Jan Henderikse - Topps - Collage van vier baseball cards
Omschrijving
Jan Henderikse (1937)
Type kunstwerk
Tekening / Aquarel
Jaartal
2018
Techniek
Collage
Drager
Papier
Stijl
Realistisch
Onderwerp
Sport
Ingelijst
Niet Ingelijst
Afmetingen
27.5 x 22 cm (h x b)
Gesigneerd
Handgesigneerd
“Topps” is een handgesigneerde collage van de hand van Jan Henderikse uit 2018 bestaande uit vier baseball cards op een vel papier.
Jan Henderikse (1937) is een van de meest beduidende Nederlandse beeldende kunstenaars van na 1960. hij woont afwisselend in New York en Antwerpen.
Jan Henderikse vormde samen met Armando, Henk Peeters, Jan Schoonhoven en Herman de Vries, de kern van de zogenaamde Nul-Beweging (de Nederlandse tak van de Zero beweging). Met hun tentoonstelling in het Stedelijk Museum Amsterdam in de jaren zestig zetten zij in een klap de Nederlandse kunstscene op zijn kop.
Jan Henderikse vaarde gedeeltelijk een eigen koers en werd vooral bekend met assemblages uit afval en ‘rejects’ en gebruiksvoorwerpen waardoor zijn werk dicht aanschurkt tegen Pop Art.
Indien gewenst is een factuur van de galerie te verkrijgen bij het werk.
Nieuwstaat
Tot 2 kg.
€ 13,50
Naar België
€ 16,00
€ 17,50
Europese Unie
€ 17,50
Wereldwijd
€ 20,00