Zeefdruk van Jean Meurice op Arches papier uit 1978, genummerd 14/190 en gesigneerd in potlood. Afm. blad 65x48 cm.
De uit Noord-Frankrijk afkomstige Jean-Michel Meurice is een van de belangrijkste vertegenwoordigers van de Franse kunstscene van de laatste vijftig jaar. Na zijn kinderjaren in Rijsel en Béthune gaat hij schilderkunst studeren aan de École des Beaux-Arts de Saint-Luc in Doornik. In 1962 stelt hij voor het eerst tentoon in de Rijselse galerij Groupe A. Het jaar daarop, tijdens zijn eerste groepstentoonstelling in Parijs, stelt hij La Barnum (1963) voor. Het schilderij trekt de aandacht van Pierre Soulages, waarna ze bevriend raken. In dezelfde periode maakt Jean-Michel Meurice een reeks kortfilms over hedendaagse kunstenaars (Pierre Soulages, Zao Wou-Ki, Bram van Velde, Sonia Delaunay…). Deze eerste films vormen het begin van een lange loopbaan als televisieman en documentairemaker. Omdat Jean-Michel Meurice zowel schilder als regisseur is, bekleedt zijn werk een unieke plaats in de artistieke en culturele geschiedenis van de tweede helft van de 20e eeuw en het begin van de 21e eeuw.