in Enschede. We hadden meteen een intensieve uitwisseling van voorkeuren en ideeën over kunst en (jazz)muziek. We vonden naast elkaar liggende kamers in Enschede, waar we veel musiceerden. Hij speelde gitaar, ik contrabas. Hans was een uitzonderlijk getalenteerde tekenaar die een enorme produktie naliet. Hij had een sterk ontwikkeld gevoel voor kwaliteit, een heldere intuïtie, en een aanstekelijk gevoel voor humor. Hij heeft een grote invloed op me gehad. De vriendschap duurde slechts een jaar of vier, tot zijn veel te vroege dood door een scooter-ongeluk in de nacht van 6 september 1964. Hij was toen 22 jaar. Ik bleef in contact met zijn familie en 'erfde' uiteindelijk zijn overgebleven werk, krantenartikelen en foto's. Zijn oom, Jan Palma, hoofd produktie van de VPRO, had een aantal grotere tekeningen in de loop der jaren weg gegeven. "Dan worden ze tenminste nog gezien", zei hij. Nu kan zijn resterende werk ook worden gezien."
Geboren: Amsterdam, 1 september 1942 Sterfplaats: Zwollerkerspel, 5 september 1964 Kwalificaties: graficus, tekenaar Opleiding: AKI (Academie voor Kunst en Industrie, Enschede)