| Type kunstwerk | Schilderij |
| Periode | 1945 t/m 1999 |
Olieverf op doek
Afmeting 60 x 75 cm
Geen lijst
Conditie goed
Gesigneerd en gedateerd 1969
Jan Cockx ( Bouchout 1891 - 1976 ) was een Belgisch kunstschilder en keramist.
Hij begint als schilder, waarbij zijn vroege werk is beïnvloed door het fauvisme
Hij gebruikt uitbundige kleuren en houdt van grote vlakken.
Tijdens de Eerste Wereldoorlog moet hij zijn studie aan de Antwerpse Academie onderbreken en wijkt hij uit naar de streek van Diest.
Hij gaat meer de Kubistisch - abstracte richting uit.
Hij sluit zich aan bij diverse kunstkringen zoals Moderne Kunst, Ca Ira en Doe Stil Voort.
Hij exposeerde onder meer in Parijs (1920), Antwerpen (1922) en Genève (1923).
Vanaf 1924 legt hij zich toe op Avant-Gardistisch keramiek en wordt de eerste zelfstandige keramist van Vlaanderen.
In 1950 keert Cockx terug naar Boechout.
Hij is een veelzijdig kunstenaar en vervaardigt ook Lino- en Houtsneden, ontwerpt tapijten en meubels en maakt monumentale muurschilderingen.
Op zaterdag 28 augustus 1976 wordt hij vermoord aangetroffen in zijn woning te Boechout.
Hij blijkt te zijn doodgeschoten aan zijn tafel. Hij is dan 85.
Deze moordzaak werd nooit opgehelderd.
| Transport | |
| Afhalen | Het werk is af te halen op locatie. Als koper dient u zelf verpakkingsmateriaal mee te nemen. De locatie is: Tiel, Nederland |
| Garantie | |