Bert Stern - Marilyn Monroe, The Last Sitting - handgesigneerd + certificaat
Ben Deiman - Foto, Serendipity IV -Ingelijst
Type kunstwerk | Grafiek (handgesigneerd) |
Jaartal | 1988 |
Techniek | Zeefdruk |
Ingelijst | Niet Ingelijst |
Afmetingen | 94 x 65 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Oplage | E.A |
Een
prachtige kwaliteitszeedruk van Henk van der Vet.
Hand gesigneerd , hand genummerd.+ reliëfstempel
Titel van het werk: “Swissair + Fokker”.
Afmeting: H. 94 x B. 65 cm
Oplage E.A
Henricus (‘Henk’) Gerardus van der Vet, (Den Haag 1939-2016), fotograaf, graficus en ontwerper.
Opleiding: Autodidact.
Henk van der Vet was van jongs af aan geobsedeerd door fotografie. Na een mislukte schooltijd, vond hij vanaf zijn 15e werk bij fotografen in Den Haag en leerde zodoende foto’s te ontwikkelen in de donkere kamer. Het ontwikkelen van foto’s stelde hem in staat om bepaalde accenten te benadrukken, of juist te laten vervagen. In 1962 kwam Van der Vet voor het eerst in contact met de zeef druktechniek toen hij aan de slag ging bij Polyvroom. Al gauw begon hij te experimenteren met zijn bestaande kennis over fotografie en de mogelijkheden die het zeefdrukken hem boden, zo ontstond in 1963 het werk “Stockcar race”.
Ook bekende kunstenaars kwamen naar Henk van der Vets atelier, om samen met hem zeefdrukken te maken. Zo drukt hij voor Karel Appel de zeefdruk “One little cat” en in 1977 maakte Henk van der Vet het album ‘Seven Summer Days’, waarin zijn fotografieken door Appel zijn ingeschilderd.
Ook Bram Bogart, Co Westerik, Kees van Bohemen, Yasse Tabuchi, Gillet, Jan van Diemen, Marcel Verdren en andere kunstenaars waren geregeld te gast in zijn atelier.
In de werken die Van der Vet toen en ook later zou maken, bleef fotografie altijd een grote rol spelen. De zeefdrukken die hij in zijn geheel eigen stijl maakte, noemde hij dan ook ‘fotografiek’, 'schilderen met fotografie’.
Exposities en prijzen: In 1992 won hij de Nationale schildersprijs en had hij exposities in o.a. Houston, Los Angeles en New York.
Conditie | |||
Conditie | Zeer Goed | ||
Transport | |||
Verzenden | Pakketpost | ||
Prijs | Tot 10 kg.
Objectlocatie | Alkmaar, Nederland |
Starttijd | 3-9-2019 om 22:09 |
Eindtijd | 11-9-2019 om 20:35 |