Jacob (Jaap) Wigersma (1877-1957)
Olie op paneel, gesigneerd r.o.
Status: Goed, beetje craquele. Prachtige oude zware houten lijst.
Gezien het formaat en gewicht geeft afhalen de voorkeur. Afleveren is ook mogelijk tegen 30c/km retour.
Over hemzelf:
Jacob Wigersma (‘Jaap’) geb. Hoorn 16 februari 1877, overl. Haarlem 7 maart 1957. Woonde en werkte in Amsterdam, Haarlemmermeer ca. 1914-1938, daarna in Haarlem.
Kreeg van zijn vader de eerste tekenlessen, ging eerst op kantoor, daarna leerling van de Tekenschool voor Kunstambachten te Amsterdam o.l.v. J. Visser. Heeft vermoedelijk raadgevingen van Thérèse van Duyl-Schwartze gehad.
Schilderde en tekende goede landschappen en stillevens. (‘Twee uilen’ is bijzonder goed van kleur en tekening). Was lid van ‘Kunst zij ons Doel’ te Haarlem.