Ruloff S.A. Manuputty - Contra
Type kunstwerk | Grafiek (handgesigneerd) |
Jaartal | 1941 |
Techniek | Hout/Linosnede |
Onderwerp | Dieren |
Ingelijst | Ingelijst |
Afmetingen | 15 x 12 cm (h x b) |
Incl. lijst | 29 x 24 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Een ingelijste houtsnede uit 1941 van de Nederlandse kunstenaar Jan Christiaan Maas (1916-1993).
-Handgesigneerd met potlood en gedateerd en met monogram in de druk rechtsonder. Linksonder staat met potlood geschreven: "houtsnededruk".
-Ingelijst in de originele houten lijst met glasplaat.
-Afmeting: Lijst, 29 x 24 cm. Beeld, 15 x 12 cm.
-Herkomst: Uit een inboedel.
-Conditie: De afbeelding is in zeer goede staat. Het blad heeft, buiten beeld, vochtvlekken aan de onderrand en linkerrand. Deze houtsnede verdient een passe-partout….
Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.
Informatie over de kunstenaar:
Jan Christiaan Maas, geboren 09-09-1916 in Hengelo (Overijssel) en overleden 25-10-1993 in Apeldoorn, aquarellist, graficus, schilder, tekenleraar, houtgraveur en reclametekenaar.
-Opleiding: Instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs Quellinus te Amsterdam (1934-1939) (akten tek. MA en MB).
Hij schilderde en aquarelleerde stillevens en portretten en maakte grafisch werk (w.o. houtgravures) ex-librissen, gelegenheidsgrafiek en reklame. Hij gaf les aan middelbare scholen te Medan, Den Bosch, Bloemendaal en Apeldoorn.
Jan Christiaan Haas woonde en werkte in Amsterdam, Den Haag tot 1945, Amsterdam tot 1948, Batavia (Ned. Indië), Medan en Australië tot 1956, Amsterdam tot 1958, Den Bosch; sinds 1962 in Apeldoorn.
-Literatuur: Scheen 1969-1970 , vol. 2, p. 3 ; Jacobs 1993 ; Scharten 1996 , p. 89.
Afhandeling:
-De houtsnede kan afgehaald worden in Amsterdam.
-De houtsnede kan aangetekend verzonden worden via PostNL.
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 8,00 euro.
Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.
Conditie | |||||||||||
Conditie | Redelijk | ||||||||||
De afbeelding is in zeer goede staat. Het blad heeft, buiten beeld, vochtvlekken aan de onderrand en linkerrand. Deze houtsnede verdient een passe-partout…. Zie ook de foto’s voor een eigen indruk. | |||||||||||
Transport | |||||||||||
Verzenden | Pakketpost | ||||||||||
Prijs | Tot 5 kg.
Objectlocatie | Amsterdam, Nederland |
Starttijd | 21-9-2021 om 10:54 |
Eindtijd | 3-10-2021 om 15:35 |