Koos de Bruin - Een mens in de zon

Koos de Bruin - Een mens in de zon kopen? Bied vanaf 63!
Koos de Bruin - Een mens in de zon kopen? Bied vanaf 63!Koos de Bruin - Een mens in de zon kopen? Bied vanaf 63!Koos de Bruin - Een mens in de zon kopen? Bied vanaf 63!Koos de Bruin - Een mens in de zon kopen? Bied vanaf 63!Koos de Bruin - Een mens in de zon kopen? Bied vanaf 63!
  • Koos de Bruin (1941-1992)
TypeTekening / Aquarel
Jaartal1974
TechniekPen (Inkt)
StijlExpressionistisch
OnderwerpNaakt
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen25 x 32.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Het is een mooie pentekening die altijd goed bewaard is gebleven. Het werk is onderdeel van een collectie werken uit de begin jaren 70 en  nog in het bezit zijn van I. de bruin.

Koos de Bruin (1941-1992) werd geboren in Gouda en heeft er altijd gewoond en gewerkt. Na een kort verblijf als leerling op de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten te Den Haag, leefde Koos vanaf 1968 als autodidact beeldend kunstenaar. En al snel creëerde hij een geheel eigen stijl. Zijn vroege werk is figuratief. Vanaf eind jaren zeventig worden zijn schilderijen expressiever en ruiger, verwant aan Cobra in Nederland en aan Georg Baselitz en de Neue Wilden in Duitsland. In zijn etsen is de invloed te zien van Anton Heyboer. In 1978 werd hij actief-lid van Pulchri Studio in 's-Gravenhage en kreeg aldaar in 1987 de Jacob Hartog-prijs. Koos nam deel aan vele tentoonstellingen in binnen- en buitenland. Op de tentoonstelling 'Out of Africa', Nederlands primitivisme in de 20ste eeuw, in het Cobra museum te Amstelveen in 2004 waren er vele werken van Koos de Bruin te zien.
De pentekening verkeert in goede staat. Het werk is altijd bewaard gebleven in een portfolio-map. Is hierdoor nauwelijks aan licht blootgesteld en daardoor amper verkleuring van het papier.

Koos de Bruin (1941-1992)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  IbbedeBruin
Lid sinds 2021
0 verkochte items
32.5 cm
25 cm
Starttijd18-5-2021 om 0:00
Eindtijd25-5-2021 om 21:25
Openingsbod € 63
ObjectlocatieGouda,  Nederland