Herman Heijenbrock - Overleg in de fabriek

Herman Heijenbrock - Overleg in de fabriek kopen? Bied vanaf 500!
Herman Heijenbrock - Overleg in de fabriek kopen? Bied vanaf 500!Herman Heijenbrock - Overleg in de fabriek kopen? Bied vanaf 500!Herman Heijenbrock - Overleg in de fabriek kopen? Bied vanaf 500!Herman Heijenbrock - Overleg in de fabriek kopen? Bied vanaf 500!Herman Heijenbrock - Overleg in de fabriek kopen? Bied vanaf 500!Herman Heijenbrock - Overleg in de fabriek kopen? Bied vanaf 500!
  • Herman Heijenbrock (1871-1948)
Type kunstwerk Tekening / Aquarel
Periode 1900 t/m 1944
Techniek Pastel/Krijt
Stijl Impressionistisch
Onderwerp Historisch
Ingelijst Ingelijst
Afmetingen 62 x 92 cm (h x b)
Incl. lijst 76 x 106 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Overleg in de fabriek, heet dit schitterend werk (pastel) van Herman Heijenbrock (1871-1948). De afmetingen zijn 62 x 92 cm / 76 x 106 cm

Indrukwekkend werk met geschiedenis en een verhaal! Een prachtige eye-catcher in elk interieur! Prachtige lijst; de pastel zelf beschermd door een glasplaat!

Heijenbrock wordt wel de schilder van 'ijzer en vuur' genoemd. Aanvankelijk was hij journalist-tekenaar. Na een reis in 1898 naar de Borinage in België begon hij met het schilderen van de arbeidende mens in een wereld van techniek en machines. Zijn motieven vond hij in mijnen, fabrieken, havens en ijzersmelterijen. Niet het troosteloze leven van de arbeiders besloot hij weer te geven, maar de heroïek van hun werk, voortkomen uit een heilig geloof in de vooruitgang die de techniek de mens zou brengen.

Na zijn opleiding aan de tekenacademie in Rotterdam, legde hij in de eerste decennia van de 20e eeuw in vele Europese landen de ontwikkeling van de zware industrie vast, daartoe mede in staat gesteld door zijn – gelukkige – huwelijk met een gefortuneerde academica. Heijenbrock werkte ter plaatse in mijnen, hoogovens en fabrieken. Dat noopte hem ertoe vooral pastels met een zwarte ondergrond te maken, omdat water- en olieverf op die locaties moeilijk zijn te hanteren. Hij was dus niet alleen uniek in de keuze van zijn onderwerpen, maar ook in de daaruit voortvloeiende werkwijze.

Zijn honderden olieverfschilderijen en pastels van industrielandschappen maakte deze ‘schilder van licht en arbeid’ niet alleen om fraaie kunstwerken te scheppen. De afbeeldingen van fabrieken, mijnen, machines en de rol van de arbeider in het productieproces, vervaardigde hij tevens om zijn bewondering voor de werkkracht van de mens, geholpen door machines, te documenteren.

Dat sociaal engagement en die documentatiedrift hebben geleid tot een unieke weergave van productieprocessen in het begin van de twintigste eeuw. De industrieschilder was dus naast kunstenaar ook een ‘opvoeder’, die door zijn werk de mens bewust wilde maken van zijn scheppende kracht, zonder daarbij een ideologisch dogma aan te hangen. De op technisch en wetenschappelijk gebied autodidact Heijenbrock schreef daar ook filosofische beschouwingen over.
Het werk is in een zeer goede staat, ook door de bescherming van de glasplaat
Afhalen Het werk is af te halen op locatie. Als koper dient u zelf verpakkingsmateriaal mee te nemen. De locatie is: Heemskerk, Nederland